Radka Pohořelská

„Nejsem zastánce plážových dovolených. Raději navštěvuji destinace, kde na me dýchá historie daně země. Ani nebyly Maledivy v seznamu mých vytoužených destinací. Vybrala jsem si je kvůli levné letence, byly v akci za 9500 Kč s Oman Air. Ohřát se před nastávající zimou, týden zvládneme, říkali jsme si s kamarádem.
Jak mile jsme byli nakonec překvapeni a nadšeni. Měli jsme možnost strávit dva dny v Male. Toto město za návštěvu rozhodně stojí. Neskutečné, jak dokážou místní obyvatelé využít omezený prostor k bydlení a životu. Fascinoval mě ovocný a rybí trh, kde „místňáci“ nabízí bez problému vše k ochutnání.

Po krátkém přesunu lodí na ostrov Hurá jsme se okamžitě vnitřně nastavili na místní neskutečný klid, pohodu a pozitivní energii. Toto ubytování jsem si našla na internetu přes web Maledivy-levně.cz a opravdu to levné bylo! Pokoj byl čistý, útulný s klimatizací, se stravou formou plné penze jsme byli spokojeni, samé čerstvé ryby a ovoce. Majitel pan Mustafa snad nemohl byt příjemnějším hostitelem.

Podnikli jsme s ním mnoho výletů, kdy jsme si dosyta užili bohatství podmořského světa. Ať už šnorchlování, rybaření nebo potápění za želvami, delfíny, manty a žraloky. Krásně se o nás staral a dokonce nás pozval na svatbu svého prvorozeného syna. Nevšední zážitek! Hodně cestuji,  tak si mohu již dovolit srovnávat, ale nikdo svou práci nedělal s takovým zápalem a aktivitou jako Mustafa.

Ač se nevracím na stejná místa, život je na to příliš krátký, sem se jednou vrátit chci. Celý ostrov jsme si prošli, je maličký, ale má své kouzlo. Krásné pláže, rušný přístav. Obyvatelé ostrova ač skromní, jsou neskutečné milí a usměvaví, o možnost nákupu suvenýrů nebyla nouze. Navštívili jsme i resort na blízkém ostrově, což byl zas trochu jiný pohled, mně to příliš neoslovilo, ale po gastronomické stránce naprosto luxusní záležitost

Rozhodně doporučuji ubytování přes maledivy-levně.cz.

Radka Pohořelská