Ostrov Ukulhas

Ostrov Ukulhas je severně položený lokální ostrov na krásném Ari atolu. Leží 72 km od letiště a hlavního města Male. S rozměry 950 x 250m se řadí mezi středně velké ostrovy.

Na ostrově žije kolem 900 lidí, kteří jsou velmi přátelští a otevření turismu.

ostrov Ukulhas Maledivy

Informace o ostrově

Ostrov byl jeden z prvních lokálních ostrovů na Maledivách, kde se již od roku 2013 nabízí ubytování. To jeden z důvodů, proč je dnes ostrov známý svým výjimečně vyspělým zpracováním odpadů a z toho vyplývající čistotou ostrova.

palmy, pláž a oceán

Vybavení ostrova

Na ostrově najdete restaurace a kavárny, které nabízejí kromě lokální stravy také indickou, thajskou, ale i západní a východní kuchyni. Kolem pláže jsou bary, kde si můžete dát nealko nápoje, čerstvé džusy nebo mladý kokos.

Základní informace

Na ostrově je základní škola, zdravotní centrum, dětské hřiště, několik obchodů se suvenýry a dokonce posilovna. Ostrov je známý svojí krásnou velkou pláží s přímým přístupem ke korálovému útesu pro šnorchlaře. U ostrova najdete spoustu dobrých potápěčských lokalit a také manta point.

Aktuálně prochází ostrov rekonstrukcí. Dláždí se chodníky a budují se vlnolamy.

Na ostrově Ukulhas je už i bankomat. Vybrat je možné pouze místní rupie.

  • Velkou předností ostrova je možnost šnorchlování na útesu přímo z pláže, kde při troše štěstí narazíte na mořské želvy, manty i žraloky jen pár metrů od břehu.
  • Korálový útes je asi 30 metrů od břehu.
  • Ostrov nemá lagunu, voda je při horším počasí víc zvlněná.

bikini pláž Ukulhas Maledivy

Kde leží ostrov Ukulhas?

Ostrov Ukulhas leží ve východní části severního Ari atolu. Vzdálenost od letiště Male je 72 km.

Podívejte se na naši mapu, kde přesně leží ostrov Ukulhas:

Ukulhas Maledivy mapa

Jak dlouho trvá cesta na ostrov Ukulhas?

Cesta na ostrov Ukulhas trvá přibližně 90 min. Vzhledem k většímu počtu turistů na ostrově jezdí čluny i několikrát denně.

Fotogalerie ostrova z dronu

Bikini pláž

Ostrov má překrásnou, písečnou pláž. Ta se rozprostírá po celé západní straně ostrova. Pláž od zbytku ostrova odděluje palmový háj, který nabízí dostatek stínu před sluncem.

bikini pláž Ukulhas

Fotky pláže

Ubytování na ostrově

Na ostrově nabízíme dva ověřené hotely. První je umístěný přímo u pláže na západní straně ostrova. Na této části se nachází hlavní část pláže s přístupem na korálový útes. Hotel má celou řadu typů pokojů včetně rodinných nebo luxusního střešního apartmánu s vířivkou.

hotel na ostrově Ukulhas

V hotelu se servíruje velmi kvalitní strava formou bohatého bufetu.

S hotelem spolupracujeme již dlouhou dobu a máme nasmlouvané exkluzivní ceny.

Hotel na východní části ostrova

Druhou možností ubytování na ostrově Ukulhas je menší hotel ukrytý v zeleni. Hotel leží na klidnější, východní části ostrova. Z hotelu stačí projít palmovým hájkem a jste na pláži.

hotel Ukulhas

Sportovní rybolov

Při ubytování na ostrově můžete využít naší nabídky rybaření. To zvládnou a užijí si i ženy a děti. Nemusíte nikam chodit a nic zařizovat. Přijedou si pro Vás do hotelu, zavezou do přístavu a poté Vás opět mohou dovézt do hotelu.

Plážové bary

U pláže na Vás čeká několik vkusných plážových barů. Nehraje tu příliš nahlas hudba. Objednat si můžete klasické nealko jako colu nebo fantu, míchané nealko nápoje nebo džusy z čerstvého ovoce.

Výlety

Kolem ostrova je mnoho zajímavých lokalit. Nabízíme Vám nejkrásnější výlety za výhodné ceny. Doporučujeme například pozorování delfínů, výlet na neobydlený ostrov nebo jednodenní návštěvu resortu.

šnorchlování se želvou

Svatební obřad

Máme bohaté zkušenosti s organizováním svatebních obřadů právě na ostrově Ukulhas. Obřad Vám zajistíme na pláži ostrova nebo na sandbanku

svatba na pláži

Video z ostrova Ukulhas:

Podívejte se na videa ostrova:

Video bikini pláže

Podívejte se na video pláže.

Odkazy týkající se ostrova Ukulhas