Pravidla používání dronů na Maledivách

Bezpilotní letouny, často označované jako drony, jsou stále populárnější, dostupnější a rozšířenější. Drony jsou používány nejen pro zábavu, využívají se také pro mnoho praktických účelů. Lidé si je také vozí na dovolenou a výjimkou nejsou ani Maledivy.

Drony na Maledivách

Na Maledivách je použivání dronů omezené, proto vám přinášíme pravidla, která je třeba dodržovat.

Především je důležité vědět, že drony jsou na Maledivách regulovány Ministerstvem obrany a úřadu pro letectví. Tyto orgány vydaly pravidla, která mají zajistit bezpečné použití dronů a minimalizovat rizika pro místní obyvatele i turisty.

Dron Maledivy

Pro legální používání dronu na Maledivách je třeba získat povolení pro použití dronu. Povolení lze získat na oficiálních webových stránkách ministerstva. Bez povolení není povoleno používat drony na Maledivách.

Pravidla používání dronů na Maledivách

  • Chcete-li legálně létat s dronem na Maledivách, musíte získat souhlas od Maledivských národních obranných sil (MNDF) a povolení od MCAA.
  • Létejte pouze za denního světla a za dobrých povětrnostních podmínek
  • Nelétejte ve výšce nad 120 metrů (400 stop)
  • Nelétejte nad lidmi.
  • Nelétejte v blízkosti letišť nebo v oblastech, kde létají letadla.
  • Nelétejte v blízkosti vojenských zařízení, elektráren nebo jiných oblastí, které by mohly vyvolat obavy místních úřadů.
  • Informujte se o omezení létání na konkrétním místě – ostrově.

dron na Maledivách

Letecká přeprava dronů

V první řadě je třeba se informovat o pravidlech dané letecké společnosti, protože každá společnost má svá vlastní pravidla. Některé společnosti mohou například vyžadovat, aby byl dron přepravován v nákladovém prostoru letadla a nebyl tak na palubě.

Obecně platí, že drony musí být přepravovány v bezpečnostním obalu, který chrání dron a jeho baterie před poškozením. Baterie dronů musí být zajištěny tak, aby se při přepravě nedostaly do kontaktu s jinými předměty, což by mohlo způsobit požár.

bezpečná přeprava dronu

Velmi důležité je zajistit, aby byl dron při přepravě vypnutý. Ideálně by měla být odpojena i baterie dronu.

Některé drony mohou být vybaveny lithium-iontovými bateriemi, které jsou považovány za nebezpečné. V takovém případě musí být dodržena pravidla pro přepravu těchto baterií. Například baterie musí být přepravovány jako zvláštní zboží a musí být označeny správným způsobem.

Při přepravě dronů by měly být dodržovány všechny příslušné zákony a předpisy v cílové zemi. Některé země mohou například vyžadovat, aby byly drony registrovány nebo aby byla zajištěna speciální povolení pro jejich použití.

Některé letecké společnosti (zejména nízkonákladové) přepravu dronů zcela zakazují.

Používání dronů na Maledivách je komplikované zejména kvůli hydroplánům, které přepravují turisty na lokální ostrovy i resorty. Hydroplány létají v nízkých výškách a drony pro ně představují reálné riziko.

Většina resortů na Maledivách používání dronů zakazuje. Hlavními důvody jsou bezpečí a ochrana soukromí.

foto z dronu

Dodržování pravidel na Maledivách

Možná při Vašem pobytu na Maledivách narazíte na ty, kteří s dronem létají nad pláží nebo nebo nad zastavěnou částí ostrova. Bohužel se většinou jedná o jedince, kteří nemají potřebná povolení. Pravidla pro létání s dronem na Maledivách se zatím na Maledivách příliš nekontrolují. Doporučujeme nepoužívat drony pokud nemáte vyřízená patřičná povolení. V případě nehody nebo nějakého incidentu budete čelit přísným postihům.

Video z Malediv natočené z dronu

Dron Maledivy – fotky

Jsme cestovní agentura. Zajistíme Vám nezapomenutelnou dovolenou na Maledivách. Nabízíme cenově dostupné lokální ostrovy i luxusní resorty. Kromě ubytování a cesty na ostrov Vám rádi zajistíme i úžasné zážitky jako pozorování žraloka obrovského nebo romantickou svatbu na pláži.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov