Ostrov Thoddoo

Tento nádherný zelený ostrov s bílou, 400 metrů dlouhou turistickou pláží leží na atolu Ari. Poloha ostrova je 65 km západně od hlavního města a letiště Male. Na ostrově žije přibližně 1300 stálých obyvatel a živí se kromě začínajícího turismu vývozem vodních melounů, papáji a samozřejmě rybolovem. Zemědělsky využívaná plocha zabírá asi třetinu z celkové plochy ostrova 1 x 2 km.

Na ostrově najdete 3 kavárny, jedna je blízko přístavu a sedávají tam hlavně místní. Druhá je blízko fotbalového hřiště a ceny jsou tam o něco vyšší. Třetí kavárna, vytvořená hlavně pro turisty je dál od obydlené oblasti. Procházka tam se Vám ale určitě vyplatí, ceny jsou nižší a prostředí kouzelné. Každý stůl je separátně umístěn a obklopen zelení.

Na ostrově jsou 2 potápěčská centra, která mj. nabízí i vodní lyže nebo parasailing. Protože jsou Maledivy muslimskou zemí, jako na každém ostrově i zde najdete mešitu a nejen jednu. Na Thoddoo jsou mešity 2, jedna z nich je postavena majitelem blízkého resortu. Měla by být největší ze všech mešit na lokálních ostrovech Malediv. Jako na většině ostrovech zde taky najdete školu, dětské hřiště, nemocnici a fotbalové hřiště.

Mapa ostrova Thoddoo, Maledivy:

Fotky bikini pláže na ostrově Thoddoo

Ostrov Thoddoo se může pochlubit opravdu krásnou pláží. Z pláže se dá krásně šnorchlovat, uvidíte velké korály s hejny korálových rybek a dost možná i želvy. U vstupu na pláž bývá stánek s čerstvým ovocem, kokosy a nápoji.

Základní potraviny, ovoce i drogerii zakoupíte v několika obchodech. Jedná se malé obchody kde je možné platit rupiemi, americkými dolary a v některých obchodech i kartou. Ceny jsou podobné těm v ČR.

Speciální nabídka

Nabízíme možnost celodenní návštěvu resortu Centara Ras Fushi Resort and Spa Maldives.

Výjimečný je také výlet na neobydlený ostrůvek Madivaru.

Fotky obchodů na ostrově Thoddoo

Fotky plantáže na ostrově Thoddoo

Videa z ostrova Thoddoo

 

Další informace o ubytování na ostrově Thoddoo:

ubytování na Thoddoo  ceník Thoddoo  doprava na ostrov Thoddoo  fotky z Thoddoo  recenze Thoddoo