Daniel E.

Maledivy a období dešťů? Ani nápad. Před týdnem jsme se vrátili  z ostrova Huraa a to je květen považován podle internetu již za začátek období dešťů, nebo podle některých dokonce monzunů. Mohu vám říct, že jsme s přítelkyní spálení jako brambory na ohni a zrovna se začínáme loupat. Sprchlo jednou odpoledne asi na 10 minut jinak ani kapka. Dokonce jsme si o tom povídali s panem Mustafou a paní Natašou, úžasní lidé. Trefili jsme je tam oba a museli se smát nad našemi teoriemi o deštích a monzunech na Maledivách. Podle místních a nich, je tam jediné trochu více upršené období, a to červen a červenec.. a to že prší maximálně hodinu. Jinak je celý rok stále počasí. 

 
Našich 10 dní bylo jako odpočívat v ráji. 
 

CESTA

Po celkem dlouhém letu s Turkish airlines přes Istambul ( uplně v pohodě, cena 18.000/os.) jsme přiletěli do hlavního města Male. Tam na nás čekala paní Nataša s nepřehlédnutelnou cedulkou maledivy levně. Hned jsme si s ní padli do oka a začali se bavit. Bylo to rozhodně příjemné rozptýlení po tak dlouhém letu a myšlenkách na to, jací ti lidé budou a pod. 
Dovedla nás ke speedboatu, mladí pánové nám naložili kufry a vyrazilo se směr ostrov Huraa. Cesta byla cca 20 minut. Rozhodně je to  zážitková cesta a komu se dělá špatně z autobusu a poutí, tak rozhodně Kinedryl předem :D. 

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je shodné s tím, co se prezentuje na stránkách maledivy levně. Rozhodně se nemusíte bát, že vstoupíte do nějaké díry. Bylo tam vše, co člověk potřebuje. Určitě plus za redukci zásuvky, klimatizaci s větrákem a užasnou předsíň, nebo spíše společenskou místnost, rovněž klimatizovanou. Byla tam lednička, gauče, stolek plnej časopisů a her i pro ty, co si ssebou nic nevzali. U vstupu na vás dokonce čeká zeď obklopená mušlemi. Celý den jsme meli otevřené dveře, boty venku, spoustu věcí na stole a nikdy se nic neztratilo. Místní nemají zájem krást. Můžete si věšet prádlo o ulici dál a víte, že je tam večer prostě najdete. 

LIDÉ 

Naprosto úžasní lidé. Nataša a Mustafa dělají co vám na očích vidí. S přítelkyní jsme se hned druhý den spálili i přesto, že jsme se mazali 50tkou. Neměli jsme nic pořádného sebou, což jsme podcenili, tak nám Nataša dala ze svých zásob ledové Aloe Vera a to byla úžasná úleva. Jestli umíte trochu anglicky, Nataša a Mustafa nemají problém dát se s vámi do řeči. Dokázali jsme se bavit dlouhé večery za pláží na houpačkách a dozvědět se spoustu informací o Mustafovi a Nataše. Místní personál jsou užasní lidé. Pocházejí z Bangladéše s čímž se pojí také užasný příběh, ale to bych potřeboval popsat 2 A4 papíry. Tito hoši jsou vstřícní, hodní, nemají problém vám cokoli přinést. Vždy vysmátí, pohladí vás  na pozdravení, prostě luxusní. NEVYŽADUJÍ ŽÁDNÁ DIŠKA. Čekali jsme, že zde to bude stejné jako jinde, kde máme zkušenost, že za každé prd po nás jinde chtěli dolar. Zde ani náhodou, na nich vidíte jak jsou rádi, že pro vás mohli něco udělat… Po chvíli jsme se dali do řeči i s nimi a začali je učit česká slova :D.. hrozná zábava. Takové věci nám zůstanou v srdcích navždy. 
Místní lidé jsou přátelští. Nijak vás neruší. Jsou chudí a přesto tak užasní. Seděli jsme na lehátku na místní pláži a přišla za námi malá holčička s mističkou v ruce, ať si dáme jídlo. Hrozně nás to dojalo. Vzala přítelkyni za ruku aby si s ní šla hrát vybíjenou. Po chvíli se zapojila celá její rodina a hráli uplně všichni. Je užasné, jak se nebojí vás vzít mezi sebe. Ženy a děti se tam dovedou neskutečně bavit. Koukali jsme, jak jsou vzdělaní. Malá holčička a uměla lépe anglicky jak my. 

OKOLÍ

Okolí vás prostě dostane. Je to malé městečko z chudých baráčků kde je uprostřed něco jako náměstíčko s obchůdky. Pořád kolem někdo projíždí na skůtru nebo staré skládačce. Místní mají stále otevřeno, takže procházíte kolem a vidíte jim skoro až do obýváku. Rozhodně stojí za to vidět místní Mešitu. Krásný dům s vysokou věží. 5x denně se spouští „modlitby“ a rozhléhají se po celém ostrově. My to brali i jako super hodiny. Jeden čas byl přesně ve 12 hodin. Takže když jsme neměli sebou čas, věděli jsme že je 12 a za hodinku bude oběd :D. Další budova, která stojí za to je školka a škola. Krásné budovy s velkou zahradou. Co se týče pláží, tak ta místní není tolik písečná. Jsou tam spíše úlomky korálů a ten, kdo netouží po masáži uvítá boty do vody. Lze tam nalézt překrásné mušle a ve vodě zaparkované rejnoky a houfy minižraloků. Je to užasný pohled. Nemusíte se bát, jakmile příjdete blíže tak jak rejnok tak žralůček prchá. Lépe jsou vidět večer, když posvítíte světlem na hladinu. Jsou za světlem. Asi 10 minut pohodové chůze dojdete na bikiny pláž. Tam můžete sundat svá trika a koupat se jak je libo. Je to krásná pláž s jemnoučkým pískem. Jsou tam místa, kde jsou korály a vody po stehna. Stačí se tam projít a hned máte kolem sebe hejna rybiček. Překrásný pohled. Všude jsou k dispozici lehátka se kterými si můžete dělat co chcete. 
Když se půjdete projít kolem celého ostrova  zjistíte, jak se zachází s odpadky z místích resortů, narazíte na hotovou džungli, kde žijí tuším volavky a spoustu další krásy co místní ostrov nabízí. Někdo by řekl bordel, my řikáme překrásný a nezbarvený pohled na to, jak žijí místní obyvatelé. Něco, co vám prostě cestovka nenabídne. 

JÍDLO

Rozhodně jsme netrpěli hlady. Ráno, odpoledne i večer jsme dostali jídla k prasknutí. Většinou to byla úžasná grylovaná ryba, těstoviny na všechny způsoby, papája, banány, melouny. Pití bylo také dostatek a nebyl žádný problém chodit si pro vodu. Kdykoli jsme chtěli vodu, dostali jsme kolik jsme chtěli. Rozhodně doporučuji ice coffee. Lepší jsem nikdy nepil. 

VÝLETY=SPLNĚNÝ SEN

Na výběr dostanete ze spousty výletů i aktivit. Slučují se s tím, co je napsané na internetu. Každý večer, nebo klidně i přes den, Nataše nebo Mustafovi zdělíte, kam byste zítra chtěli. I my jsme okusili některé z výletů a říkám, že to rozhodně stojí za to. Radši si vezměte více peněz s sebou než pak litovat, že už nemůžete na nějaký výlet.  
 
Sledování delfínů  – to je zážitek. Naberou vás na loďku a plujete hledat. Hledali jsme asi 30 minut a pak jsme na ně narazili. Sledujete je z loďky jak skáčou a posádka se snaží aby vás dostala co nejblíže k nim. 
 
Noční klub resort – dovezou vás na místo, dojdou s vámi na recepci, kde vám dají pásku se kterou se pak identifikujete na baru aby vám dali drinky a pán odpluje a nechá vás tam. Úžasné místo. Můžete si jít kam chcete, pít co chcete, v pohodě si projít celý noční resort. Měli jsme štěstí a zrovna jsme narazili na to, že tam měli živou hudbu.. Bylo to užasné.. do 12 hodin opravdu narváno zábavou a nechce se vám ani zpět. Protancovali byste nejradši celou noc. Krásná hudba a k tomu ty nárazy vln o molo, .. dámy,  to je romantika. Byli jsme tu 2x Podruhé tu byli krabí závody a to je pecka na celej život, ale prohráli jsme 🙁
 
Denní klub Med Kani – největší pecka z časopisu co si umíte představit. Nádherná voda, překrásná pláž, „časopisové“ chýše a chaloupky nad vodou, bazén, plný bar pití a jídla to a mnoho více vás čeká přes celý den v tomto resortu. Proběhlo to stejně. Ráno nás hodili na ostrov, dali nám pásků a užívejte. Prošli jsme si celý ostrov. Nejkrásnější místo na světě. Spousta jídla, pití, krásných míst. Bazén kde pořád někdo tancoval ve vodě a kdykoli jste se mohli přidat. Pohádkové místo. Opravdu to stojí za všechny peníze. 
 
Vilingili – překrásné místo na odpočinek a pohodu. Malý ostrůvek kde jsou jen palmy a pláž. Relax jak se patří. Samozřejmě jídlo, pití bylo sebou. 
 
Fun Tubes – samozřejmě to nejbláznivější nakonec do čehož jsem byl mimochodem přemluven :D.. Zrovna jsme chytli větší vlny a to teda.. zlatá pouť. Byla občas sranda se na tom udržet ale i toto byla prostě neskutečná sranda a zážitek. 
 
Nějaké shrnutí? To co se vám zde nabízí je asi ten nejluxusnější poměr mezi cenou a zážitkem. Absolutně ničím jsme nestrádali, maximální bezpečnost a vstřícnost. Pokud jste ještě nebyli v ráji, je načase začít šetřit :)…
 
Daniel E.

 

Další hodnocení:

Pavel K.  Marcel, Pepa, Tomáš a Lída  Dana a Mirek  René, Lucie a Bibi  Petra V.  Kamča a Martin  Maulíci  Jana a Oldřich  Iva P.  Eva Dana a Karel Jozef a Katarína  Katka a Honza  Míša a Lukáš  Míla a Silvie  Kamila P.  Veronika S.  Radovan  Honza R.  Ondřej H.  Petra L.  Vendy a Honza  Aneta a Tomáš  Petra Š. z Nové Rokle  Blanka Š.  Dita, Tomáš, Tomíno a Čenda D. z Prahy  Václav a Martina N.  Jiřina a Láďa ze Sychrova  Lída a Alena Jadrní  Tomáš a Martina S. z Prahy  Michal a Jirka  MUDr. Luděk Kabelík  Jan Voráč  Radka Pohořelská  Tom a Marcelka  Ivanka a Pepa A.  Vlaďka Běliková  Juránkovi  Kristýna a Olda  Mirka a Michal  Marcela Voštová  Ilona a Jitka z Pardubic  Katka a Michal Helena V. z Prostějova Petr Kučera