Ostrov Thoddoo

Ostrov Thoddoo nádherný zelený ostrov s bílou, 400 metrů dlouhou turistickou pláží leží na atolu Ari. Poloha ostrova Thoddoo je 65 km západně od hlavního města a letiště Male. Na ostrově žije přibližně 1300 stálých obyvatel a živí se kromě začínajícího turismu vývozem vodních melounů, papáji a samozřejmě rybolovem. Zemědělsky využívaná plocha zabírá asi třetinu z celkové plochy ostrova 1 x 2 km.

Na ostrově Thoddoo najdete řadu kaváren, jedna je blízko přístavu a sedávají tam hlavně místní. Druhá je blízko fotbalového hřiště a ceny jsou tam o něco vyšší. Třetí kavárna, vytvořená hlavně pro turisty je dál od obydlené oblasti. Procházka tam se Vám ale určitě vyplatí, ceny jsou nižší a prostředí kouzelné. Každý stůl je separátně umístěn a obklopen zelení.

Na ostrově jsou 2 potápěčská centra, která mj. nabízí i vodní lyže nebo parasailing. Protože jsou Maledivy muslimskou zemí, jako na každém ostrově i zde najdete mešitu a nejen jednu.

Na Thoddoo jsou mešity 2, jedna z nich je postavena majitelem blízkého resortu. Měla by být největší ze všech mešit na lokálních ostrovech Malediv. Jako na většině ostrovech zde taky najdete školu, dětské hřiště, nemocnici a fotbalové hřiště.

Mapa ostrova Thoddoo, Maledivy:

Fotky bikini pláže na ostrově Thoddoo

Ostrov Thoddoo se může pochlubit opravdu krásnou pláží. Z pláže se dá krásně šnorchlovat, uvidíte velké korály s hejny korálových rybek a dost možná i želvy. U vstupu na pláž bývá stánek s čerstvým ovocem, kokosy a nápoji.

Základní potraviny, ovoce i drogerii zakoupíte v několika obchodech. Jedná se malé obchody kde je možné platit rupiemi, americkými dolary a v některých obchodech i kartou. Ceny jsou podobné těm v ČR.

Speciální nabídka

Nabízíme možnost celodenní návštěvu resortu Centara Ras Fushi Resort and Spa Maldives.

Výjimečný je také výlet na neobydlený ostrůvek Madivaru. Ceny dalších výletů naleznete zde: ceník Thoddoo.

Fotky obchodů na ostrově Thoddoo

Fotky plantáže na ostrově Thoddoo

Videa z ostrova Thoddoo

 

Další informace o ubytování na ostrově Thoddoo:

ubytování na Thoddoo  ceník Thoddoo  doprava na ostrov Thoddoo  fotky z Thoddoo  recenze Thoddoo