ostrov Fodhdhoo

Fodhdhoo je jedním z nejkrásnějších maledivských lokálních ostrovů. Je to středně velký ostrov oválného tvaru. Na severní části ostrova se nachází vesnice, jižní část je plná zeleně v níž místní pěstují základní plodiny (na fotkách je ostrov otočený 🙂 ).

Informace o ostrově

Téměř celý obvod ostrova je obehnán nádhernou písečnou pláží. Na ostrově žije pouze 170 stálých obyvatel. Rozměry ostrova jsou přibližně 800 x 450 metrů.

Na ostrově funguje zdravotní středisko s anglicky mluvícím lékařem, najdete zde 2 obchody se smíšeným zbožím a suvenýry. Kavárny ani restaurace zde nečekejte. Jako na každém jiném maledivském ostrově i zde najdete fotbalové hřiště.

Fodhdhoo Maledivy

Kde leží ostrov Fodhdhoo?

Ostrov leží na Noonu atolu. Vzdálenost od letiště a hlavního města Male je 175 km. Ostrov se nachází v krásné, klidné a přírodně bohaté oblasti jak na souši tak pod vodou.

Je tedy ideální pro ty, co hledají pohodičku na pláži, ale i pro ty co nechtějí vypadnout z formy a běhat v džungli nebo denně šnorchlovat kolem korálového útesu.

Fodhdhoo Maledivy

Ubytování na ostrově

Na ostrově je možné se ubytovat pouze v plážových vilách nebo penzionu patřící jednomu majiteli. Jiné možnosti na ostrově nejsou. Na ostrově proto nepotkáte velké množství turistů.

Jsme moc rádi, že Vám ubytování na ostrově můžeme nabídnout:

Mezi plážovými vilami a penzionem se nachází restaurace, v níž Vám uvaří jak speciality lokální tak mezinárodní kuchyně, udělají Vám koktejly, milkshaky apod.

Doporučujeme využít plnou penzi, při které máte částečně možnost vybírat si z menu, snídaně je formou tradičního bufetu.

hotel a pláž

Korálový útes

Přímo z pláže můžete šnorchlovat na domácím korálovém útesu. Útes je velmi dlouhý. Pod vodou uvidíte bohatý podmořský život, žraloky i želvy. Delfíny uvidíte s trochou štěstí přímo z pláže.

Výlety

Na ostrově Vám zajistíme nádherné výlety.

Fotky ostrova z dronu

Ostrov z výšky vypadá opravdu krásně. Majitelé často fotí a točí videa a rádi se s Vámi o ně podělí když budete chtít. Jestli jste vybaveni vlastním dronem, můžete si ho samozřejmě taky přibalit.

Alkohol

Majitelé ubytování na ostrově mají licenci k prodeji alkoholu na katamaránu. Je zde tedy možnost konzumace alkoholických nápojů. Není ovšem možnost zahrnout jejich konzumaci do All inclusive jako nabízí resorty.

katamarán s možností alkoholu

Doprava na ostrov Fodhdhoo

Nabízíme Vám zvýhodněnou cenu dopravy. Jedná se kombinaci vnitrostátního letu a soukromého speedboatu. Lety jsou k dispozici několikrát denně. Nyní se létá 3x denně (v 11, 15, 23 hod.) Časy letů se mění a je třeba je vždy s námi ověřit.

  • cena je 200 USD za osobu a zpáteční cestu
  • let trvá přibližně 30-45 minut, poté cesta pokračuje soukromým člunem 30-40min dle počasí
  • děti do dvou let platí 150 USD

přeprava na ostrov letadlem

Bikini pláž

Užijte si překrásnou pláž ostrova Fodhdhoo. Pro klienty jsou zde připraveny lehátka se slunečníky, houpačky i závěsná lehátka mezi palmami. Přímo odsud si můžete užívat krásné západy slunce. Tento lokální ostrov má kvalitou velmi blízko k resortu, ale ceny jsou výrazně výhodnější.

bikini pláž Fodhdhoo

Fotky pláže

Podívejte se jak krásná je na ostrově Fodhdhoo bikini pláž.

Obchody na ostrově

Na ostrově fungují dva malé obchůdky s potravinami a jeden obchod se suvenýry.

obchod se suvenýry

Mapa ostrova

Video ostrova

Mrkněte na krásné video ostrova, nebo se podívejte na další videa z Malediv.

Přivítání

Pokud se rozhodnete navštívit tento krásny ostrov, po tomto mole povedou Vaše první kroky po příjezdu.

Přečíst si můžete recenze klientů kteří ostrov již navštívili:

Hledáte-li klid, přírodu, nádherné pláže a dostupné šnorchlování na útesu, ostrov Fodhdhoo je pro Vás tou správnou volbou!

Kam dál?