Ostrov Ukulhas

Ostrov Ukulhas Maledivy je severně položený lokální ostrov atolu Ari (Alif Alif). Leží 72 km od letiště a hlavního města Male. S rozměry 950 x 250m se řadí mezi středně velké ostrovy. Na ostrově Ukulhas žije kolem 900 lidí, kteří jsou velmi přátelští a otevření turismu. Ostrov Ukulhas byl jeden z prvních lokálních ostrovů na Maledivách, kde se již od roku 2013 nabízí ubytování. To jeden z důvodů, proč je dnes ostrov známý svým výjimečně vyspělým zpracováním odpadů a z toho vyplývající čistotou ostrova.

Na ostrově je několik restaurací a kaváren, které nabízejí kromě lokální stravy také indickou, thajskou, ale i západní a východní kuchyni. Na ostrově je základní škola, zdravotní centrum, dětské hřiště, několik obchodů se suvenýry a dokonce posilovna. Ostrov je známý sou krásnou velkou pláží s přímým přístupem ke korálovému útesu pro šnorchlaře. U ostrova najdete spoustu dobrých potápěčských lokalit a také manta point.

Cesta na ostrov Ukulhas trvá přibližně 90 min. Vzhledem k většímu počtu turistů na ostrově jezdí čluny i několikrát denně.

  • Velkou předností ostrova Ukulhas je možnost šnorchlování na útesu přímo z pláže, kde při troše štěstí narazíte na mořské želvy, manty i žraloky jen pár metrů od břehu.
  • Korálový útes je asi 30 metrů od břehu.
  • Ostrov nemá lagunu, voda je při horším počasí víc zvlněná.

Fotogalerie ostrova Ukulhas z dronu

Další fotky ostrova

Mapa ostrova Ukulhas Maledivy

Sportovní rybolov

Při ubytování na ostrově Ukulhas Maledivy můžete využít naší nabídky sportovního rybolovu – big game fishing.

Výlet na ostrov madivaru 

  • z ostrova Ukulhas můžete vyjet na překrásný ostrůvek Madivaru

Video z ostrova Ukulhas:

Bikiki pláž na ostrově Ukulhas:

 

 

Další informace o ostrově Ukulhas:

ubytování na ostrově Ukulhas  ceník ubytování na ostrově Ukulhas  doprava na ostrov Ukulhas  recenze pobytů