Letiště Male, Maledivy

Jak už to tak bývá, letiště většinou bývá umístěné na okraji, nebo i několik kilometrů od hlavního města. V případě letiště Maledivy to znamená na vedlejším ostrově Hulhumale.

Letiště má hlavní terminál pro mezinárodní lety, druhý menší pro vnitrostátní lety a vyhlídkové lety.

letiště Maledivy

Informace o letišti

Od roku 2018 spojuje letiště Maledivy a hlavní město Male 1,39 km dlouhý most.

I když se jedná o hlavní letiště Malediv, působí letiště vzhledem ke své velikosti útulným dojmem, je přehledné a nemůžete se tam ztratit. Obyčejně se doporučuje dorazit na letiště 3 hodiny před odletem. Výjimečně, v časové nouzi, by měly stačit dvě hodiny. Rozhodující je kdy se zavírá check in dané letecké společnosti.

letiště Maledivy

Z přístavu, který uvidíte přímo před příletovou halou, odjíždí lodě s turisty na lokální ostrovy a resorty. Je v tom poměrně složitý systém. Naše klienty vyzvedne hned v příletové hale zástupce hotelu a k lodi nebo letadlu je doprovodí.

lodě na letišti

Základní informace o letišti

  • Oficiální název: Velana International Airport
  • do r. 2016 se letiště jmenovalo Ibrahim Nasir International Airport
  • Mezinárodní kód: MLE / VRMM
  • Oficiální web: www.macl.aero

Servis na letišti Male

Na letišti je nonstop úschovna zavazadel, malý obchod se smíšeným zbožím, několik kaváren a fast foodů. Najdete zde i bankomat, ze kterého lze vybrat pouze místí měnu. V příletové hale na pravé straně najdete obchod mobilního operátora, kde si můžete koupit mj. místní datovou sim kartu.

Přespání na letišti

Přímo na letišti nejde přespat. Nedaleko letiště nabízíme ubytování v hotelu pro naše klienty, kteří přiletí večer a už se nedostanou na cílový ostrov. Nabízíme jej i těm, kteří odlétají brzy ráno a nechtějí riskovat ranní přesun na letiště lodí. Anebo pokud si klienti jednoduše chtějí před odletem prohlédnout hlavní město Male. Hotel je k dispozici i pro denní využití pro pozdní odlety z Malediv.

V případě rezervace Vám zajistíme vyzvednutí přímo na letišti a odvoz i se zavazadly do hotelu.

hotel u letiště

Tip pro rodiče

Rodiče menších dětí mohou využít místnost na přebalení nebo převléknutí. Najdete ji vedle toalet u úschovny zavazadel. Je tam dost prostoru pro převlečení, křeslo pro nakojení v klidu apod.

Fotogalerie letiště Maledivy:

Mapa letiště Male

Přistání na letišti

Podívejte se na přistání na Maledivách z pohledu kapitána přímo z kabiny letadla.

Jsme cestovní agentura. Zajistíme Vám tu nejlepší dovolenou na Maledivách.