ostrov Huraa

ostrov Huraa

Informace o ostrově

Ostrov Huraa je součástí Kaafu atolu, přibližně 20 km od letiště Malediv a hlavního města Male. Speedboatem trvá cesta z letiště jen 25 minut. Jedná se lokální ostrov s rozlohou 1 x 0,5 km, asi 500 obyvateli, pláží pro místní, turistickou bikini pláží, zdravotním střediskem, lékárnou, restaurací, potápěčským centrem a obchůdky se suvenýry.

Sousedními ostrovy jsou resorty Four Season a Club Med Kani, tedy jedny z nejdražších resortů Malediv. Do resortu Club Med Kani Vám můžeme zajistit celodenní vstup (9-17h). Four Season žádné lidi kromě svých hostů v resortu neakceptuje (noc tam vyjde asi na 1.300 – 1.900 USD).

Restaurace Blue Terrace

Od roku 2018 můžete posedět v krásné restauraci při okraji moře. Restaurace leží na západní straně ostrova. Je z ní úžasný pohled na zapadající slunce do moře. Objednat si můžete hlavní jídla, sladké deserty, míchané nealko koktejly, kávu nebo čaj. 

Videa z ostrova Huraa

Video odjezdu na letiště:

Další informace:

Na ostrově je několik restaurací, obchůdků se suvenýry a základními potravinami, drogerií apod. Navštívit můžete i dílnu na výrobu suvenýrů z tradičních materiálů, kde Vám předvedou výrobu a na výrobky vyryjí i Vaše jméno.

Nezbytnou lékařskou péči zajišťuje zdravotní středisko s anglicky mluvícím lékařem. K dispozici je i lékárna.

Na ostrově není bankomat ani směnárna. Je zde ale jedna restaurace a také potápěčské centrum, kde klientům zajišťujeme kurzy i jednotlivé ponory.

Kam dál: