Maledivy a alkohol

Také si za chladného počasí představujete jak ležíte na nádherné pláži Malediv, koukáte do tyrkysově modrého oceánu a v ruce máte svůj oblíbený alkoholický drink? Alkohol Maledivy – tato představa má bohužel jisté omezení. Maledivy jsou muslimkou zemí a proto tam platí omezení vůči alkoholu:

Povolený alkohol na Maledivách 

Alkohol na Maledivách není zcela zakázaný. Jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Resorty jsou na Maledivách většinou luxusní a velmi drahé. Ceny alkoholu na Maledivách jsou několikanásobně vyšší než v ČR. Plechovku piva pořídíte přibližně za 5 USD a láhev za 50 USD.

  • Resort znamená na Maledivách hotelový komplex umístěný vždy na celém ostrově

Zakázaný alkohol na Maledivách

Velmi přísný zákaz konzumace alkoholu platí zejména na lokálních ostrovech. Na těchto ostrovech koupíte pouze nealkoholické pivo (milovníci piva z jeho chuti nebudou nadšeni). V případě že budete trávit dovolenou na lokálním ostrově, můžete si dát alkohol v resortu do kterých nabízíme denní nebo noční vstupy. Další možností konzumace alkoholu na Maledivách jsou neobydlené ostrovy nebo sandbank. Při návratu na lokální ostrov je velmi důležité nepůsobili na první pohled opile nechovat se hlučně. V krajním případě Vám nemusí být umožněn návrat do hotelu na lokálním ostrově a vy si budete muset zaplatit noc v resortu. 

Na Maledivách platí zákaz dovozu alkoholu. Po příletu bývají zavazadla prozkoumána pod rentgenem a nalezený alkohol Vám zabaví. V případě objevení většího množství alkoholu Vám hrozí i vězení.

  • Lokální ostrovy jsou domovem místních obyvatel – maledivců. Na těchto ostrovech je turismus umožněný od roku 2010
  • sand bank neboli písčina je písečný výběžek, zpravidla úplně mizející při přílivu.

Další informace o alkoholu na Maledivách

Pokud máte Maledivy jako přestupní stanici do jiné destinace do které vezete alkohol, je možné ho nechat uschovat na letišti. Při odletu Vám bude navrácen. Nepokoušejte se prosím na Maledivy dovézt alkohol, můžete z toho mít nemalé potíže.

Věříme že Vás omezení konzumace alkoholu neodradí od návštěvy Malediv. Jako náhradu alko drinku můžeme doporučit čerstvý kokos, který je v západním světě označován za elixír mládí. V Evropě a USA je po něm obrovská poptávka a na Maledivách roste na každé palmě.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na nejkrásnějších ostrovech Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov