ostrov Dhigurah

Překrásný, zelený ostrov Dhigurah je vzdálený 95 od Male. Je součástí Jižního Ari atolu. V maledivském jazyce Dhivehi znamená dlouhý ostrov. Na délku má přes 3 km a šířka dosahuje 250 m. Na ostrově se nachází nejdelší písečná pláž na celém Ari atolu.
 
Na ostrově žije asi 600 lidí, kteří se zabývají hlavně rybařením, prací se dřevem a výrobou lodí. Na ostrově najdete 2 školy a školku, nemocnici, několik obchodů a informační centrum. Většina ostrova je pokryta zelení.
 
Vedle ostrova se nachází sandbank, kam se dostanete pěšky nebo lodí podle hladiny vody. Často se tam organizují romantické večeře a pikniky. Kolem ostrova je přibližně 30 vyhlášených potápěčských míst, na ostrově je také potápěčské centrum.
Pláž na ostrově Dhigurah
Jedna z nejkrásnějších pláží na Maledivách se nachází právě na ostrově Dhigurah. Její délka je pře 3 km a zužuje se do písečného výběžku.
Kolem ostrova jsou celoročně k vidění žraloci obrovští, želvy a manty!
 
  • vzdálenost 95 km od Male
  • délka 3,5 km, maximální šířka 300 m

V centru ostrova naleznete menší obchůdky se základními potravinami. Koupit si můžete i docela pitelné nealko pivo 🙂 

Na ostrově je několik obchodů se suvenýry.  Velmi dobře zde nakoupíte suvenýry s maledivskými motivy. Ceny jsou výhodnější než Male.

Návštěva luxusního resortu

Z ostrova Dhigurah můžete vyrazit na denní výlet do resortu Amaya Kuda Rah. 

Resort je vzdálen 10 minut cesty speedboatem. Cena transferu a vstupu na osobu je 110 USD. 50 USD z této ceny máte jako takový kredit v resortu, který můžete vyčerpat za jídlo, pití nebo SPA. Když částku překročíte, jednoduše doplatíte před odjezdem z resortu. (obědový bufet stojí 45 USD, porce z menu cca 25-30 USD, pivo kolem 10 USD, koktejly 10-12 USD) – protože je to resort je nutné připočítat taxy.

Mapa ostrova Dhigurah

Videa ostrova Dhigurah

 

Další informace o ostrově Dhigurah:

ubytování  ceník  doprava recenze pobytů

Nabízíme ubytování i na dalších ostrovech:

Ukulhas  Omadhoo  Thoddoo  Mathiveri  Fulhadhoo  Fulidhoo  Gaafaru  Huraa