Maulíci

Včera jsme se vrátili úplně hotoví z dovolené, tedy „jen“ kvůli cestě, ta je hodně zdrcující.

A rozhodl jsem se Vám hned napsat, dokud jsem toho plný ;-).
 
Dovolená byla jedním slovem – ÚŽASNÁ!!
Místo jak v ráji, ubytování skromné, ale dostačující, strava chutná, ikdyž stále se opakující.
 
Tak kde začít :-o….
Asi místem. Malý a zelený ostrůvek obklopený korály, průzračnou vodou, který je plný barevným životem i nebezpečím, je víc, jak výbornou volbou. Samotný ostrůvek jsme prošli asi za 30 minut, tam se člověk fakt neztratí 🙂 Místní lidé jsou milí a úplně v pohodě. Ubytování, jak jsem psal, skromné, ale opravdu dostačující, vše fungovalo, jak mělo. S úklidem také nebyl problém, když jsme se zmínili (1x), do hodiny bylo perfektně uklizeno. Jediným problémem zde byl zápach z vody, který silně připomínal „vůni vajcovky“, a to si myslím,  že by lidé měli před příjezdem vědět. Někdo měl k tomuto problému vytištěný formulář na pokoji, my bohužel ne. Strava chutná, neustále jí doplňovali, ale i opakující. Kdo nejí rýži a ryby, tak se moc asi nenají. My naštěstí tento problém jsme neměli :-). Na druhou stranu, jaké jídlo by měl člověk čekat, když se jedná o ostrov obklopený vodou :-D. Vyzkoušeli jsme vše a vše nám chutnalo, něco více, něco méně, jak už to bývá. Na vepřo-knedlo-zelo se těšíme z každé  dovolené :-D;-). Výlety super, ale tady máme jedno velké ALE. Za náš pobyt (10 nocí) jsme se moc nikam nepodívali. 2x byly želvy, 2x rejnoci, 1x sandbank + manty, asi 4x ostrov Gaaveli (snad jsem to dobře napsal) a jednou šnorchlování. Toť vše!! Chtěli jsme jet na manty a ostrov Vilingili , večerní rybaření a delfíny. Bohužel tyto výlety v našem čase nebyly. Vůbec jsme nepochopili systém koordinaci těchto výletů. Až po urgenci to vypadalo nadějně. Bohužel nám optimismus  moc dlouho nevydržel, protože se od středy radikálně změnilo počasí a nejen k naší smůle hodně pršelo (ve středu celý den a fakt hodně) a foukalo, až do našeho odjezdu (pátek). A to jsem se dočetl, že únor je nejsušší měsíc :-(.
 
Všichni lidičky včetně Mustafy a Nataši se o nás opravdu starali na 1000%. Zde se nedá jinak hodnotit, než v superlativech!!!!!!!!.
 
Shrnutí: Všechny pro nás menší „zápory“ úplně jednoznačně zboří vše ostatní klady….
 
Když se vše zadaří, chtěli bychom se ještě vrátit , a třeba i příští rok. B-)
 
Zdraví Maulíci.
 
maledivy-levne.cz: V květnu 2017 jsme byli připojeni do vodovodního řádu ostrova, zápach vody je již vyřešen. Výlety, o které máte zájem stačí na začátku pobytu, nebo i v jeho průběhu nahlásit a není problém cokoliv zorganizovat.
 

Další hodnocení:

Petra V.  Kamča a Martin  Jana a Oldřich  Iva P.  Eva  Dana a Karel  Jozef a Katarína  Katka a Honza  Míša a Lukáš  Míla a Silvie  Kamila P.  Veronika S.  Radovan  Honza R.  Ondřej H.  Petra L.  Vendy a Honza  Aneta a Tomáš  Petra Š. z Nové Rokle  Blanka Š.  Dita, Tomáš, Tomíno a Čenda D. z Prahy  Václav a Martina N.  Jiřina a Láďa ze Sychrova  Lída a Alena Jadrní  Tomáš a Martina S. z Prahy  Michal a Jirka  MUDr. Luděk Kabelík  Jan Voráč  Radka Pohořelská  Tom a Marcelka  Ivanka a Pepa A.  Vlaďka Běliková  Juránkovi  Kristýna a Olda  Mirka a Michal  Marcela Voštová  Ilona a Jitka z Pardubic  Katka a Michal Helena V. z Prostějova Petr Kučera