Letiště Male, Maledivy

Základní informace:

Oficiální název: Velana International Airport (do r. 2016 Ibrahim Nasir Inter. Airport)
Mezinárodní kód: MLE / VRMM
Oficiální web: www.macl.aero

Jak už to tak bývá, letiště většinou bývá umístěné na okraji, nebo i několik kilometrů od hlavního města. V případě Malediv to znamená na vedlejším ostrově Hulhumale.

S hlavním městem Male ho spojuje pravidelná trajektová linka, jezdící až do večerních hodin v intervalech po 10 minutách. Cesta trvá 5 min a jízdenka stojí v přepočtu asi 2 USD.
Letiště má hlavní terminál pro mezinárodní lety, druhý menší pro přelety mezi atoly nebo vyhlídkové lety.

I když se jedná o hlavní letiště Malediv, působí letiště vzhledem ke své velikosti útulným dojmem, je přehledné a nemůžete se tam ztratit. Klasicky se doporučuje dorazit na letiště 2 hodiny před odletem, ale stačí i hodina.

Na letišti je nonstop úschovna zavazadel a bankomat. Koupit si zde můžete místní sim kartu a najdete zde i Burger King. Když vyjdete z letiště a vydáte se vpravo, dojdete k místní malé restauraci, kde jsou velmi příznivé ceny.

Jen několik zastávek od autobusu od letiště nabízíme ubytování v novém hotelu pro naše klienty, kteří by chtěli v Male zůstat přes noc. V případě rezervace noci v tomto hotelu jsou klienti vyzvednuti přímo na letišti a odvezeni se zavazadly do hotelu a následující den dopraveni na terminál ferry, odkud se přesouvají na hlavní ostrov Male. Odtud jedou všechny veřejné trajekty „MTCC ferry“.

Klienty, kteří si rezervují dopravu soukromým člunem, budou očekávat naši kolegové přímo u východu z příletové haly s cedulkou maledivy-levne. Postarají se o zavazadla, dovedou klienty přímo ke člunu a bez jakéhokoliv hledání či zdržování se klienti přesunou během 30 minut přímo na ostrov Huraa.

Fotogalerie letiště Maledivy:

Na přistání na Maledivách z kabiny pilota se můžete podívat na tomto videu.