Časté dotazy

Na této stránce jsme Vám sepsali odpovědi na nejčastější otázky ohledně cestování na Maledivy.

Pokud během Vaše pobytu nastanou neočekávané potíže, vyřešíme je s Vámi. Cestovní agenturu provozujeme od roku 2014. Svěřte plánování Vaší vysněné dovolené do našich rukou, nezklameme Vás.

úžasný penzion na Maledivách

Jaký je postup při rezervaci?

V první řadě si začněte hledat letenky – ty si naši klienti zajišťují sami…Na našem webu najdete užitečné informace jak na to. Jakmile budete mít představu o termínu, kontaktujte nás ideálně mailem s termínem o který máte zájem a my Vám pošleme info o dostupnosti (3 měsíce předem je ideální doba pro rezervaci) a celkovou cenovou nabídku s informacemi co dál.

Pro hladký průběh kontroly dokladů na letišti MALE a udělení bezplatného turistického víza na 30 dní potřebujete kromě platného pasu (platnost pasu musí být 6 měsíců od příletu na Maledivy) rezervační potvrzení, které Vám připravíme.

v letadle na Maledivy

Jaké jsou platební podmínky?

Pro závazné potvrzení rezervace ubytování na lokálních ostrovech je nutné uhradit rezervační zálohu. Ta je ve výši 15% ceny ubytování. Doplatek hradí klienti místě v hotovosti USD nebo platební kartou (u platby kartou je mezinárodní poplatek cca 3,8%).

Pro pobyty v resortech platí následující platební podmínky: záloha při rezervaci, doplatek na účet 10 dní před odletem.

procházka po krásné pláži Malediv

Kdy je nejvhodnější doba pro dovolenou na Maledivách?

Maledivy jsou celoročně navštěvovanou destinací. Záleží jen na Vás, jaký termín preferujete.

Hlavní sezóna, kterou určují dlouhodobé předpovědi jako nejsušší období, je od listopadu do března.

Přes naše letní období je na Maledivách období dešťů. Podle našich zkušeností se ale jedná spíše o letní bouřky a občasný déšť. Výhodou tohoto období je minimální množství turistů a nižší ceny ubytování.

Lze se na lokálních ostrovech koupat v plavkách?

Ano, pro turisty jsou určené tzv. bikini pláže. Na každém z námi nabízeném ostrově je alespoň jedna bikini pláž. Ve většině případů se jedná o ty nejhezčí na ostrově. Bikini pláže jsou vždy jasně označené.

Vykoupat se můžete i na lokální pláži. Musíte tam ovšem dodržet pravidlo ohledně oblékání žen. Je potřeba aby ženy měly zahalená ramena a stehna, tzn. vzít si na sebe tričko a kraťasy.

Respektujte prosím místní pravidla, vyjadřujete tím úctu k místní kultuře.

pláž pro turisty na Maledivách

Rádi bychom s Vámi vycestovali ale nemluvíme anglicky, zvládneme to?

Zvládnete, nebojte se. Vzhledem k tomu, že téměř vše domluvíme spolu předem česky, nemusíte na místě víceméně nic řešit.

Zajistíte nám výlety?

V případě Vašeho zájmu Vám výlety a aktivity rádi domluvíme dopředu. Nejčastější praxe je ale taková, že si klienti výlety domluví na místě dle aktuální nabídky, počasí a zájmu ostatních – výlety jsou totiž cenově výhodnější pro větší skupiny.

Na některých ostrovech nabízíme výhodné balíčky ubytování + výlety.

V případě potřeby jsme pro Vás neustále k dispozici přes WhatsApp nebo telefon. 

radost na pláži

Je nutné podepisovat smlouvu u Vás v kanceláři?

Není, po zaplacení zálohy Vám zašleme rezervační potvrzení e-mailem. Toto potvrzení se předkládá na letišti po přistání při pasové kontrole. Náš vztah se řídí všeobecnými obchodními podmínkami.

Jsou Maledivy bezpečnou zemí?

Ano, Maledivy jsou jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Od ruku 2014 kdy na Maledivách působíme jsme se nezaznamenali jediný bezpečnostní problém.

žena na pláži

Je na Maledivách možné pít alkohol?

Ano i ne. Záleží zda-li si pro svou dovolenou zvolíte lokální ostrov nebo resort. Více se tomu tématu věnujeme na stránce alkohol na Maledivách.

bar na pláži

Máme si na měnit peníze na místní měnu?

