Dana a Karel

Naši dovolenou na ostrově Huraa jsme strávili s přítelem v polovině října. Nikdy jsme necestovali bez cestovních kanceláří, ale lokalita jako jsou Maledivy nás vždy velmi lákala. Díky webu Levnocestování jsme se dozvěděli o stránkách Maledivy-levně a o možnosti jet „na vlastní pěst“. Po spočtení všech nákladů na letenky, ubytování, možné výlety atd., jsme neměli o čem dál přemýšlet a ihned jsme objednávali. Letenky byly přes Fly Dubai. Mohu také doporučit.

Předpověď počasí na dobu naší dovolené byla hrůzostrašná, ale naštěstí se nevyplnila. Pršelo nám v den příletu, jeden den během pobytu a někdy večer nebo v noci. Prostě období dešťů. 🙂 Jinak jsme měli pořád celý den krásně.

Po příletu na letiště v Male na nás již čekal Mustafa. Ostrov Huraa je malý, kouzelný ostrůvek s úžasně milými a příjemnými místními domorodci. Je tam minimum turistů ( převážně Čechů 🙂 ), což znamená, že i na plážích je s vámi třeba jen 10 dalších lidí. Ostrov má svojí nezapomenutelnou atmosféru, kde se místní pohybují jen pěšky, na kole nebo na skůtru. Je tam opravdová pohoda. Díky ubytování na tomto lokálním ostrově, jsme měli možnost vidět na pláži pravou maledivskou svatbu a to by se nám v resortu nepodařilo. Další nádherný zážitek bylo např. vidět na „naší“ pláži pro turisty malé žraločky.

V rámci výletů jsme se byli podívat na ostrově Villingili, byli jsme šnorchlovat, půjčili si kanoi nebo jsme navštívili resort Club Med Kani. Možnost aktivit je tam samozřejmě podstatně více. Záleží na každém co si vybere, ale nudit se rozhodně nebudete.

Ubytování bylo čisté a naprosto dostačující. Jídlo se opakovalo, ale bylo velmi chutné a nikdo jsme neměli žádný střevní problém, jako např. v Egyptě. Ovoce jsme měli každý den, ale menší výběr. Na ostrově je několik obchůdků, kde si můžete cokoliv od potravin po suvenýry ( kromě alkoholu ) dokoupit. Ceny jsou srovnatelné s těmi u nás.

Jediné mínus, které mě napadá, je problém místních s odpadky, které se přímo na ostrově pálí. To jsme bohužel někdy pocítili i na pláži. Myslím si ale, že to prostě bývá na ostrovech problém, který se snaží řešit. Další problém je zapáchající voda v apartmánu.

Celkově mohu tuto dovolenou jen a jen doporučit. Veškeré informace i recenze, které jsou uvedeny na Maledivy-levně, naprosto odpovídají realitě. Já doufám a věřím, že se na toto nádherné místo ještě někdy podívám.

Dana a Karel

maledivy-levne.cz: V květnu 2017 jsme byli připojeni do vodovodního řádu ostrova, zápach vody ve sprše je již vyřešen.

Další hodnocení:

Jozef a Katarína  Katka a Honza  Míša a Lukáš  Míla a Silvie  Kamila P.  Veronika S.  Radovan  Honza R.  Ondřej H.  Petra L.  Vendy a Honza  Aneta a Tomáš  Petra Š. z Nové Rokle  Blanka Š.  Dita, Tomáš, Tomíno a Čenda D. z Prahy  Václav a Martina N.  Jiřina a Láďa ze Sychrova  Lída a Alena Jadrní  Tomáš a Martina S. z Prahy  Michal a Jirka  MUDr. Luděk Kabelík  Jan Voráč  Radka Pohořelská  Tom a Marcelka  Ivanka a Pepa A.  Vlaďka Běliková  Juránkovi  Kristýna a Olda  Mirka a Michal  Marcela Voštová  Ilona a Jitka z Pardubic  Katka a Michal Helena V. z Prostějova Petr Kučera