Doporučujeme

Mnoho našich klientů podniká a nabízí velmi různorodé služby.

V této rubrice bychom Vám rádi představili a doporučili některé z nich.

doporučujeme

Penzion U Levandule Strážnice

Penzion se nacházející v srdci jižní Moravy, v malebném městečku jménem Strážnice. Penzion aktuálně disponuje kapacitou 5 pokojů (celkem 13 lůžek). Každý z pokojů má vlastní sociální zařízení a vybavenou kuchyňku. Na sezonu 2024 se připravuje v zadní části zahrady dva mezonetové minidomky, každý s kapacitou 2 osoby.

Informace o penzionu od majitelů

Nejsme typický moravský penzion, ale to poznáte hned jakmile vejdete do našich dveří. V prostorné zahradě máme pro naše hosty k dispozici koupací jezírko, letní kuchyni včetně grilu, pece na pizzu a pípy s naraženou Kofolou a Plzní. Každý z pokojů má také uzamykatelný box na kola včetně možnosti dobíjení elektrokol. V chladnější dny je možno využít naši společenskou místnost, kde se také podávají snídaně formou bufetu.

Ze Strážnice na Maledivy

V roce 2023 vyjeli majitelé penzionu Kristýna na františek na zaslouženou dovolenou na Maledivy. Navštívili ostrovy Thoddoo a Rasdhoo. Přečtěte si jejich obsáhlou recenzi pobytu.

spokojení majitelé na Maledivách

Vinařství Neckařovi

Představujeme začínající malé rodinné vinařství Neckařovi, které bylo založeno roku 2017. Do tohoto roku tvořili víno jen pro vlastní potřebu a pro blízké. Vinařství se nachází na okraji malebné obce Vlkoš u Kyjova. Vlastní vinice zatím neobhospodařují, ale hrozny vykupují od smluvních dodavatelů z oblasti Moravy.

Díky tomu mají více času na zpracování samotného vína. Vinaření je jejich rodinným koníčkem, a proto přistupují ke každé šarži individuálně s pokorou a láskou. Převážnou část produkce tvoří bílá „freshová“ ovocitá vína se zbytkovým cukrem a šťavnatou kyselinkou.

V současné době je vinařství ve stádiu rozvoje a postupné modernizace výrobních technologií. Protože je vinařství opravdu baví, můžete vždy očekávat špičkový produkt, za kterým stojí poctivě odvedená práce.

Zakladatelé vinařství jsou manželé Peťka a Tom Neckařovi, pro něž je vinařství životní styl. Společně tvoří veškerou práci ve vinařství a kolem něj. Své zkušenosti a vášeň pro tvorbu poctivého moravského vína se snaží předat i synovi Nikoláskovi.

Nedávno dokončili degustační prostory s možností ubytování Pod Dubňanskou Horou. Tak přijeďte na pohárek …

Fotogalerie vínného slípku a ubytování

Neckařovi na Maledivách

Na přelomu března a dubna 2023 navštívili dva lokální ostrovy Omadhoo a Dhigurah a resort Amaya.

Neckařovi na Maledivách

Lukáš – VýbornáKáva.cz

Web VýbornáKáva.cz založil Lukáš v roce 2011. Cílem bylo vytvořit web, který by pomohl zorientovat se ve světě kávy.  

„Tou dobou na českém internetu nebylo o kávě prakticky nic. To jsem se snažil změnit a snad se mi to podařilo (a daří 😊). Nejsem barista, spíše fanoušek, který si psaním článků odpovídá na otázky, které si sám pokládá.“ doplňujeLukáš.

Na webu si můžete přečíst, jak správně vybrat kávovar nebo mlýnek na kávu. Dozvědět se všechny fígle pro přípravu kávy v moka konvičce, french pressu nebo V60. Zjistit, jak správně pomlít kávu, jak ji skladovat nebo třeba jak si vypěstovat kávovník doma.

Nejdete zde i kávové zajímavosti. Zjistíte například, jaká káva je ta nejdražší na světě, jakou kávu pije James Bond nebo kdo a proč se nechal pohřbít v moka konvičce.

Autor webu vybornakava.cz

Lukáš na Maledivách

Lukáš navštívil Maledivy s manželkou, tchýní, tchánem a malým Daníkem v roce 2022. Navštívili ostrovy tři ostrovy: Mathiveri, Rasdhoo a Ukulhas.

Lukáš s rodinou na ostrově Rasdhoo