Míša a Lukáš

Nebyl to luxusní resort, po kterým dnešní společnost dychtivě touží, bylo to kouzelné místo se spoustou energie, oceánu, sluníčka, usměvavých místních lidí a překrásné krajiny. Pouhý přílet na letiště do Male nás přesvědčil, že Maledivy si zaslouženě říkají ráj na zemi.

V Male nás vítal Mustafa se svou rodinou, nabitý pozitivní energií z místních slunečních paprsků.  Malý človíček, který má srdce na správném místě a našel v životě věc, která je pro něj jako stvořená. Dělá lidem radost a za tu radost sklízí nemalé ovoce.

Lokální ostrov Huraa

Lokální ostrov Huraa je neposkvrněný resorty či miliony turisty. Bikiny beach je romantická, poklidná pláž s bílým, čistým pískem . Když ji poprvé spatříte, spadne vám brada úžasem.  K pláži vede ulice, která je obklopena barevnými domečky, ve kterých žijí místní lidé.  Jsem šťastná, že jsem měla možnost být na tomto místě.

Obohatí vás to. Vážíte si toho, co máte.  Po celou dobu dovolené jsme byli aktivní. Snažili jsme se si čas strávený na Maledivách úžit naplno. Mustafa svým hostům nabízí spoustu aktivit za velmi příjemný obnos. Šnorchlování na otevřeném ocenánu vycházelo 15 dolarů na osobu. Vyvezl nás mimo Huraa speedboatem a my jsme mohli objevovat krásy podvodního světa. Jeden s nejsilnějších zážitků byl výlet do oceánu na želvy. Poprvé v životě jsem viděla mořskou želvu v takové blízkosti.

Večerní výlet do resortu bylo příjemné odreagování. Ačkoliv se na Maledivách nepije alkohol, platí to pouze mezi domorodci na lokálních ostrovech, kde panuje silná prohibice. Seděli jsme na otevřené terase, ovíval nás maledivský oceánský vítr a k tomu nám hrála příjemná živá hudba.

Typické domečky byly osvětlené a romantika by se dal krájet. Resort je zážitek a nadšení, které ale rychle upadá. A tak jsme byli šťastni, že jsem takovýto večer plný smíchu a tance zažili, ale velmi rádi jsme se vrátili na lokální ostrov Huraa.

Mezi další nezapomenutelné zážitky patří návštěva hlavního města Malediv – Male. Během našeho pobývání na Maledivách jsme ostrůvek Huraa prošli křížem krážem a vždy bylo co objevovat. Místní kavárna byla úžasná. Jeden z dalších dní na Maledivách jsem strávili na neobydleném ostrově Viligili. Jelikož jsme zde s manželem zažili naši „druhou“ svatbu neboli potvrzení lásky, nejen tento ostrov, ale i celá svatba patří k nezapomenutelným zážitkům. 

 Abychom si ale  zažili i „resortový“ luxus na vlastní kůži, jeden den jsme „obětovali“ výletu do resortu Club Med Kani, který se nacházel nedaleko.  Byla to úžasná dovolená, kdy jsme se cítili skvěle, odpočatě, já sama sebou. 14 dní strávených po boku mého  drahého byli nezapomenutelné i díky našim přátelům Lůce a  Kubovi, se kterými jsme si užili den co den.

Míša a Lukáš

Fotky svatba a dovolená Maledivy

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.