Ilona a Jitka z Pardubic

Na Huraa jsme byli v říjnu 2015. Maledivy jsme si užili „levně“ a zároveň jsme poznali i luxus blízkého rezortu. Personál penzionu se snažil, aby nám nic nechybělo. Na ostrově zrovna pobývali Marek s Lucií, a tak jsme měli navíc i české „delegáty“, což moc oceňujeme.

Ubytování hodnotíme jako slušný standart, jídlo bylo vynikající. Vařili nám hlavně čerstvé ryby, bylo hodně zeleniny a místní ovoce. Počasí bylo nádherné, během našeho týdenního pobytu pršelo jen dvakrát, jednou ve formě vydatné přeháňky během oběda a podruhé pršelo celou noc.

Při příletu se mraky nad Maledivami roztrhaly a uviděli jsme tyrkysově modré laguny s ostrovy a rezorty. Na letišti na nás čekali Marek a Mustafa. Pro dopravu do penzionu jsme zvolili člun, protože veřejný trajekt na Huraa odjíždí až odpoledne a chtěli jsme si den raději užít na pláži než ve městě. Po obědě nás Marek s Lucií provedli po vesnici, zaplavali jsme si poprvé v nádherné vodě na Bikini Beach. Večer jsme jeli na ryby. Naše úlovky nám ugrilovali jako druhou večeři.

V dalších dnech jsme buď jezdili na výlety, nebo jsme relaxovali na lehátkách ve stínu palem na Bikini Beach. Šnorchlovali jsme buď na mělčině u pláží, kde to jde jen za přílivu, nebo v okolí Huraa na hloubce z člunu. Šnorchlovací výlet na korálovou zahradu a šnorchlování se želvami byl zážitek. Večer jsme chodili do přístavu pozorovat západ slunce, na procházky po vesnici a jednou nás vzali na lov krabů. Měli jsme i dva celodenní výlety

První celodenní výlet byl na BBQ ostrov, cestou zpět jsme pozorovali delfíny. Druhý výlet byl na luxusní rezort. Poslední večeři nám naši hostitelé uspořádali při svíčkách na malé pláži před penzionem. Po snídani nás Mustafa, Marek a Lucie doprovodili na veřejný trajekt, který odjíždí v 8:00 do Male. Na tržnici v Male jsme si nakoupili jedlé dárky domů a pak už jsme se přepravili lodí na letištní ostrov a v 11:15 odletěli.

Přejeme Vám hodně spokojených hostů! 

Ilona a Jitka z Pardubic