Ari atol

Objevte kouzlo Ari atolu, skvostu mezi maledivskými atoly, jehož půvab a rozmanitost přitahují cestovatele z celého světa. Ari Atol, známý svými nádhernými potápěčskými lokalitami, úchvatnými plážemi, oblíbenými lokálními ostrovy a luxusními resorty. Atol je ideálním místem pro vaši vysněnou dovolenou.

Pro milovníky podmořského světa Ari Atol nabízí neopakovatelný zážitek s možností potkávat žraloky, rejnoky, barevné korály a množství tropických ryb.

Pro ty, kteří preferují odpočinek na pláži, nabízí Ari Atol nepřeberné množství možností. Od izolovaných bílých písečných pláží po živé resorty s plným servisem – najdete zde ideální místo pro relaxaci a obnovu energie. Navštivte ostrovy jako je Omadhoo, Digurah nebo Ukulhas..

Naše cestovní agentura se specializuje na vytváření nezapomenutelných cestovních zážitků. Nabízíme širokou škálu ubytování, od luxusních resortů po pohodlné penziony na lokálních ostrovech, a přizpůsobíme vaši dovolenou přesně vašim přáním a potřebám. Ať už hledáte romantický únik, dobrodružnou dovolenou nebo relaxační pobyt na pláži, pomůžeme vám naplánovat cestu vašich snů.

sandbank na Ari atolu

Ari atol na Maledivách

Souostroví Maledivy patří k jednomu z nejkrásnějších míst na Zemi. Perlou tohoto turistického ráje je dozajista okouzlující Ari Atol, který návštěvníkům poskytuje vše, po čem na své dovolené zatouží. Ať už jde o koupání, lenošení na písečných plážích, potápění nebo nevšední zážitek v restauraci pod mořskou hladinou.

ostrůvek na Ari atolu

Kde leží Ari atol?

Ari Atol najdete v západní části Malediv. Letecky se na něj dostanete z jejich hlavního města Male za pouhých 30 minut. Lodí trvá cesta přibliližně 90 min. Rázem se ocitnete v exotickém ráji, z něhož se vám bude tajit dech. Všechno tu vypadá jako z pohádky.

Více než 20 z celkem 105 ostrůvků je proměněno na okouzlující turistické resorty, které návštěvníkům nabízí naprosto vše, po čem zatouží. Je tu veškerý luxus a pohodlí, a to vše uprostřed nekonečného Indického oceánu.

kde leží Ari atol

Odpočinek se snoubí se zážitky

Na maledivský Ari Atol si turisté jezdí především odpočinout. Ve stínu palem, na jemném písku čistých pláží, při plavání v křišťálově čistém oceánu, při lenošení na pláži nebo jen při procházkách po ostrůvcích. I kdybyste tu strávili měsíc, nebude vám tady vůbec nic chybět a budete se cítit nekonečně hýčkáni a opečováváni, protože tady je návštěvník vždy na prvním místě.

Jelikož atoly přímo vyzývají k potápění, je tato aktivita velmi oblíbená i na Ari Atolu. Podle toho, kterou část atolu si pro svou dolovenou zvolíte, můžete pod hladinou pozorovat různé druhy mořských živočichů i rostlin.

Mezi největší lákadla patří potápění za žraloky velrybími (těch se nejvíc vyskytuje v jižní části) a za žraloky kladivouny (jejich teritoriem je naopak severní část Ari Atolu a nacházejí se ve větších hloubkách).

žralok obrovský na Ari atolu

Zážitky

Nespokojíte-li se jen s odpočinkem, koupáním a potápěním, je Ari Atol tím pravým místem pro vás. Jeho ostrůvky, které jsou z velké části neobydlené, totiž ukrývají netušené poklady a poskytují návštěvníkům nečekané a hlavně nezapomenutelné zážitky.

V ostrovním resortu Conrad Maldives Rangali Island můžete navštívit jedinečnou podvodní restauraci Ithaa (neboli Perla), která se nachází 5 metrů pod hladinou a nabízí úchvatné pohledy na život v oceánu.

Na ostrově Thoddoo, který je největším ze všech, byste zase neměli minout prastarou zříceninu buddhistického chrámu, která vám umožní nahlédnout trochu více do historie tohoto náboženství. Podobně fascinující pohled na buddhismus nabízí také ostrov Ariadhoo, kde se nacházejí další pozůstatky chrámů.

Zavítat můžete i na hlavní ostrov Ari Atolu nazývaný Mahibadhoo, kde je mnohem živěji než jinde a lépe se tu seznámíte s místními zvyky i lidmi.

V blízkosti ostrovního resortu Ranveli se potápěči rádi pouštějí do průzkumu potopeného vraku lodi Al Karim.

A v neposlední řadě stojí taktéž za vidění velmi stará a nádherně zdobená mešita na ostrově Fenushi.

Kde se ubytovat?

Na atolu pro Vás máme širokou nabídku ubytování. Vybrat si můžete mezi resortem nebo lokálními ostrovy.

Naše ostrovy na jižním Ari atolu

Dhigurah – jeden z nejdelších ostrovů na Maledivách.

Omadhoo – úžasné šnorchlování na korálovém útesu kolem ostrova.

Dhangethi – klidný ostrov s krásnou pláží.

Villa Park (Sun Island) – cenově dostupný resort.

Co je dobré vědět?

Než se vypravíte na atol vypravíte, je dobré znát alespoň základní informace o tomto turistickém ráji. Jde o jeden z největších atolů Malediv (měří 89 kilometrů na délku a 3 kilometry na šířku) a z administrativního hlediska se dělí na dvě části – Severní Ari Atol a Jižní Ari Atol.

Mezi nejvyhledávanější místa patří Twin Islands Resort, Ari Beach, Halaveli, Maayyafushi či Dhoni Mighilli. Z hlediska potápění patří na Jižním Ari Atolu k nejoblíbenějším místům ostrovy Bodi Mahi Tila a Omadhoo, zatímco na Severním Ari Atolu je to Nika Island s jeho Blue Caves a Safari Island s podmořskou lokalitou Atavaru Thila.

Milovníci pláží a opalování by zase neměli minout jedny z nejkrásnějších pláží nejen na Ari Atolu, ale na Maledivách celkově – tedy pláže Nalaguraidhoo a Huvahandhoo (obě ležící na Jižním atolu) a pláže na Nika Islandu a Kurumathi (obě spadající pod Severní Ari Atol). A když budete mít štěstí, uvidíte tu dovádět i roztomilé delfíny dlouholebé, kteří turistům s nadšením předvádí své akrobatické kousky.

Ari atol

Mapa Ari atolu

Ari atol se nachází jihozápadně od hlavního města Male. Rozměry atolu jsou přibližně 95×30 km.

Mapu atolu pro maledivy-levne.cz vytvořila Lu.creativecz

Video Ari atol

Jsme cestovní agentura. zajistíme Vám nejlepší dovolenou na Maledivách.