ostrov Dhigurah

Překrásný, zelený ostrov Dhigurah je vzdálený 95 od Male. Je součástí Jižního Ari atolu. V maledivském jazyce Dhivehi znamená dlouhý ostrov. Na délku má přes 3 km a šířka dosahuje 250 m. Na ostrově se nachází nejdelší písečná pláž na celém Ari atolu.
Vedle ostrova se nachází sandbank, kam se dostanete pěšky nebo lodí podle hladiny vody. Často se tam organizují romantické večeře a pikniky. Kolem ostrova je přibližně 30 vyhlášených potápěčských míst, na ostrově je také potápěčské centrum
Pláž na ostrově Dhigurah
Jedna z nejkrásnějších pláží na Maledivách se nachází právě na ostrově Dhigurah. Její délka je pře 3 km a zužuje se do písečného výběžku.
Kolem ostrova jsou celoročně k vidění žraloci obrovští, želvy a manty!
 
  • vzdálenost 95 km od Male
  • délka 3,5 km, maximální šířka 300 m

V centru ostrova naleznete menší obchůdky se základními potravinami. Koupit si můžete i docela pitelné nealko pivo 🙂 

Na ostrově je několik obchodů se suvenýry.  Velmi dobře zde nakoupíte suvenýry s maledivskými motivy. Ceny jsou výhodnější než Male.

Návštěva luxusního resortu

Z ostrova Dhigurah můžete vyrazit na denní výlet do resortu Amaya Kuda Rah. 

Resort je vzdálen 10 minut cesty speedboatem. Cena transferu a vstupu na osobu je 110 USD. 50 USD z této ceny máte jako takový kredit v resortu, který můžete vyčerpat za jídlo, pití nebo SPA. Když částku překročíte, jednoduše doplatíte před odjezdem z resortu. (obědový bufet stojí 45 USD, porce z menu cca 25-30 USD, pivo kolem 10 USD, koktejly 10-12 USD) – protože je to resort je nutné připočítat taxy.

Mapa ostrova Dhigurah

Videa ostrova Dhigurah

 

Další informace o ostrově Dhigurah:

ubytování  ceník  doprava recenze pobytů

Nabízíme ubytování i na dalších ostrovech:

Ukulhas  Omadhoo  Thoddoo  Mathiveri  Fulhadhoo  Fulidhoo  Gaafaru  Huraa