Ostrov Feridhoo

Navštivte krásný, turisty zatím příliš neobjevený ostrov Feridhoo. Ostrov je na maledivské poměry poměrně velký. Je krásně zelený s písečnou pláží kolem téměř celého ostrova.

Ostrov stále ještě patří mezi méně navštěvované ostrovy s menším počtem turistů. Počet obyvatel ostrova je přibližně 300.

ostrov Feridhoo Maledivy

Informace o ostrově

Rozměry ostrova jsou: délka 1,1 km, šířka 0,6 km. Tak jako na téměř každém lokálním ostrově najdete na Feridhoo školu, zdravotní středisko, mešitu, přístav a fotbalové hřiště.

Na ostrově také nakoupíte základní potraviny a omezený výběr suvenýrů. Na ostrově doposud není bankomat. 

Vesnice je umístěna uprostřed ostrova. Na východní i západní straně ostrova se nachází džungle. Procházka skrz celý ostrov Vám zabere přibližně 15 minut.

Ubytování na ostrově

Máme pro Vás malý, velmi útulný penzion s přátelským majitelem.

Kde leží ostrov Feridhoo?

Ostrov Feridhoo leží spolu s ostrovy Ukulhas, Mathiveri a Thoddoo na Ari atolu (na všech těchto ostrovech nabízíme ubytování a je možné je navzájem kombinovat). Vzdálenost ostrova od hlavního města Male je 87 km.

Na následující mapě vidíte kde přesně ostrov leží.

Potápění na ostrově

Ostrov Feridhoo je ideálním výchozím bodem pro přístrojové potápěče. V blízkosti ostrova se nachází vyhlášené potápěčské pointy Thila a Kandu. Na ostrově se nachází certifikované potápěčské centrum.

Turistická pláž

Ostrov se může pyšnit nádhernou písečnou pláží. Ta je vzdálená přibližně 10 minut chůze od námi nabízeného ubytování. Délka bikini pláže je přibližně 600. Čistí se každý den. Na pláži je k dispozici omezené množství lehátek s přístřeškem.

bikini pláž na ostrově Feridhoo

Šnorchlování z pláže

Přímo z pláže můžete šnorchlovat na krásném korálovém útesu.

Fotky ostrova

Ostrov Feridhoo je stále ještě klidný ostrov.

Posilovna

Rýsujete nebo nabíráte objem a potřebujete posilovat i na dovolené? Na ostrově je malá posilovna. Klimatizaci nemá, takže se tam opravdu zapotíte.

Mapa ostrova feridhoo

Video ostrova

Cesta na bikini pláž

Proč navštívit ostrov?

Ostrov je plný zeleně a má překrásnou pláž ze které zažijete nádherné šnorchlování. Ostrov je velmi málo zastavěný. Na ostrově je minimum penzionů, restaurací a obchodů.

Feridhoo patří mezi naše nejoblíbenější ostrovy, rezervujte si zde Váš pobyt.

pláž na ostrově Feridhoo

Další informace o ostrově Feridhoo