ostrov Dhigurah

Překrásný, zelený ostrov Dhigurah je vzdálený 95 km od letiště Male. Je součástí Jižního Ari atolu. Název ostrova v maledivském jazyce Dhivehi znamená dlouhý ostrov. Na délku má přes 3 km a šířka dosahuje 250 m.

ostrov Dhigurah Maledivy

Ostrov Dhigurah

Na ostrově se nachází nejdelší a zřejmě nejkrásnější písečná pláž na celém Ari atolu. Je zde velmi příjemný vstup do vody, krásně si zaplavete a je zde i jednoduchý přístup na šnorchlování kolem kamenů obrostlých korály, kde potkáte hejna rybek a při troše štěstí i želvu. Určitě stojí za to vyrazit ráno lodí na šnorchlování na korálovém útesu ostrova.

  • vzdálenost 95 km od Male
  • délka 3,5 km, maximální šířka 300 m

Informace o ostrově

Na konci ostrova se nachází sandbank, kam se dostanete pěšky nebo lodí podle hladiny vody. Kdyby se Vám tam nechtělo šlapat, můžeme zajistit odvoz místí rikšou asi za 15 USD. Často se tam organizují romantické večeře a pikniky.

Kolem ostrova je přibližně 30 vyhlášených potápěčských míst, na ostrově je také PADI potápěčské centrum, které patří hotelu v naší nabídce.

V centru ostrova naleznete menší obchůdky se základními potravinami a najdete zde spoustu restaurací, které doporučujeme vyzkoušet. Zejména bychom zmínili Long Beach. Pokud chcete vyzkoušet hlavně místní jídlo za dobré ceny spolu s výbornými nealko koktejly a fresh juicy. Další vyhlášená restaurace je Hermits, která patří k jednomu z hotelů v naší nabídce, kde si dáte výbornou pizzu, steaky a skvělou čerstvou kávu.

Fotogalerie ostrova

Fotogalerie pláže

Pláž na ostrově Dhigurah je opravdovým rájem pro milovníky slunce, písku a moře. Pláž je známá svým nádherným bílým, jemným pískem a tyrkysově modrými vodami. Díky své délce nabízí dostatek prostoru pro procházky a relaxaci pod palmami.

Pláž na ostrově Dhigurah je dokonalým místem pro únik od každodenního shonu a prožití opravdového maledivského ráje.

Ubytování

Na ostrově nabízíme více možností ubytování.

Hotel u pláže

Penzion

Hotel s výhledem na moře a bazénem

Co zažít na ostrově

Z Dhigurahu je nejblíže na pointy, kde se setkáte se žraloky obrovskými. Ty sem každoročně lákají hodně turistů, zjm. v období od ledna do dubna. Kousek od whaleshark pointu je taky manta point! U ostrova potkáte samozřejmě i mořské želvy, babysharky a murény.

žralok obrovský v moři

Potápění

Ostrov Dhigurah je skvělým výchozím bodem pro potápěče. Kolem ostrova je klidné a ideálně hluboké moře pro výcvik. Nabízíme hotel s vlastním potápěčským centrem.

Kontaktujte nás s Vašim požadavkem na potápění: info@maledivy-levne.cz.

potápění

Nákupy

Na ostrově zakoupíte základní potaviny.

Na ostrově je několik obchodů se suvenýry.  Velmi dobře zde nakoupíte suvenýry s maledivskými motivy. Ceny jsou výhodnější než Male.

Návštěva resortu

Z ostrova Dhigurah můžete vyrazit na denní výlet do resortu Amaya Kuda Rah. 

Resort je vzdálen 10-15 minut cesty speedboatem. Cena transferu a vstupu na osobu je 120 USD+ 50 USD za dopravu za cestu. (tj. 2 osoby jedou do resortu na celý den a platí 340 USD) Neplatí se extra vstup, ale celých 120 USD z ceny máte jako kredit v resortu, který můžete vyčerpat za jídlo, pití nebo SPA.

Když částku překročíte, jednoduše doplatíte před odjezdem z resortu. (obědový bufet stojí 45 USD, porce z menu cca 25-30 USD, pivo kolem 10 USD, koktejly 10-12 USD) – vždy je to nutné ceny ověřit, můžou se měnit.

Kombinace s resortem

Pobyt na Maledivách Vám rádi nakombinujeme mezi lokální ostrov Dhigurah a resort, např. Amaya Kuda Rah nebo Villa Park.

resort Maledivy

Kde leží ostrov Dhigurah?

Ostrov Dhigurah je součástí Ari atolu. Vzdálenost od letiště je 95 km. Cesta člunem na ostrov zabere 2 hodiny.

Podívejte se na mapu kde přesně leží ostrov Dhigurah:

Videa ostrova Dhigurah

 

Dovolená na ostrově Dhigurah

Pobyt na ostrově Dhigurah je vhodný pro rodiny s dětmi, páry i aktivní jedince.

  • Přečtěte si hodnocení klientů kteří ostrov již navštívili – recenze Dhigurah.

Další odkazy týkající se ostrova Dhigurah: