Vendy a Honza

Letěli jsme s přítelem na „mou“ vysněnou dovolenou. Po všech peripetiích s letenkami (na poslední chvíli jsme přeobjednávali na let s Emirates místo Turkish Airlines, kvůli bombovým útokům v Istanbulu) jsme konečně 5.7.2016 dosedli na letiště v Male.
 
A huráááááá na ostrov Huraa. 🙂 Podle plánku, který mi zaslala paní Lucie, jsme nasedli na ferry na hlavní ostrov. Jelikož jsme měli dostatek času, tak jsme si nechtěli brát taxi a zamířili jsme pěšky i s kufry na terminál Vilingili. Cestou tam, jsme viděli prezidentský palác, rybí trh a trh s ovocem. Cesta trvala cca 30 minut, ale to jen že bylo horko a táhli jsme kufry a proplétali se hustou dopravou. 🙂 Když jsme našli terminál (hned naproti nemocnici – záchytný bod), jsme si zakoupili lístky u okénka terminálu a sedli si na židle v hale (no hala, otevřená místnost, ale alespoň tam byly stropní větráky, které v horku bodly).
 
Jelikož jsme přiletěli ráno, čekali jsme cca 3 hodiny, takže jsme spali. 🙂 Ve 14:00 jsme se začali naloďovat a ve 14:30 byl odjezd na ostrov. Loď se krásně houpala. 🙂 Po hodině a čtvrt jsme dorazili na ostrov Huraa (druhá zastávka). V přístavu na nás čekal již Mustafa s pracovníkem, který nám odvezl kufry, dá se říct až do pokoje. 🙂 Hned po příjezdu jsme dostali welcome drink (kokos) a Mustafa nám vše vysvětlil, co kde je, v kolik hodin je snídaně, oběd a večeře atd. Pokoj naprosto dostačující, postel, skříň, uvítali jsme mini ledničku na vodu a koupelnu se záchodem. Voda byla cítit korály (jako vařená vajíčka), ale když odtekla, tak nic cítit nebylo a hlavně nebyla cítit na kůži. K jídlu byla místní strava, což obsahovalo převážně čerstvě ulovené ryby a rýži, také kuřecí v omáčkách, nudle se zeleninou, těstoviny (špagety nebo jiné) s omáčkou atd. Sem tam byly i hranolky nebo opékané brambory. Vždy se dalo vybrat, nebyl s tím problém. U snídaně, vajíčka, palačinky (ty jsme si oblíbili), toasty, párečky, jejich placky a fazole, také ovoce. Samozřejmě nás nejvíce nadchlo moře, ta jeho barva v kontrastu s bílým pískem, prostě skutečný ráj. Chodili jsme na bikiny beach, od ubytování cca 7 minutek pěšky. Na pláži byl vždy dostatek lehátek. Užívali jsme si teplou vodu a slunce (pozor opaluje i přes mraky). 🙂
 
Pětkrát jsme byli šnorchlovat v okolí ostrova, paráda, viděli jsme želvy a žraloky, úžasný. Bohužel nám počasí nepřálo a nemohli jsme jet na ostrov Villingili, kam jsme se chtěli podívat. Taky jsme chtěli do resortu, ale asi se na nás zapomnělo. Na ostrově jsme strávil 10 dní, poslední 2 dny nám bohužel propršelo, ale i tak to bylo hezké.
 
Cestu nazpět na letiště jsme si domluvili s Mustafou (zajistil nám rychloloď), abychom nemuseli odjíždět již v osm ráno (letadlo nám mělo letět až v 11 večer). Rozloučili jsme se (dostala jsem i dárek na památku v podobě náramku) a nasedli na loď na letiště. Bohužel nám náš let byl zrušen kvůli technickým problémům, takže jsme si prodloužili pobyt do druhého dne ráno v Male. 
 
Chtěli bychom poděkovat Mustafovi a personálu za služby a skvělou dovolenou v ráji. A paní Lucii za zprostředkování. 😉 Pokud to půjde, zase se někdy přiletíme podívat. 🙂
 
Díky Vendy a Honza