Ne, měna která je od turistů očekávána je USD. Je však důležité počítat s tím, že na některých ostrovech nenajdete bankomaty. Proto je důležité mít s sebou dostatečnou hotovost. Bankomaty jsou v hlavním městě Male, na letišti a některých větších ostrovech.

Aktuální info: v poslední době dostáváme od klientů informaci, že je na letišti někdo přesvědčoval o výměně dolarů na místní měnu. Dávejte si pozor, dolary neměňte, všude jimi zaplatíte.

bankomat maledivy

Pokud budete vybírat z bankomatu na Maledivách, vždy dostanete pouze maledivské rufie. Pokud budete platit kartou, je třeba počítat s poplatkem za platbu kartou, který se automaticky přičte a je to cca 3,8 %. Tomuto poplatku se vyhnete, pokud využijete platební kartu Revolut.

POZOR: na Maledivách jsou akceptovány pouze nové 100 dolarové bankovky, poznáte je podle modrého ochranného pruhu. Ostatní bankovky se neřeší. 

maledivská měna rupie

Jaké jsou na Maledivách zásuvky? Budeme potřebovat adaptér?

Adaptéry si nemusíte vozit. Na hotelech jsou mezinárodní zásuvky nebo mají adaptéry k dispozici.  

zásuvky Maledivy

Doporučujete cestovat na Maledivy s dětmi?

Často zajišťujeme pobyt rodinám i s velmi malými dětmi. Zatím jsme nezaznamenali vážnější komplikace. Je ale jen na Vás jestli si na Maledivy s dětmi troufnete.

Možná Vám v rozhodování pomohou recenze našich klientů, kteří dovolenou s dětmi na Maledivách již absolvovali: Vojtkovi, Katka s Tomášem, Klára s Františkem, Iva s rodinou, Katka a Lukáš, Blanka a Michal.

I my jsme již absolvovali cestu na Maledivy s dětmi. Děti zvládly cestu zcela bez problému. Maledivy si zamilovaly a my nyní doma neustále slyšíme: kdy zase pojedeme na Maledivy?

Lucie s Evičkou na pláži Malediv

Je na letišti úschovna zavazadel?

Ano, na letišti je nonstop úschovna. Cena standardní velikosti kufru je 12 USD. V hlavním městě Male úschovna není, ale příp. se dá za menší úplatu zavazadlo nechat někde v hotelu. 

úschovna zavazadel letiště Maledivy

Je potřeba nějaké očkování?

Ne, na Maledivy není žádné očkování povinné. Jen v případě, že by to byl začátek Vaší cesty po Asii, pak bychom doporučili žloutenku a břišní tyfus. Maledivy jsou však velice bezpečnou zemí. Jediné co se sporadicky vyskytuje je horečka Dengue, proti které není v současné době žádné očkování. Jako prevence stačí repelent proti komárům, kteří tuto nemoc přenášejí.

Na místě se prodává skvělý repelent-krém Soffell asi za 2 USD, koupíte ho v téměř každém obchůdku. Máme vyzkoušeno, že funguje lépe než běžné repelenty z ČR a navíc pěkně voní. Z repelentů k zakoupení v ČR doporučujeme Predator Forte.

Co si máme vzít na Maledivy s sebou:

Je pár věcí které byste určitě neměli zapomenout.

  • naše rezervační potvrzení – bývá kontrolováno na letišti spolu s platným pasem + máte na něm kontaktní údaje a pár rad
  • repelent, ideálně Predator z lékárny
  • pokrývku hlavy, sluneční brýle
  • opalovací krém se silným faktorem ( ideálně 50), hydratační krémy po opalování (na místě příp. koupíte výborné s Aloe Vera)
  • tričko s UV faktorem na šnorchlování
  • dostatečnou hotovost USD
  • potvrzení o pojištění v případě sjednání cestovního pojištění

Má Česká Republika na Maledivách své zastoupení?

Česká republika nemá na Maledivách svou ambasádu ani velvyslanectví. Veškeré záležitosti vyřizuje Velvyslanectví České republiky v Indii v Dillí (působnost pro Maledivy, Indii, Srí Lanku, Bangladéš, Bhútán a Nepál).

Velvyslanectví v Indii:

Adresa50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi, Indie
Telefon+91/11 2415 5200
Fax+91-11-2415 5270
Nouzová linka+91 9910999460
E-mailnewdelhi@embassy.mzv.cz 
Facebokhttps://www.facebook.com/czech.embassy.newdelhi

Kam dál?