Jiřina a Láďa ze Sychrova

Rozhodli jsme se poznat nefalšované Maledivy bez pozlátka rezortů a navštívili jsme je na doporučení Lucie a Marka letos v únoru. Můžeme konstatovat, že to opravdu byla velmi vydařená dovolená, na kterou budeme dlouho v dobrém vzpomínat.

Všechno, včetně dopravy tam i zpět klapalo jako hodinky a bez problémů. První překvapení bylo hned po příjezdu na ostrov, kdy nás čekal sám majitel gasthausu Mustafa. Po uvítání jsme byli okamžitě ubytováni, dostali jsme najíst a napít, ne jako v hotelu v určený čas. Doporučujeme cestu trajektem, protože si v klidu prohlédnete okolní ostrovy a hned se setkáte s místními obyvateli. Ubytováni jsme byli 30m od jídelny a k dispozici jsme měli i pěknou společenskou místnost. Personál v jídelně je nadmíru ochotný a pozorný a neustále se přesvědčuje, jestli je vše OK a všeho je dost. Jídlo je pravé maledivské, čistě a chutně připravené. Pití co vypijete a káva kdykoliv po celý den. Místní lidé se usmívají, pokud se i hosté usmívají na ně a nechovají se k nim povýšeně. Život na ostrově je prostý, ale místní se snaží vše vylepšovat a nejvíc to je vidět na jejich dětech, které jsou vzorně čisté a i pětiletý kluk s vámi vede rozhovor v čisté angličtině. Jejich mateřská školka a škola jsou doslova výstavní. Cesta na koupání na Bikini Beach vede vesnicí a palmovým hájem, kde místní dámy košťaty každý den zametají. Pláž je velmi pěkná a koupání nemá chybu. Krásně čistá voda, šnorchlování začíná 50m od pláže. Vhodné pro děti, protože tam není velká hloubka. Výlety jsou velmi pěkné a za velmi rozumné ceny. Doporučujeme Manta Trip, protože jsme s mantami opravdu plavali a je to zážitek na celý život.

Co víc napsat? Krásná dovolená, ne v luxusu, ale s normálními lidmi a ještě k tomu za peníze, za které nekoupíte ani trochu lepší hotel v Turecku.

Při odjezdu nás Mustafa doprovodil až na loď a neodešel, dokud loď neodjížděla. Myslíme si, že na něm bylo vidět, že se loučí s přáteli.

Jasně říkáme, neváhejte a jestli chcete vidět pravou exotiku, hurá s Lucií a Markem na Huraa.

Jiřina a Láďa ze Sychrova