Náš blog

Opalovací krémy šetrné k přírodě

V současné době je k dispozici na trhu široká škála produktů ve formě krémů, sprejů, gelů a olejů. Avšak sáhnout po takovém produktu, který nebude škodit nám ani ekosystémům není úplně jednoduché.

Přečíst ›

Ramadán na Maledivách

Ramadán je v muslimském kalendáři v pořadí devátým měsícem v roce. Jde také o posvátný měsíc půstu. Protože je pak muslimský kalendářní rok kratší než běžný gregoriánský, začíná ramadán každý rok o 10-12 dní dříve, což umožňuje, aby připadl na každé roční období v průběhu 33letého cyklu.

Přečíst ›

Horečka dengue

Když balíme kufry na cestu do exotických destinací, jako jsou Maledivy, neměli bychom zapomínat na drobné, avšak důležité detaily, které mohou mít velký vliv na naše zdraví a bezpečnost.

Přečíst ›

Indický oceán

Indický oceán nám otevírá bránu do fascinujícího světa pod hladinou, kde se snoubí neuvěřitelná biodiverzita a krása mořských ekosystémů.

Přečíst ›

Chráníme svou pokožku, ale co korálové útesy? Vliv opalovacích krémů na mořský ekosystém

Ochrana korálových útesů je v dnešní době mimořádně důležitá. Pomoci může každý, stačí začít používat ochranné krémy šetrné k oceánům.

Přečíst ›

Na Maledivy s WizzAir. Jak to vypadá v praxi?

Od října 2022 nabízí společnost WizzAir lety na Maledivy. Zpáteční letenky na Maledivy s WizzAir začínají na částce 8 tis. Vyplatí se to?

Přečíst ›

Revolut: Moderní Cestovní Společník

Revolut je fintechová společnost, která nabízí moderní a inovativní bankovní služby přes svou mobilní aplikaci. Jednou z nejzajímavějších funkcí, které Revolut poskytuje, je jejich platební karta.

Přečíst ›

Vodní sporty

V tomto článku se zaměříme na fascinující svět vodních sportů, nejen na Maledivách. Představíme Vám nejpopulárnější aktivity, které můžete provozovat v přímořských destinacích.

Přečíst ›

Letiště Abú Dhabí

Letiště Abu Dhabí (také Abú Zabí) se nachází přibližně 30km od centra města. Slouží jako základna pro národního dopravce Etihad Airways.

Přečíst ›

Pravidla používání dronů na Maledivách

Na Maledivách je použití dronů omezeno, proto vám přinášíme pravidla, která je třeba dodržovat.

Přečíst ›

Jóga a její kouzlo

Jóga je jedním z nejúplnějších a nejuniverzálnějších systémů, sjednocuje tělo, mysl, duši a vědomí. Je to filozofie či duchovní nauka, její součástí jsou jak cvičení duševní, tak cvičení tělesná. Je to přístup k životu, životní styl, cesta i cíl zároveň.

Přečíst ›

Fakta a zajímavosti o delfínech

Delfíni jsou vskutku pozoruhodná stvoření. Jsou sociálně zdatní, inteligentní, mrštní, veselí a hraví. Delfíni jsou vskutku pozoruhodná stvoření.

Přečíst ›

Hanifaru Bay

Hanifaru Bay láká turisty zejména od června do listopadu, kdy sem za potravou připlouvají právě početné skupiny mant obrovských. Ale nejde zdaleka o jedinou zajímavost této úchvatné lokality.

Přečíst ›

Cestování s dětmi rozvedených rodičů

Ať už cestujete kamkoliv, určitě si zařiďte všechny potřebné dokumenty. Obecně platí, abyste dodrželi podmínky země, kam se chystáte. Nezapomeňte ovšem i na leteckou společnost, protože může požadovat speciální potvrzení.

Přečíst ›

Letiště Vídeň

Letiště Vídeň, největší a neznámější rakouské letiště nabízející vynikající služby. Je ideálním místem pro nadšené cestovatele. Je také domovským letištěm spousty významných leteckých společností.

Přečíst ›

Peníze a daně na Maledivách

Na Maledivách se platí Maledivskou Rupii, hodnota jedné rupie v roce 2022 je přibližně 1,4 Kč. Dá se tedy říct že tyto dvě měny mají podobnou hodnotu.

Přečíst ›

Mořské želvy

Pozorování exotické fauny a flóry bývá kromě krásných pláží a relaxace jednou z velmi oblíbených turistických atrakcí.

Přečíst ›

Přestup v Istanbulu

Čeká vás přestup v Istanbulu a potřebujete vyplnit čas? Istanbul je město plné zajímavostí. Co všechno se dá v omezeném čase stihnout?

Přečíst ›

Manty

Manta obrovská je největší druh rejnoka na světě. Je to mořská paryba z čeledi mantovitých, pro kterou je typický ladný pohyb připomínající ptačí let.

Přečíst ›

Kitesurfing na Maledivách

Kitesurfing je mladý, dynamický sport. Jezdí se na speciálním prkně za při kterém se používá tažný drak jenž tažen sílou větru. Maledivy jsou vhodnou lokalitou pro kitesurfery. Nabízíme Vám možnost kurzů kitesurfingu na oblíbeném ostrově Rasdhoo.

Přečíst ›

Maledivy 2022

Rádi bychom Vám poděkovali za všechny rezervace v roce 2021. Na rok 2022 jsme pro Vás nachystali řadu novinek.

Přečíst ›

Vývoz mušlí nejen z Malediv

Kdo by si nechtěl přivézt krásný autentický suvenýr z dovolené? Málokdo se ale v dovolenkových radovánkách zamyslí nad tím, že když si odveze pár mušlí, korálů, nebo třeba písek, poškozuje tím místní přirozené prostředí.

Přečíst ›

Cestovatelské filmy, dokumenty a seriály

Nové poznatky, krásné scenérie, adrenalinové zážitky, emoce a romantika: To nabízí cestovatelské dokumenty a filmy či seriály s touto tématikou.

Přečíst ›

Jak trávit čas při přestupu v Dubaji

Dubajské mezinárodní letiště se dá bez větších pochybností, považovat za jedno z nejdůležitějších světových dopravních uzlů. Jedná se o jedno z nejlepších letišť pro mezipřistání. Z následujících řádků pochopíte proč.

Přečíst ›

Co možná nevíte o žralocích

Žraloci jsou zvířata, která nás fascinují. Přitahují nás svou velikostí, svým nebezpečným vzezřením, svou majestátností. Mnoho filmů je vykresluje jako lidožravé a útočící tvory. Jsou ale opravdu všichni takový?

Přečíst ›

Podrobné informace o atolech na Maledivách

Soustava 26 přírodních korálových atolů, jež můžeme charakterizovat jako laguny obklopené masou korálů utvářejících pevninu, je správně uspořádána do 20 administrativních atolů, z nichž každý má své hlavní město i správní orgány.

Přečíst ›

Korál a korálové útesy

Korálové útesy Malediv tvoří centrální část obrovského podmořského pohoří táhnoucího se více než 2 000 km od Lakadivských ostrovů na severu, až po Chagosovy ostrovy na jihu.

Přečíst ›

Seznam lokálních ostrovů na Maledivách

Maledivské souostroví se skládá z 1200 ostrůvků. Z toho je pouze přibližně 200 ostrovů obydlených. Tyto se dělí na lokální ostrovy a resorty. Lokální ostrovy mají specifickou atmosféru. Nehledejte tu přepych a luxus. Naleznete tu jen přátelskou atmosféru, milé obyvatele

Přečíst ›

Maledivy 2021

Každý rok přinášíme řadu novinek a zároveň se snažíme naše služby co nejvíce vylepšit. Novinky na Maledivách pro rok 2021.

Přečíst ›

Male – hlavní město Malediv

Male je hlavním městem Maledivské republiky, která je souostrovím v Indickém oceánu. Nachází se v centrální části tohoto malého státního útvaru na atolu Kaafu a je důležitým východiskem pro dopravu a další obyvatele na ostatních ostrovech. Základní informace o Male

Přečíst ›

Znovuotevření Malediv Covid-19

Aktuální informace o znovuotevření Malediv a bezpečnostní opatření.

Přečíst ›

Nejoblíbenější resorty na Maledivách

Horké slunce, korálové útesy, azurově modré moře, tropické ovoce i bělostný písek mezi prsty. To všechno na vás čeká na jedinečném souostroví jménem Maledivy. Uprostřed Tichého oceánu na vás čeká tento ráj plný palem a odpočinku. Resorty na Maledivách Vám

Přečíst ›

Nejkrásnější pláže na světě

Často se na internetu objeví žebříček nejkrásnějších pláží na světě. I když se jedná o naprosto subjektivní záležitost, lze si z nich vzít inspiraci.

Přečíst ›

Resorty na Maledivách

V případě že nemusíte řešit finanční stránku dovolené, resorty na Maledivách pro Vás mohou být tou správnou volbou ubytování.

Přečíst ›

Co nevíte o Maledivách

Nevěříme tomu že by se o nějaké zemi na světě dalo říct že je nudná a nezajímavá. Každá země má své kouzlo, kulturu a možnost zažít něco neobvyklého.

Přečíst ›

Fauna Maledivy

Nádherná příroda, dokonalé pláže, tyrkysově modré moře, romantické východy i západy slunce. Ráj barev a vůní. To vše jsou Maledivy. Jaká zde ale žijí zvířata?

Přečíst ›

Knižní tipy na dovolenou aneb Jakých 7 knih určitě nenechejte doma

Chystáte se na svou vysněnou dovolenou na Maledivy? Pak si s sebou do kufru rozhodně nezapomeňte zabalit i nějakou zajímavou knížku!

Přečíst ›

Romantika na Maledivách

Maledivy jsou jedinečné místo, které přímo vybízí pro romantickou dovolenou. Ať už jste zamilovaní až po uši, čerství novomanželé nebo stále zamilovaní i po mnoha společných letech, na Maledivách můžete strávit neopakovatelné romantické chvíle.

Přečíst ›

Cestovatelské kanály

Cestování se v poslední době stalo velmi populární. Někteří využili této situace a začali se publikováním o svých cestách dokonce živit. Na českém internetu i mimo něj se objevilo mnoho zajímavého o cestování. Touto cestou bychom Vám chtěli některé kanály

Přečíst ›

Maledivy 2019

V tomto článku Vám přinášíme novinky na Maledivách pro rok 2019.  Na Maledivy každoročně přijíždí stále více turistů. Přesto ale patří mezi klidné lokality. Většina lokálních ostrovů nabízí rozumný počet ubytovacích kapacit, pláže tedy nebývají přeplněné tak jako v evropských destinacích. 

Přečíst ›

Kam na líbánky

Při hledání ideální destinace kam vyrazit na líbánky by jste určitě měli přemýšlet i o Maledivách. Do pořadí TOP líbánkových míst bezesporu patří. Maledivy jsou ostrovní stát jižní Asie uprostřed Indického oceánu. Ano, jsou to přesně ty dokonalé obrázky z magazínů

Přečíst ›

Co je to lokální ostrov?

Lokální ostrov Maledivy je ostrov, na kterém bydlí původní obyvatelé Malediv, maledivané. Ve většině případech se jedná o původní rybářskou osadu, nyní už jsou to moderní maledivské vesnice. Na větších turistických ostrovech jako jsou např. Ukulhas nebo Thoddoo jsou již i restaurace pro turisty,

Přečíst ›

Klíč k bezstarostnému cestování: sjednejte si cestovní pojištění

Cestovní pojištění Při plánování Vaší dovolené, nejen na Maledivách, je důležité neopomenout cestovní pojištění, které se o vás v případě jakéhokoliv úrazu či zdravotní komplikace postará. V České republice je samozřejmě zdravotní lékařská péče hrazena pojišťovnou. V cizině tomu tak

Přečíst ›

Atoly na Maledivách

Vznik atolu trvá miliony let postupnou přeměnou podmořských sopek. Důležitou podmínkou pro jeho vznik je průzračná a dostatečně teplá voda. To je hlavní důvod, proč se atoly objevují jen v tropických oblastech.

Přečíst ›

Jak se správně opalovat a nespálit

Opalování Maledivy bezpečně. Dovolená na Maledivách, to je pláž, moře a také a sluneční paprsky. Právě ty Vám ale mohou celý pobyt velmi znepříjemnit. Aby se to nestalo, pokusíme se Vám předat několik důležitých informací. Ihned po vystoupení z letadla

Přečíst ›

Jak šel čas v turistickém ráji. Maledivy a jejich historie

Téměř dva tisíce rozličných ostrovů společně nesoucích název Maledivy, se stalo vyhledávaným turistickým cílem. Nádherné místo má zajímavou historii a po staletí si drží svou identitu. Maledivy a jejich ranná historie Archeologické nálezy přinesly důkazy o tom, že souostroví bylo

Přečíst ›

O želvičce Malvi a vzniku Malediv

Pohádka Maledivy Kdysi dávno, dlouho před tím, než se po Zemi začali procházet první lidé, patřila část Indického oceánu, vzdálená stovky kilometrů od pevniny, želvám. Život želv Želvy se v té době dorůstaly úctyhodných rozměrů. Proplouvaly hlubokými vodami, hledaly si

Přečíst ›

Dovolená na Maledivách

Opravdu se mě to nezdá? Manžel mi právě předal dárek k výročí svatby. Nebylo to nic obyčejného, obálka a na ni napsáno dovolená Maledivy. Takto nám líčila klienta její překvapení, že poletí na Maledivy. Dovolená na Maledivách už totiž nemusí

Přečíst ›

Dovolená s dětmi u moře, jak se na ni připravit?

Možná se právě letos chystáte poprvé s dětmi k moři. Jestli máte obavy, jak zvládne Maledivy s dětmi, jste tady správně. V následujícím článku se vám pokusíme shrnout vše potřebné, co vám dovolenou s dětmi zpříjemní a usnadní. 1. Výběr

Přečíst ›

Maledivy a alkohol

Také si za chladného počasí představujete jak ležíte na nádherné pláži Malediv, koukáte do tyrkysově modrého oceánu a v ruce máte svůj oblíbený alkoholický drink? Alkohol Maledivy – tato představa má bohužel jisté omezení. Maledivy jsou muslimkou zemí a proto

Přečíst ›