Kristýna a František

Recenze Thoddoo a Rasdhoo.

Naše rozhodnutí vydat se v polovině léta na Maledivy bylo velmi spontánní a pro Kristy jako věčného plánovače i dost na poslední chvíli. Zrovna bylo období, kdy jsme měli spoustu aktivit, práce a zařizování kolem našeho zaměstnání a dalších událostí, které nás měli v průběhu léta čekat.

Vzhledem k nedostatku času procházet recenze a vybírat ubytování jsme tedy zamířili na web Maledivy levně, o kterých jsme už nějakou dobu věděli a spoléhali jsme na to, že mají již ověřené penziony a pomohou i s výběrem vhodného ostrova. Paní Lucie byla od samého počátku velmi milá, odpověděla asi tak na milion dotazů, které Kristy měla.

Recenze Thoddoo a Rasdhoo

Výběr ostrovů

Nakonec jsme se rozhodli pro návštěvu ostrovů Thoddoo a Rasdhoo. Thoddoo učarovalo hlavně Kristy, miluje želvy a tak to, že s nimi mohla přímo na Sunset beach plavat od rána až do odpoledne, byl prostě ráj.

Na ostrově nás více zaujala právě Sunset Beach. Sunrise beach je o mnoho menší, tím pádem se tam promítne i počet turistů. Nicméně ten počet turistů byl na těchto plážích téměř zanedbatelný. Když jsme poustovali fotky, několik lidí nám psalo, zda jsme na pustém ostrově a nebo jestli jsme si ostrov pronajali pro sebe.

selfie na houpačce

Naše hamaka

Na obou plážích byly lehátka, na Sunset beach spousta houpaček. My si přivezli hamaku, kterou jsme si vždy někde zavěsili. U Sunset beach se nachází dva stánky s ovocem a vodou. Ubytování bylo moc příjemné. Manažer i zaměstnanci byli moc milí, neustále se doptávali jestli je vše OK, jak jsme se měli, atd. Kamarádem nám byl po celou dobu papoušek Lagoon, který se snad i zamiloval do Františka. Neustále jej obíral ve vousech, vlasech, uších. 😀 Stačilo abychom otevřeli dveře od pokoje a Lagoon už letěl nebo skákal za námi.

pohoda v hamace

Druhý ostrov

Po 5 nádherných dnech na ostrově Thoddoo nastal čas vyrazit na Rasdhoo. Pro cestu jsme si zvolili ferry, cena byla pár dolarů za oba, ale poměrně rozbouřené moře a pomalá loď větší velikosti není v 6 ráno úplně pro žaludek každého.

na pláži ostrova Rasdhoo

Rasdhoo

Po příjezdu na Rasdhoo nás uvítal velmi milý personál v penzionu, dostali jsme welcome drink a ručník k osvěžení. Pokoj jsme měli přichystaný ačkoliv jsme dorazili kolem 8 ráno. Rasdhoo je malinký ostrůvek, na pláži jsme z ubytování byli asi za 2 minuty. Pláž je dostatečně velká, je zde opět množství lehátek.

Vstup do moře není tak čistý jako na Thoddoo, jsou zde už téměř od břehu drobné korály. Korálový útes je cca 200 m od břehu, nicméně dostat se k němu není úplně jednoduché vzhledem k nízké hladině vody a všudypřítomným korálům o které je celkem jednoduché se odřít a poškrábat. Korálový útes je každopádně krásný, velké množství rozličných druhů rybek, bohatý podmořský život.

máme se rádi

Krmení žraloků

U břehu pláže se nám také několikrát podařilo vidět malého žraločka. Na ty větší jsme se zašli podívat do přístavu, krmení bylo supr zážitkem. Kousek od Rasdhoo se nachází sandbank, kam jsme se vydali na výlet. Šnorchlování zde bylo jednoduché, František jako neplavec byl nadšený, šnorchlováním jsme strávili téměř celou dobu, co jsme na sandbanku byli. Slovy Františka – „cítil jsem se jako v akvárku, tisíce rybiček, které plavaly všude kolem mě, dokonce i těsně před obličejem“.

krmení rybek

Hlavní město

Do Male jsme kvůli rannímu odletu odjížděli den předem. Po příjezdu na ubytování nás čekalo nemilé překvapení, kdy hotel byl bohužel plný. Nicméně paní Lucie byla na příjmu a okamžitě ve spolupráci s hotelem vyřizovala náhradní ubytování. To sice nebylo zcela podle našich představ, ale nakonec jsme si řekli, že zde stejně jenom přespíme. Vydali jsme se ještě podívat na rybí a ovocný trh do Male. Chytli jsme perfektního taxikáře, který nám povyprávěl spoustu zajímavostí. Rybí trh jsme bohužel nestihli, končil v 18 hodin, my dorazili mírně po 18té. Nicméně ovocný trh jsme si užili, ochutnali spoustu věcí, na doma nakoupili sušené ovoce a tyčinky bondi.

V přilehlém přístavu jsme měli možnost vidět neuvěřitelné množství rejnoků. To pro nás bylo jako satisfakce, protože na výletě se nám nepodařilo najít manty, jelikož srpen prý úplně není jejich sezóna.

Pár slov na závěr

Naše dovolená na Maledivách byla nádherná, určitě se hodláme ještě někdy vrátit. Obavy z počasí mimo sezonu byly naprosto neopodstatněné, za 10 dní nám sprchlo jednou v noci a jednou na pláži, ale jednalo se o cca 5minutový zahradní deštík.

Moc děkujeme paní Lucii a panu Markovi za servis, ochotu a skvělý proklientský přístup. Kdykoliv bylo cokoliv potřeba, bylo možné se na ně obrátit přes Whatssapp, kdy odpovídali velmi rychle.

Kristýna a František

Další fotky k recenzi

Kam dál: