Co je to lokální ostrov?

Lokální ostrov Maledivy je ostrov, na kterém bydlí původní obyvatelé Malediv, maledivané. Ve většině případech se jedná o původní rybářskou osadu, nyní už jsou to moderní maledivské vesnice. Téměř na každém lokálním ostrově najdete zdravotní středisko, malé obchůdky s trvanlivými potravinami a drogerií, školu, dětské hřiště a nemůže chybět nedílná součást maledivského života: mešita.

Na větších turistických ostrovech jako jsou např. Ukulhas nebo Thoddoo jsou již i restaurace pro turisty, potápěčská centra nebo třeba i kavárny.

lokální ostrov Maledivy

Lokální ostrovy se velmi rychle mění. Některé se rozšiřují zasypáním blízkých lagun (Huraa, Gaafaru). Pokud jste nějaký lokální ostrov na Maledivách již navštívili a chystáte se tam opět po několika letech, rychlost proměny ostrova Vás možná překvapí.

Lokální ostrovy před rokem 2010

Před rokem 2010 bylo ubytování turistům umožněno jen na resortech. Vstup na lokální ostrovy byl možný jen na povolení, které udělovala maledivská vláda. Tento zákaz zrušil čtvrtý maledivský prezident Mohamed Nasheed (prezidentem 2008-2012). Od té doby na lokálních ostrovech vznikají guesthousy, penzion a i hotely. Vůbec první penzion vznikl na ostrově Maafushi, jenž se stal symbolem turistiky na Maledivách (z důvody přeplněnosti tohoto ostrova ho naše cestovní agentura nenabízí).

Pravidla na lokálních ostrovech 

Vzhledem k náboženství, které je na Maledivách islám, mají lokální ostrovy omezení.

Na lokálních ostrovech platí:

  • zákaz dovozu a konzumace alkoholu
  • koupání v bikinách jen na turistických bikini plážích (na každém námi nabízeném ostrově je bikini pláž)
  • zákaz nudismu v jakékoliv míře

Dodržováním těchto základních pravidel projevíte úctu místním obyvatelům a jejich kultuře. V případě jejich porušení Vám hrozí pokuty a v krajním případě i několikadenní pobyt ve vězení. 

Bezpečnost na lokálních ostrovech

Maledivy jsou naprosto bezpečnou destinací. To platí i na lokálních ostrovech. Kriminalita je zde téměř nulová. Od počátku našeho působení v roce 2013 jsme se zde nesetkali s jedinou krádeží.  Na větších ostrovech funguje policejní stanice.

Problémy s odpady na lokálních ostrovech

Maledivy, stejně jako všechny země Asie, mají problémy s odpadky. Na Maledivách je tento problém umocněný rozlohou a počtem jednotlivých ostrovů, kde je velmi obtížné zajistit jednotný odvoz a likvidaci odpadků. Na Maledivách funguje pouze jedna spalovna odpadků na nechvalně známém ostrově Thilafushi. Tento problém se Maledivy snaží řešit, ovšem řešení jak to známe i za našich podmínek, nejde provést během krátké chvíle. Lokální ostrovy které nabízíme patří mezi ty čistější, kde se odpadky pravidelně uklízí. 

Nejkrásnější lokální ostrovy na Maledivách

Každý lokální ostrov má své kouzlo. Život tu běží svým maledivským tempem. Některé ostrovy nemají dostatek zeleně a krásnou pláž, takové my nenabízíme.

Nejkrásnější lokální ostrovy na Maledivách jsou podle nás tyto:

Fotogalerie lokálních ostrovů na Maledivách

 


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov