Pozorování delfínů

Nabízíme výlet, který by si neměli nechat ujít rodiny s dětmi, ale pro ostatní je pozorování delfínů parádní zážitek. Za delfíny se vyjíždí zpravidla v podvečer při západu slunce. Delfíni se vyskytují v hejnech a moc rádi se předvádějí.

delfíni Maledivy

Budete mít jedinečnou příležitost sledovat tanečníky oceánu v jejich přirozeném prostředí. Sledujte, jak se delfíni hravě pohybují mezi vlnami a vytvářejí neuvěřitelné akrobatické kousky. Uvidíte jejich elegantní skoky, když se vznášejí ve vzduchu, a budete se moci těšit z jejich veselého chování a interakcí v těsné blízkosti.

Pozorování delfínů na Maledivách

pozorování delfínů

Pokud umíte dobře fotit, vezměte si ho foťák s sebou, v opačném případě Vám doporučujeme užívat si tu úžasnou podívanou, ať Vám nic neunikne. Pokud máte podvodní GoPro, doporučujeme si ho připravit na tyčku a při výskytu větší skupiny delfínů u lodě strčit pod vodu. Odměnou Vám budou úžasné záběry.

Zajímavosti o delfínech

Delfín skákavý (Tursiops truncatus) má tělo dlouhé 2,5 – 4m,váží 150–200kg a dožívá se 30-36 let. Má hřbetní ploutev, zřetelně protaženou dozadu a trojúhelníkovitě zašpičatělou. Břišní strana je světlá, hřbetní šedohnědá až černá. Delfíni skákaví dokážou vyvinout rychlost až 50 km/h a rádi se honí s loděmi. Skoky nad hladinou bývají dlouhé až 10 m a 4–5 metrů vysoké. Ryby loví tento delfín spíš u dna a spotřebuje až 7 kg za den. Kromě ryb loví i měkkýše, korýše a menší žraloky. Inteligence je u delfínů značně vyvinutá, většina vědců je považuje za stejně chytré jako jsou lidé. Delfíni mají ve skupinách různá postavení a vlastní jazyk a jména.

delfíni

Fotogalerie delfíni Maledivy

Video delfíni na Maledivách 

Další výlety které stojí za to vyzkoušet:

Nejlepší aktivity: