Časté dotazy

Zde si můžete přečíst odpovědi na nejčastější otázky ohledně cestování na Maledivy. Zodpovíme nejčastější dotazy Maledivy.

dotazy maledivy

Líbí se nám Vaše nabídka, jaký je postup při rezervaci a jaké jsou platební podmínky?

V první řadě si začněte hledat letenky – ty si naši klienti zajišťují sami…Na našem webu najdete užitečné informace jak na to. Jakmile budete mít představu o termínu, kontaktujte nás ideálně mailem s termínem o který máte zájem a my Vám pošleme info o dostupnosti (3 měsíce předem je ideální doba pro rezervaci) a celkovou cenovou nabídku s informacemi co dál. Pro hladký průběh kontroly dokladů na letišti MALE a udělení bezplatného turistického víza na 30 dní potřebujete kromě platného pasu (platnost pasu musí být 6 měsíců od příletu na Maledivy) rezervační potvrzení, které Vám připravíme. Pro závazné potvrzení rezervace požadujeme platbu rezervační zálohy ve výši 15% ceny ubytování. Doplatek pak hradíte místě v hotovosti nebo platební kartou v USD(u platby kartou je mezinárodní poplatek cca 3,8%).

Kdy je nejvhodnější doba pro dovolenou na Maledivách?

Maledivy jsou celoročně navštěvovanou destinací, záleží jen na Vás, co preferujete a jaký termín Vám vyhovuje. Hlavní sezona, kterou určují dlouhodobé předpovědi jako nejsušší období je od listopadu do března. Přes naše letní období je na Maledivách období dešťů, ale dle našich několikaletých zkušeností se jedná spíše o takové letní bouřky jako u nás, tedy několikahodinový déšť a to zejména v noci. Výhodou tohoto období je minimální množství turistů.

Tip želvičky Malvi:
Přečtěte si důležité informace o Maledivách.

Rádi bychom s Vámi vycestovali ale nemluvíme anglicky / máme jen základy angličtiny, zvládneme to?

Zvládnete, nebojte se. Vzhledem k tomu, že téměř vše domluvíme spolu předem česky, nemusíte na místě víceméně nic řešit. Jen výlety a aktivity si klienti domlouvají na místě dle počasí a zájmu ostatních – některé výlety jsou totiž cenově výhodnější pro větší skupiny (v případě Vašeho zájmu Vám ale výlety domluvíme dopředu) + v případě potřeby jsme pro Vás přes mail, WhatsApp nebo tel. k dispozici. 

Je nutné podepisovat smlouvu u Vás v kanceláři?

Není, po zaplacení zálohy Vám zašleme rezervační potvrzení e-mailem. Toto potvrzení se předkládá na letišti po přistání při pasové kontrole. 

Slyšeli jsme že na je na Maledivách islám, jedná se o bezpečnou zemi?

Maledivy jsou muslimskou zemí a proto je třeba dodržovat jejich základní pravidla a to je žádný alkohol na lokálních ostrovech – nedá se dovézt ani zakoupit – konzumovat jej můžete jen v resortech nebo na neobydlených ostrovech. Druhým pravidlem je dodržovat pohyb v plavkách jen na turistické bikini pláži a nikde jinde – v centru ostrova, v restauracích nebo kavárnách. Opět, na neobydlené ostrovy a např. šnorchlování ze člunu se to samozřejmě nevztahuje. Jde jen o „pohoršování“ místních obyvatel. Místní jsou velice přátelští a milují malé děti, které se krásně oblečené a někdy i nalíčené po ostrově pohybují a vesele skotačí. Nemusíte se ničeho bát. Pro všechny případy doporučujeme sjednat cestovní pojištění.

Máme si na měnit peníze na místní měnu?

Ne, měna která je od turistů očekávána je USD. Je však důležité počítat s tím, že na ostrovech nenajdete bankomaty a proto je důležité mít s sebou dostatečnou hotovost. Bankomaty jsou v Male a na letišti a některých větších ostrovech. Pokud budete vybírat z bankomatu na Maledivách, vždy dostanete pouze maledivské rufie. Pokud budete platit kartou, je třeba počítat s mezin.poplatkem za platbu kartou, který se automaticky přičte a je to cca 3,8 %. 

POZOR: na Maledivách jsou akceptovány pouze nové 100 dolarové bankovky, poznáte je podle modrého ochranného pruhu. Ostatní bankovky se neřeší. 

Budeme potřebovat adaptér do zásuvky?

Nebudete, na hotelech jsou adaptéry nebo mezinárodní zásuvky k dispozici. 

Je na letišti úschovna zavazadel?

Ano, na letišti je nonstop úschovna. Cena standardní velikosti kufru je 5 USD. V hlavním městě Male úschovna není, ale příp. se dá za menší úplatu zavazadlo nechat někde v hotelu. 

Je potřeba nějaké očkování?

Ne, na Maledivy není žádné očkování povinné. Jen v případě, že by to byl začátek Vaší cesty po Asii, pak bychom doporučili žloutenku a břišní tyfus. Maledivy jsou však velice bezpečnou zemí. Jediné co se sporadicky vyskytuje je horečka Dengue, proti které není v současné době žádné očkování. Jako prevence stačí repelent proti komárům, kteří tuto nemoc přenášejí. Na místě se prodává skvělý repelent-krém Soffell asi za 2 USD, koupíte ho v téměř každém obchůdku. Máme vyzkoušeno, že funguje lépe než běžné repelenty z ČR a navíc pěkně voní. Z repelentů k zakoupení v ČR doporučujeme Predator Forte.

Dotazy Maledivy: co si máme vzít s sebou:

  • naše rezervační potvrzení – bývá kontrolováno na letišti spolu s platným pasem + máte na něm kontaktní údaje a pár rad
  • repelent, ideálně Predator z lékárny
  • pokrývku hlavy, sluneční brýle
  • opalovací krém se silným faktorem ( ideálně 50), hydratační krémy po opalování (na místě příp. koupíte výborné s Aloe Vera)
  • oděvy z bavlny (tričko na šnorchlování s faktorem)
  • dostatečnou hotovost – na Maledivách akceptují 100 USD bankovky nového data vydání s modrým pruhem
  • potvrzení o pojištění v případě sjednání cestovního pojištění

 

Má Česká Republika na Maledivách své zastoupení?

Česká republika nemá na Maledivách svou ambasádu ani velvyslanectví. Veškeré záležitosti vyřizuje Velvyslanectví České republiky v Indii v Dillí (působnost pro Maledivy, Indii, Srí Lanku, Bangladéš, Bhútán a Nepál).

Velvyslanectví v Indii:

Adresa50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi, Indie
Telefon+91/11 2415 5200
Fax+91-11-2415 5270
Nouzová linka+91 9910999460
E-mailnewdelhi@embassy.mzv.cz 
Facebokhttps://www.facebook.com/czech.embassy.newdelhi

Kam dál?