Ostrov Thoddoo

Ostrov Thoddoo nádherný zelený ostrov s úžasnou pláží. Na ostrově žije přibližně 1300 stálých obyvatel a živí se kromě začínajícího turismu vývozem vodních melounů, papáji a samozřejmě rybolovem. Zemědělsky využívaná plocha zabírá asi třetinu z celkové plochy ostrova 1 x 2 km.

ostrov Thoddoo

Ostrov Thoddoo

Na ostrově najdete řadu kaváren, jedna je blízko přístavu a sedávají tam hlavně místní. Druhá je blízko fotbalového hřiště a ceny jsou tam o něco vyšší. Třetí kavárna, vytvořená hlavně pro turisty je dál od obydlené oblasti. Procházka tam se Vám ale určitě vyplatí, ceny jsou nižší a prostředí kouzelné. Každý stůl je separátně umístěn a obklopen zelení.

u přístavu

Informace o ostrově

Na ostrově jsou 2 potápěčská centra, která mj. nabízí i vodní lyže nebo parasailing. Protože jsou Maledivy muslimskou zemí, jako na každém ostrově i zde najdete mešitu a nejen jednu.

Na Thoddoo jsou mešity 2, jedna z nich je postavena majitelem blízkého resortu. Měla by být největší ze všech mešit na lokálních ostrovech Malediv. Jako na většině ostrovech zde taky najdete školu, dětské hřiště, nemocnici a fotbalové hřiště.

plantáž na ostrově Thoddoo

Kde leží ostrov Thoddoo?

Ostrov leží 65 km severozápadně od hlavního města a letiště Male. Jedná se o nejsevernější ostrov Ari atolu (Alifu Alifu atol).

Prohlédněte si kde leží ostrov Thoddoo na naší mapě.

mapa ostrov Thoddoo Maledivy

Fotky ostrova

Podívejte se na fotky ostrova focené ze země i ze vzduchu.

Bikini pláž

Na ostrově se nachází dvě pláže pro turisty. Hlavní pláž se nachází na západní straně ostrova. Na délku má několik set metrů. Pláž je opravdu krásná, má velmi pozvolný vstup a neskutečně jemný bílý písek. V hlavní sezoně bývá na pláži více lidí.

Na západní bikini pláži najdete toalety, sprchy a převlékárny. Palmy poskytují dostatek stínu.

Druhá, menší pláž se nachází v severní čísti ostrova.

bikini pláž Thoddoo

Kde se ubytovat?

Nabízíme krásný penzion za velmi výhodné ceny. K penzionu patří nedaleká restaurace s výbornou kuchyní. Více informací se dozvíte na stránce ubytování.

Přečtěte si recenze klientů kteří ostrov již navštívili:

penzion na Thoddoo

Lze šnorchlovat z pláže?

Ano, šnorchlování na Thoddoo stojí za to! Jen pár metrů od břehu začíná korálový útes. Na útesu uvidíte barevné rybičky a s velkou pravděpodobností potkáte také místní želvy.

korálový útes Thoddoo

Profesionální fotky

Rádi byste si z pobytu na ostrově Thoddoo přivezli i nádherné fotky? Nabízíme Vám služby profi fotografa. Ceny focení začínají na 110 USD. Možné jsou i fotky a videa z dronu.

Více informací o nabídce focení.

Stánek u pláže

U vstupu na pláž stojí stánek s čerstvým ovocem (melouny, mango, ananas) kokosy a nápoji. Můžete si objednat pobyt s polopenzí, na oběd mít jen ovoce a na pláži zůstat celý den.

stánek s ovocem Thoddoo

Fotogalerie pláže

Užijte si jemný bílý písek na vyhlášené bikini pláži.

Výlety

Pokud se s námi ubytujete na ostrově, rádi Vám zajistíme nezapomenutelné výlety za příznivé ceny.

O naší nabídce výletů se více dozvíte na stránce výlety Thoddoo.

Doporučujeme krásný výlet na neobydlený ostrůvek Madivaru.

Návštěva resortu

Chcete si užít luxus za nejnižší možnou cenu? Nabízíme celodenní návštěvu resortu v blízkosti ostrova.

Svatba na ostrově? ANO!

Na ostrově jsme pořádali pro naše klienty již několik svatebních obřadů. Všechny se povedly a klienti byli nadšení. Více o naší nabídce svatby na pláži najdete na stránce: romantický svatební obřad na pláži.

  • Cena svatebního balíčku je 850 USD.

svatba ostrov Thoddoo

Svatební balíček

  • svatební altán na pláži a svatební dekorace, oddávající, obřad
  • oddávající, certifikát
  • tradiční maledivská hudba
  • svatební fotky a video z dronu,
  • romantická večeře na pláži

Nákupy

Základní potraviny, ovoce i drogerii zakoupíte v několika obchodech. Jedná se malé obchody kde je možné platit rupiemi, americkými dolary a v některých obchodech i kartou. Ceny jsou podobné těm v ČR.

Na ostrově najdete dostatek obchůdků se základními potravinami.

Plantáž na ostrově Thoddoo

Cesta z ubytování na pláž vede přes plantáž. Je lemovaná palmami je velmi fotogenická. Tato plantáž je jedna z mála zemědělsky využívaných ploch na Maledivách.

plantáž Thoddoo

Foto plantáže

Mapa ostrova google

Videa z ostrova Thoddoo

Podívejte se na krásná videa ostrova.

 

Další informace o ubytování na ostrově Thoddoo: