Fotbal na Maledivách

Maledivci fotbal milují. Fotbalové hřiště nebo menší plácek na fotbal najdete na téměř každém obydleném ostrově. Místní amatérští fotbalisté se na hřišti pravidelně scházejí kolem 17 hod. kdy slunce již není tak silné. Hráči se rozdělí se do dvou týmů a hrají až do tmy. V obchodech na Maledivách jsou běžně k dostání dresy evropských fotbalových gigantů jako je Manchester United, Real Madrid či Chelsea. Velmi často jsou také k vidění děti oblečené do fotbalového dresu, povětšinou evropského klubu.

Fotky amatérských fotbalistů:

Dhivehi Premier League

Nejvyšší fotbalová liga hrající se na Maledivách nese název Dhivehi Premier League. Hraje jí celkem 8 týmů. Liga se hraje od května do srpna, každý s každým 2x. Všechny zápasy se hrají na národním fotbalovém stadionu v hlavní městě Male s kapacitou 11 850 diváků. V týmu mohou nastoupit maximálně 4 cizinci.

 

Reprezentace

Maledivská fotbalová reprezentace se pravidelně účastní kvalifikace mistrovství světa. Na závěrečný turnaj se jí nikdy nepodařilo postoupit. Nejvýznamnějšího úspěch dosáhla na mistrovství SAFF v roce 2008, kde ve finále porazila Indii 1:0 a stala se tak vítězem. Hráči maledivské reprezentace nastupují v červených dresech, druhou barevnou verzí dresů je modrá.

Fotky fotbalového zápasu:

Česká stopa

Fotbal na Maledivách měl i českou stopu. Za tým Victory SC nastupoval v roce 2016 bývalý hráč Liberce, Sparty a Teplic Andrej Kerič. Rozhovor o tom jak probíhá jeho angažmá a o životě na Maledivách si můžete přečíst zde

Fotky fotbalových hřišť na lokálních ostrovech:

 

Další články na blogu:

kokosy na Maledivách  jak se pije káva na Maledivách  podmořský život na Maledivách  fotbal na Maledivách  délka letu na Maledivy  jak se mluví na Maledivách  nejlepší videa z Malediv  Maledivy last minute   Video soutěž Adventures of Maldives 2017  Blahodárné účinky dovolené u moře  5 způsobů jak přežít let  podvodní restaurace na Maledivách

Nabízíme ubytování na těchto maledivských ostrovech:

Huraa  Gaafaru  Thoddoo  Fulidhoo  Fodhdhoo  Mathiveri