Ostrov Ukulhas

Ostrov Ukulhas je severně položený lokální ostrov na krásném Ari atolu. Leží 72 km od letiště a hlavního města Male. S rozměry 950 x 250m se řadí mezi středně velké ostrovy. Na ostrově žije kolem 900 lidí, kteří jsou velmi přátelští a otevření turismu.

ostrov Ukulhas Maledivy

Ostrov byl jeden z prvních lokálních ostrovů na Maledivách, kde se již od roku 2013 nabízí ubytování. To jeden z důvodů, proč je dnes ostrov známý svým výjimečně vyspělým zpracováním odpadů a z toho vyplývající čistotou ostrova.

bikini pláž Ukulhas Maledivy

Vybavení ostrova

Na ostrově najdete restaurace a kavárny, které nabízejí kromě lokální stravy také indickou, thajskou, ale i západní a východní kuchyni. Kolem pláže jsou bary, kde si můžete dát nealko nápoje, čerstvé džusy nebo mladý kokos.

Základní informace

Na ostrově je základní škola, zdravotní centrum, dětské hřiště, několik obchodů se suvenýry a dokonce posilovna. Ostrov je známý svojí krásnou velkou pláží s přímým přístupem ke korálovému útesu pro šnorchlaře. U ostrova najdete spoustu dobrých potápěčských lokalit a také manta point.

  • Velkou předností ostrova je možnost šnorchlování na útesu přímo z pláže, kde při troše štěstí narazíte na mořské želvy, manty i žraloky jen pár metrů od břehu.
  • Korálový útes je asi 30 metrů od břehu.
  • Ostrov nemá lagunu, voda je při horším počasí víc zvlněná.

Jak dlouho trvá cesta na ostrov Ukulhas?

Cesta na ostrov Ukulhas trvá přibližně 90 min. Vzhledem k většímu počtu turistů na ostrově jezdí čluny i několikrát denně.

Fotogalerie ostrova z dronu

Bikini pláž

Ostrov má překrásnou, písečnou pláž. Ta se rozprostírá po celé západní straně ostrova. Pláž od zbytku ostrova odděluje palmový háj, který nabízí dostatek stínu před sluncem.

Sportovní rybolov

Při ubytování na ostrově můžete využít naší nabídky rybaření. To zvládnou a užijí si i ženy a děti. Nemusíte nikam chodit a nic zařizovat. Přijedou si pro Vás do hotelu, zavezou do přístavu a poté Vás opět mohou dovézt do hotelu.

Plážové bary

U pláže na Vás čeká několik vkusných plážových barů. Nehraje tu příliš nahlas hudba. Objednat si můžete klasické nealko jako colu nebo fantu, míchané nealko nápoje nebo džusy z čerstvého ovoce.

Výlety

Nabízíme úžasné výlety za skvělé ceny. Více informací na stránce výlety Ukulhas.

Video z ostrova Ukulhas:

Video bikini pláže

 

Svatební obřad

Na pláži ostrova nebo na sandbanku Vám zajistíme romantický svatební obřad.

svatba na pláži

Mapa ostrova Ukulhas Maledivy

Další informace o ostrově Ukulhas