Letiště Male, Maledivy

Jak už to tak bývá, letiště většinou bývá umístěné na okraji, nebo i několik kilometrů od hlavního města. V případě letiště Maledivy to znamená na vedlejším ostrově Hulhumale.

Letiště má hlavní terminál pro mezinárodní lety. Druhý, menší terminál slouži pro vnitrostátní a vyhlídkové lety.

letiště Maledivy

Informace o letišti

Od roku 2018 spojuje letiště Maledivy a hlavní město Male 1,39 km dlouhý most.

I když se jedná o hlavní letiště Malediv, působí letiště vzhledem ke své velikosti útulným dojmem, je přehledné a nemůžete se tam ztratit. Obyčejně se doporučuje dorazit na letiště 3 hodiny před odletem. Výjimečně, v časové nouzi, by měly stačit dvě hodiny. Rozhodující je kdy se zavírá check in dané letecké společnosti.

letiště Maledivy

Z přístavu, který uvidíte přímo před příletovou halou, odjíždí lodě s turisty na lokální ostrovy a resorty. Je v tom poměrně složitý systém. Naše klienty vyzvedne hned v příletové hale zástupce hotelu a k lodi nebo letadlu je doprovodí.

lodě na letišti

Základní informace o letišti

  • Oficiální název: Velana International Airport
  • do r. 2016 se letiště jmenovalo Ibrahim Nasir International Airport
  • Mezinárodní kód: MLE / VRMM
  • Oficiální web: www.macl.aero

Servis na letišti Male

Na letišti je nonstop úschovna zavazadel, malý obchod se smíšeným zbožím, několik kaváren a fast foodů. Najdete zde i bankomat, ze kterého lze vybrat pouze místí měnu. V příletové hale na pravé straně najdete obchod mobilního operátora, kde si můžete koupit mj. místní datovou sim kartu.

Vnitrostátní lety

Na řadu ostrovů můžete využít leteckou dopravu. Vyplatí se to například pro ostrov Dharavandhoo, který má vlastní letiště. Další ostrovy mají letiště v blízkosti, na jiném ostrově. Tam se letadlo kombinujeme se soukromým člunem.

vnitrostátní let Maledivy

Přespání na letišti

Přímo na letišti nejde přespat. Nedaleko letiště nabízíme ubytování v hotelu pro naše klienty, kteří přiletí večer a už se nedostanou na cílový ostrov. Nabízíme jej i těm, kteří odlétají brzy ráno a nechtějí riskovat ranní přesun na letiště lodí. Anebo pokud si klienti jednoduše chtějí před odletem prohlédnout hlavní město Male. Hotel je k dispozici i pro denní využití pro pozdní odlety z Malediv.

V případě rezervace Vám zajistíme vyzvednutí přímo na letišti a odvoz i se zavazadly do hotelu.

hotel u letiště

Tip pro rodiče

Rodiče menších dětí mohou využít místnost na přebalení nebo převléknutí. Najdete ji vedle toalet u úschovny zavazadel. Je tam dost prostoru pro převlečení, křeslo pro nakojení v klidu apod.

Historie a význam letiště Male

Letiště Male, nyní známé jako Velana International Airport, má bohatou historii a hraje klíčovou roli v rozvoji cestovního ruchu na Maledivách. Původní letiště bylo otevřeno v roce 1960 a od té doby prošlo řadou rekonstrukcí a rozšíření, aby uspokojilo rostoucí počet návštěvníků ostrovů.

Díky své strategické poloze slouží letiště jako hlavní spojnice mezi Maledivami a zbytkem světa. Kromě přímých letů z Asie a Evropy zde přistávají i charterové lety z mnoha destinací. Letiště v současné době odbaví kolem 3 milionů cestujících ročně.

Fotogalerie letiště Maledivy:

Mapa letiště Male

Přistání na letišti

Podívejte se na přistání na Maledivách z pohledu kapitána přímo z kabiny letadla.

Jsme cestovní agentura. Zajistíme Vám tu nejlepší dovolenou na Maledivách.