Katka, Lukáš a Daneček

Na služby Lucky & Marka z maledivy-levne.cz se nedá říct nic jiného, než naprostá paráda. Byla to nejlepší rodinná dovolená na Maledivách.

Rodinná dovolená na Maledivách
Rodinná dovolená na Maledivách

Rodinná dovolená na Maledivách začíná

Již od začátku formování naší rodinné dovolené se nám plně věnovali a svými radami nám připravili itinerář, který bychom bez perfektních znalostí Malediv vytvářeli sami jen těžko. Ono je totiž neskutečně náročné si v množství ostrovů vybrat přesně ten, který se hodí na konkrétní typ dovolené. Lucka naše potřeby (širší rodina o 5 členech + jedno dítě) odhadla naprosto přesně. Ostrovy, které vybrala, byly jako stvořené pro všechno, co jsme chtěli na Maledivách vidět a zažít.

První ostrov Mathiveri

Naše cestování začalo na ostrově Mathiveri, který byl doslova rájem pro blbnutí na pláži s malým dítětem. Písečná pláž cca 50 m od ubytování byla přesně to, čím si nás (a našeho dvouletého Danečka) první ubytování zcela získalo.

Druhý ostrov Rasdhoo

Druhý ostrov Rashdoo byl o poznání více turistický (více lidí, obchody se suvenýry, parádní kavárna v přístavu). Každý večer se navíc odehrávala jedinečná podívaná – krmení žraloků přímo v přístavu. Jednoznačný bonus pro celý pobyt na Rashdoo byl náš hostitel Ameen, pro kterého nebyl problém splnit naprosto vše, co nám na očích viděl (o půlnoci pro nás sám od sebe jel shánět adaptér pro mobil, který nám nefungoval).

Třetí ostrov Ukulhas

Naše dovolená končila na ostrově Ukulhas, tom „nejevropštějším“ ostrově z celé trojice. Na Maledivské poměry luxusní hotel, profesionální kuchyně (bohatý bufet 3x denně) a ostrov posetý profi kavárničkami. Z pláže přímo před hotelem vám stačilo pár kroků v mělké vodě a ocitli jste se na korálovém útesu. Tam byly k vidění žraloci, želvy a stovky dalších pestrobarevných živočichů.

Během pobytu bylo velice příjemné, že s námi vždy někdo (Lucka) komunikoval a zajišťoval přesně to (a mnohdy ještě o dost více), na čem jsme se dohodli. Je velice pohodlné mít takto „krytá záda“

Aby to nebylo jen pozitivních vjemech … Rozhodně se nenechte překvapit cestou z Male na některý z ostrovů speedboatem. Když není ideální počasí (na cestě tam jsme jej neměli), loď sebou hazí tak, že někteří by mohli mít problémy udržet jídlo, které do sebe nasoukali několik hodin předem v letadle. Pro slabší povahy je Lucka schopná zajistit cestu hydroplánem.

Poděkování

Závěrem za všechny členy naší výpravy jedno velké díky! Ačkoliv preferujeme země pro dovolené střídat, něco mi říká, že se to nebyla naše poslední rodinná dovolená na Maledivách. A opět pod taktovkou maledivy-levne.cz.

Katka, Lukáš a Daneček