Maledivy a alkohol

Také si za chladného počasí představujete jak ležíte na nádherné pláži Malediv, koukáte do tyrkysově modrého oceánu a v ruce máte svůj oblíbený alkoholický drink? Tato představa má bohužel jisté omezení. Maledivy jsou muslimkou zemí a proto tam platí omezení vůči alkoholu:

  • zákaz dovozu alkoholu na Maledivy
  • zákaz konzumace alkoholu na lokálních ostrovech

Povolený alkohol na Maledivách

Alkohol na Maledivách není zcela zakázaný. Jeho konzumace je povolena v resortech a na výletních lodích. Resorty jsou na Maledivách většinou luxusní a velmi drahé. Ceny alkoholu na Maledivách jsou několikanásobně vyšší než v ČR. Plechovku piva pořídíte přibližně za 5 USD a láhev za 50 USD.

  • Resort znamená na Maledivách hotelový komplex umístěný vždy na celém ostrově

Zakázaný alkohol na Maledivách

Velmi přísný zákaz konzumace alkoholu platí zejména na lokálních ostrovech. Na těchto ostrovech koupíte pouze nealkoholické pivo (milovníci piva z jeho chuti nebudou nadšeni). V případě že budete trávit dovolenou na lokálním ostrově, můžete si dát alkohol v resortu do kterých nabízíme denní nebo noční vstupy. Další možností konzumace alkoholu na Maledivách jsou neobydlené ostrovy nebo sandbank. Při návratu na lokální ostrov je velmi důležité nepůsobili na první pohled opile nechovat se hlučně. V krajním případě Vám nemusí být umožněn návrat do hotelu na lokálním ostrově a vy si budete muset zaplatit noc v resortu. 

Na Maledivách platí zákaz dovozu alkoholu. Po příletu bývají zavazadla prozkoumána pod rentgenem a nalezený alkohol Vám zabaví. V případě objevení většího množství alkoholu Vám hrozí i vězení.

  • Lokální ostrovy jsou domovem místních obyvatel – maledivců. Na těchto ostrovech je turismus umožněný od roku 2010
  • sand bank neboli písčina je písečný výběžek, zpravidla úplně mizející při přílivu.

Další informace o alkoholu na Maledivách

Pokud máte Maledivy jako přestupní stanici do jiné destinace do které vezete alkohol, je možné ho nechat uschovat na letišti. Při odletu Vám bude navrácen. Nepokoušejte se prosím na Maledivy dovézt alkohol, můžete z toho mít nemalé potíže.

Věříme že Vás omezení konzumace alkoholu neodradí od návštěvy Malediv. Jako náhradu alko drinku můžeme doporučit čerstvý kokos, který je v západním světě označován za elixír mládí. V Evropě a USA je po něm obrovská poptávka a na Maledivách roste na každé palmě.

 

Další články na blogu:

kokosy na Maledivách  jak se pije káva na Maledivách  podmořský život na Maledivách  fotbal na Maledivách  délka letu na Maledivy  jak se mluví na Maledivách  nejlepší videa z Malediv  Maledivy last minute   Video soutěž Adventures of Maldives 2017  Blahodárné účinky dovolené u moře  5 způsobů jak přežít let  podvodní restaurace na Maledivách

Nabízíme ubytování na těchto maledivských ostrovech:

Huraa  Gaafaru  Thoddoo  Fulidhoo  Fodhdhoo  Mathiveri