Počasí Maledivy

Maledivské počasí je jedna z nejméně předvídatelnějších věcí na tomto světě 🙂 Počasí Maledivy: nikdo dopředu neví kdy zaprší 🙂

Obecně lze říct, že se Maledivách střídají dvě období:

  • sušší – v období prosinec až duben
  • vlhčí – v období květen až listopad

Nelze ovšem říct, že by na Maledivách půl roku svítilo slunce a byla modrá obloha bez mráčků a půl roku jen pršelo. Posledních několik let, vlivem globálních změn počasí a jevu zvaného El Niňo, se počasí velmi proměnilo.

počasí Maledivy

Teplota vzduchu na Maledivách

Teplota vzduchu se nejčastěji pohybuje kolem 30°C ve dne a 25°C v noci. I pokud celý den prší, teploty se stále drží vysoko a málokdy klesnou pod 25°C. Nehrozí Vám nesnesitelné 40°C parno, nejvyšší teplota naměřená na Maledivách je necelých 35°C.

krásné počasí

Teplota moře na Maledivách

Teplota moře má celoročně v průměru příjemných 27°C, podařilo se nám ale naměřit i 32°C a věřte mi, z takové vody se Vám nechce vylézt 🙂 Indický oceán omývající Maledivy je mělký, proto se voda velmi dobře prohřívá sluncem.  

teplota moře

Kdy jet na Maledivy

Hlavní turistická sezóna probíhá od začátku prosince do konce března, ceny jsou v tomto období nejvyšší a počasí by mělo být nejstálejší.

Během našich letních měsíců jsou Maledivy lákavé pro surfaře vzhledem k nejlepším podmínkám pro jejich sport. Jedná se o cenově nejdostupnější období s větší pravděpodobností deště. Při troše štěstí Vás ale čeká dovolená s pár kapkami za nejnižší ceny. Na ostrovech v tomto období budete téměř sami a jako bonus máte větší šanci vidět kouzelné manty. 

předpověď počasí na Maledivách

Doporučení před cestou

S blížícím se datem dovolené na Maledivách mnoho lidí hledá předpověď počasí na internetu. Naše doporučení zní: nedělejte to 🙂

překrásný západ slunce do moře

Předpověď počasí vychází z nepřesných meteorologických modelů. Meteorologové dokáží předpovědět počasí jen asi na dva následují dny a to s pravděpodobností cca 80%. Počasí Maledivy také nejde brát jako celek.

Velmi často se stává, že na jednom ostrově prší provazy vody, zatímco na druhém, jen pár kilometrů vzdáleném ostrově, se lidé vesele opalují na pláži.

Teplotní rekordy na Maledivách

  • nejvyšší naměřená teplota: 34,9 °C ze dne 16.4.2016
  • nejnižší naměřená teplota: 17,2 °C ze dne 11.4.1978

Vlhkost a UV index

Maledivy mají vysokou průměrnou vlhkost, která se pohybuje kolem 80%. To může způsobit, že pocitová teplota je vyšší než naměřená. Tento jev můžete mít i při klidném a bezvětrném počasí.

Velmi důležitá je ochrana před vysokým UV zářením, zejména mezi 11 a 15. hod. Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, UV trička, nosit klobouk a brýle na slunci.

Období monzunů

Monzun na Maledivách přináší období intenzivních dešťů a silných větrů. Nejintenzivnější monzuny se obvykle objevují v období mezi květnem a říjnem. I když někdy může pršet déle a intenzivněji, většinou jsou to jen krátké a prudké přeháňky.

Tropické bouře

Zejména během období monzunů můžou Maledivy zasáhnout silné bouře. Ty obvykle nezpůsobí žádné škody.

Rady pro cestovatele

Pro pobyt na Maledivách doporučujeme lehké, prodyšné oblečení, ideálně z přírodních materiálů, jako je bavlna. I když je důležité chránit se před sluncem, nezapomeňte na pláštěnku nebo větrovku během monzunového období. Dále doporučujeme vždy mít u sebe láhev s vodou, abyste zůstali hydratovaní.

Mikroklima

Maledivy se rozkládají na ploše od jihu na sever v délce kolem 800 km. Jednotlivé ostrovy mohou mít svá vlastní mikroklima. Některé ostrovy mohou mít jiné teploty nebo více srážek v závislosti na jejich geografické poloze a oceánských proudů kolem nich.

Vliv na místní ekosystém

Změna klimatu a vzestup mořské hladiny mají výrazný dopad na korálové útesy Malediv. To ohrožuje místní ekosystém, včetně mnoha druhů ryb, které zde žijí. Místní komunity a vláda se snaží o ochranu těchto křehkých ekosystémů před dalšími poškozeními.

Počasí Maledivy Video

Aktuální předpověď počasí Maledivy

Prohlédněte si předpověď počasí na následující dny na Maledivách.

booked.net
+30
°
C
H: +30°
L: +29°
Male
Pátek, 11 Květen
7 denní předpověď

 

so ne po út st čt
 
 
 
 
 
 
+29° +30° +29° +28° +29° +28°
+28° +29° +28° +28° +28° +28°

 


Jsme cestovní agentura poskytující ubytování a další služby na Maledivách. S námi se Vám vyplatí cestovat, nejen finančně.

Kam dál: