Ostrov Feridhoo

Ostrov Feridhoo Maledivy leží spolu s ostrovy Ukulhas, Mathiveri a Thoddoo na Ari atolu (na všech těchto ostrovech nabízíme ubytování a je možné je navzájem kombinovat) Ostrov je velký, krásně zelený ostrov s písečnou pláží kolem téměř celého ostrova. Ostrov stále ještě patří mezi méně navštěvované ostrovy s menším počtem turistů. Početobyvatel ostrova je přibližně 300.

Rozměry ostrova jsou: délka 1,1 km, šířka 0,6 km. Vzdálenost ostrova od hlavního města Male je 87 km. Tak jako na téměř každém lokálním ostrově najdete na Feridhoo školu, zdravotní středisko, mešitu, přístav a fotbalové hřiště.

Na ostrově také nakoupíte základní potraviny a omezený výběr suvenýrů. Na ostrově doposud není bankomat. 

Vesnice je umístěna uprostřed ostrova. Na východní i západní straně ostrova se nachází džungle. Procházka skrz celý ostrov Vám zabere přibližně 15 minut.

Potápění na ostrově

Ostrov Feridhoo je ideálním výchozím bodem pro přístrojové potápěče. V blízkosti ostrova se nachází vyhlášené potápěčské pointy Thila a Kandu. Na ostrově se nachází certifikované potápěčské centrum.

Turistická pláž

Ostrov se může pyšnit nádhernou písečnou pláží. Ta je vzdálená přibližně 10 minut chůze od námi nabízeného ubytování. Délka bikini pláže je přibližně 600. Čistí se každý den. Na pláži je k dispozici omezené množství lehátek s přístřeškem.

Přímo z pláže můžete šnorchlovat na krásném korálovém útesu.

Fotky ostrova

Mapa ostrova feridhoo

Video ostrova Feridhoo

Cesta na bikini pláž

Další informace o ostrově Feridhoo