Lucka a Robert – podruhé

Maledivy 2023

Když jsem se v létě 2022 rozhodovali kam v Lednu na dovolenou, Maledivy byly jasná volba. Po zkušenostech z předešlého roku (hodnocení předchozího pobytu) jsme bez rozmýšlení chtěli využít služeb Lucky a Marka z Maledivy levně.

Teď ještě vybrat ty správné ostrovy. Naše podmínka byla, navštívit jeden z ostrovů, kde jsme byli i v roce 2022, a to konkrétně Rasdhoo, protože za těch pár dní se stali místní našimi přáteli. A tak na doporučení Lucky jsme zkombinovali ostrovy Omadhoo, Feridhoo a Rasdhoo.

krásná pláž

OMADHOO

Po přibližně 1,5 hodině cesty speedboatem jsme byli na Omadhoo. Ostrůvek je menší a krásný. Na hotelu nás přivítali čerstvým kokosem a popsali celý ostrov kde se co nachází.

Bikiny pláž je asi 10 minut klidnou chůzí od hotelu. Je na západní straně, takže vždy po západu slunce jsme se po pláži přesunuli k místu, kde každý den od 18:00 krmí rejnoky.

pozorování rejnoků

Jednoho večera jsme se vrátili na hotel, kde nás zastavil pan kuchař a řekl nám, že dnes nebude večeře na hotelu, ale že na východní pláži je párty a večeře budeme tam. To jsme ale nečekali, že to vše spunktovala paní Lucka a zařídila nádhernou večeři i s dortem pro Roberta, který pár dní před odletem oslavil 30. narozeniny. ❤️ Toto jsme opravdu nečekali.☺️

Hotel na tomto ostrově nabízí i spousta výletů. Jedním z nich je šnorchlování s velrybím žralokem. Měli jsme štěstí rovnou na dva a tento zážitek doporučujeme rozhodně zažít.

FERIDHOO

Po čtyř nocích na Omadhoo nás čekal ostrov Feridhoo na který jsme přejížděli speedboatem přibližně 1 hodinu. V přístavu už nás čekal majitel hotelu Azym, který nás odvedl do hotelu. Tam nás čekal další čerstvý kokos a studený ručník. Přivítala nás Azymova žena Mizu, která se nás hned ptala, zda máme nějaké alergie na jídlo nebo jestli nějaké suroviny nejíme. Hotýlek je malinký a útulný. Co nás ale nejvíc nadchlo, byla sprcha s otevřenou střechou.

otevřená koupelna

Na pláž se jde také přibližně 10 minut, z toho kousek přes menší džungli na jejímž konci se před vašima očima rozprostře nádherně azurové moře. Pláž je nádherná a obrovská. Před sluníčkem se můžete schovat pod slunečníky. Vstup do moře je pozvolný a pro milovníky šnorchlování je na co se dívat.

Podle slov pana Marka „Feridhoo je takový neobjevený ráj“ a má pravdu. Tento ostrov není až tolik turistický, takže pláž nebyla ani zaplněná.

Feridhoo nás celkově se vším naprosto uchvátil a my si tento ostrůvek okamžitě zamilovali. Manželé Azym a Mizu byli velice přátelští, krásně nás hostili a povídali si s námi. Doufáme, že to nebyla naše poslední návštěva tohoto ostrova.

Maledivy 2023

RASDHOO

Na přejezd z Feridhoo na Rasdhoo jsme využili místní přepravu ferry, která nás vyšla na necelé 2 USD/osobu. Cesta trvala 3 hodiny, ale rychle nám to uteklo a alespoň z lodi jsme si mohli prohlédnout jiné lokální ostrovy. V přístavu na Rasdhoo nás už čekal s otevřenou náručí náš kamarád a manažer hotelu Ameen. Přišlo nám, jako kdybychom přijeli na chatu. ☺️

Rasdhoo je oproti dvoum předešlým ostrovům více turistický. Je tam spousta obchůdků, suvenýrů a také bankomat. Ve vedlejší ulici od hotelu se nachází skvělý bar na pláži jménem Mahalo. Nabízí tam spousty kávových a ovocných nealko drinků, že ani nevíte který si dát dříve. V nabídce mají také vodní dýmku.

lehátka na pláži Rasdhoo

My tam trávili s Ameenem a jeho bratrancem každý večer. Jednou nás vzali po drinku na svítící plankton. Měli jsme štěstí, že zrovna krásně svítil. Chodili jsme každý večer kolem osmé hodiny a za celou dobu se nám ho podařilo pořádně vidět 2x. Je to naprostá nádhera. Jako když rozsypete hvězdičky po pláži. Určitě doporučujeme si na něj počkat.

Bikiny pláž se nachází 3 minuty pěšky od pláže z které můžete doplavat k útesu, kde je skvělé šnorchlování.

nápis na pláži

Od hotelu jsme jednou využili celodenní výlet na nedaleký sandbank, kam nám přivezli i přes poledne oběd. Oba jsme využili nabídky výletu za mantami. Robert byl s nimi šnorchlovat a Lucka, která má certifikát na potápění, využila tuto možnost. Hotel spolupracuje s jedním z místních dive centrem s profesionálními instruktory. Šnorchlování či potápění s mantami stojí za to a je to pro nás jeden z nejhezčích zážitků.

Jeden z dalších zážitků bylo pečení pro místní. Ještě před odletem jsme psali Ameenovi, jestli chce něco přivézt z České republiky. Odpověď zněla „ne“, ale že Robert by mohl něco upéct, protože jeden z Robertův koníčků je pečení zákusků a dortů. Toto byla pro Roberta obrovská výzva, protože péct v jiných podmínkách, z místních surovin a v jiném podnebí, nebylo úplně jednoduché. Francouzské větrníčky se ve finále povedly a měly obrovský úspěch. ☺️ Loučení z tohoto ostrova nebylo lehké, ale už teď ví Robert, co bude péct příště. 😄

napekli jsme

Maledivy 2023

Tímto bychom chtěli mockrát poděkovat Lucce a Markovi z Maledivy levně za zprostředkování tak úžasné dovolené. Po celou dobu pobytu byli s námi v kontaktu. Je vidět, že svou práci dělají srdcem.❤️

Lucka a Robert

Kam dál: