Fotbal na Maledivách

Fotbal na Maledivách není pouze sportem číslo 2, je to vášeň, kterou Maledivci milují sdílet. Ať už se nacházíte na hlavním ostrově nebo na odlehlém atolu, fotbalové hřiště či improvisovaný plácek na fotbal je téměř všude.

V obchodech na Maledivách můžete běžně narazit na dresy evropských fotbalových gigantů, jako jsou Manchester United, Real Madrid či Chelsea. Je běžné vidět děti, jejichž srdce bije pro fotbal, oblečené do dresů evropských klubů, což jen dokazuje univerzální jazyk vášně pro tento sport.

Fotbal na Maledivách

Amatérský fotbal

Každý den kolem 17 hodin se amatérští fotbalisté sejdou na hřišti, aby společně strávili chvíle radosti a sportovního ducha, zatímco slunce pomalu klesá na obzoru.

Fotbal na Maledivách: Dhivehi Premier League

Nejvyšší fotbalová liga na Maledivách se nazývá Dhivehi Premier League. Celkem osm týmů se střetává v soutěži, která probíhá od května do srpna. Každý tým hraje s každým dvakrát, včetně zápasů na národním fotbalovém stadionu v hlavním městě Male. S kapacitou 11 850 diváků a účastí maximálně čtyř cizinců v týmu nabízí liga nejen skvělý fotbal, ale i bohatý kulturní zážitek..

Fotbalová reprezentace a její historie

Maledivská fotbalová reprezentace pravidelně soutěží v kvalifikacích mistrovství světa, ačkoliv postoupit na samotný turnaj se jí zatím nepodařilo. Výrazným okamžikem bylo vítězství na mistrovství SAFF v roce 2008, kde ve finále překonala Indii 1:0. Hráči reprezentace se prezentují v červených a modrých dresech, což jsou barvy, které symbolizují jejich odvahu a odhodlání na hřišti.

Fotky fotbalového zápasu:

Česká stopa

Dokonce i v tropickém ráji se nachází česká stopa. V roce 2016 hrál bývalý hráč Liberce, Sparty a Teplic Andrej Kerič za tým Victory SC. Rozhovor o jeho zážitcích a životě na Maledivách si můžete přečíst zde. Své dojmy a zkušenosti přináší do světa, který je sice vzdálen od evropských stadionů, ale nabízí jedinečný pohled na vášeň pro fotbal uprostřed indického oceánu.

Fotky fotbalových hřišť na lokálních ostrovech

Téměř každý lokální ostrov na Maledivách má své fotbalové hřiště. některé jsou malé a zanedbané, jinde mají moderní hřiště s umělým povrchem a osvětlením. Jedno takové najdete například na krásném ostrově Mathiveri.

Fotbalové hřiště v resortu

V resortu Siyam World mají sportovní arénu s fotbalovým hřištěm s umělou trávou.

Video fotbalového zápasu na Maledivách

Zahrajte si fotbal i na Maledivách

Fotbal na Maledivách není jenom sport, je to život. Ať už jste hráč na pláži, divák na národním stadionu nebo milovník evropského fotbalu na bílých plážích, spojení s touto vášní je víc než jen hra. Je to oslavovaný prvek maledivské kultury a společenství.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov