Vojtkovi

O této dovolené nelze mluvit jinak, než v superlativech, a to v pozitivním slova smyslu. Byla to naše nejkrásnější, nejdobrodružnější, nejdelší, nejrozmanitější a doposud nejvzdálenější dovolená. Moc děkujeme Lucii a Markovi za její zprostředkování a za pomocnou ruku k uskutečnění našich snů.

dovolená recenze Maledivy

Dovolená Maledivy recenze

Maledivy byly odjakživa můj sen. Co si pamatuju, vždy mě přitahovaly ty pohledy na azurové moře, nekonečné bílé pláže s jemným pískem a palmami. Ale taky jsem tuto destinaci pokládala za něco nedosažitelného.

recenze Maledivy

Jednoho dne, na konci léta jsem si řekla, že se tohoto snu nemůžu vzdát a začala jsem pátrat. Narazila jsem na internetu na stránku Maledivy-levně, kde jsem se začetla do recenzí spousty nadšených lidí, kteří si svůj sen splnily. V tu chvíli jsem začala dělat vše pro to, abych byla mezi nimi.

Gábinka na pláži s kokosem

Oslovila jsem Lucku a jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože nebýt jí, tak nevím, jestli bych se tam se dvěma malými dětmi (21 měsíců a 4 roky), a jejich prarodiči, bez předchozích zkušeností vydala…

Lucie mi všechno vysvětlila a ubezpečila mě, že Maledivy jsou bezproblémová destinace. Nejdůležitější pro mě bylo potvrzení, že děti jsou nejen schopné tuto dobrodružnou cestu zvládnout, ale dovolenou si i opravdu užít.

Lucie mi velice ochotně a trpělivě odpovídala na všechny moje dotazy, pomohla mi vybrat ideální kombinaci ostrovů splňující naše požadavky, a zajistila vše potřebné k naší spokojenosti. Po celou dobu dovolené nám byla k dispozici a v případě potřeby konzultovala. Byla jsem za tento pocit jistoty velice ráda.

milujeme Maledivy

Cesta na Maledivy

Letěli jsme přímou linkou z Vídně. Po výstupu na nás již někdo čekal a odvedl na sdílený speedboat, který nás odvezl na první lokální ostrov – Omadhoo.

Omadhoo je krásný ostrov. Za nás tam panovala příjemná atmosféra, místní obyvatelé byli milí a usmívali se na nás. Ubytování bylo skromné a jednoduché, ale měli jsme vše, co jsme potřebovali. Ovšem servis byl vynikající. S tak milým a vstřícným personálem se člověk málokdy setká. Cokoliv jsme potřebovali, nebyl problém.

ostrov Omadhoo

Ukázali nám ostrov, zavezli nás na zmrzku, zajistili cokoliv k půjčení, odvezli na nákup, vše připravili, ukázali… Jeden večer jsme měli večeři na pláži, což bylo moc krásné a milé. A strava byla naprosto skvělá – tak chutnou kuchyni jsme ani nečekali. Úžasně připravené ryby. Velmi chutné, rozmanité a barevné pokrmy.

Koupání zde bylo moc pěkné. Dlouho mělká voda, což je pro děti ideální, avšak doporučuji s sebou boty do vody, kvůli výskytu korálů a různých výběžků. Šnorchlování krásné, ostrov má útes, takže je to podívaná. Avšak při odlivu trochu trvá se dostat kolem všech útvarů. Ostrov má dostatečnou bikiny pláž, počet turistů je opravdu nízký. Avšak s lehátkem se nedá vždy počítat, těch je tam poskrovnu. Stinné místo se dá najít i tak. V penzionu měli na půjčení i menší slunečníky.

radost s dětmi na pláži

Bikiny pláž se od penzionu nachází poměrně daleko (alespoň s malými dětmi), s čímž je potřeba počítat. Nám cesta zabrala mezi 10 a 15 min. Ale zvládnout se to dá, vede tam cesta ostrovem, kde je i místy stín. Koupání mimo bikiny pláž je dovoleno pouze v koupacím oděvu – my měli koupací trika a kraťasy.

Doporučuji vzít s sebou i pokrývku hlavy. Sluníčko má opravdu sílu. Určitě si zajeďte na nějaký výlet, nebo si půjčte paddleboard či vodní skútr. A to všechno jde i s dětmi 😊 Omadhoo nám přirostl k srdci a můžeme ho jen doporučit.

Druhý ostrov

Dhigurah byl náš druhý ostrov. Je to veliký ostrov, daleko turističtější, s množstvím restaurací, obchůdků se suvenýry i potravinami za férové ceny. V obchodě se suvenýry lze smlouvat o ceně.

podvečer na Dhigurah

Naše ubytování na tomto ostrově bylo velice příjemné, vybavené, každý den uklízené a jen pár kroků od pláže. Personál milý a ochotný.

Místní turistická pláž je opravdu krásná, dlouhá a tak fotogenická! Je zde vymezen bikiny prostor, avšak nám přišlo, že nikdo přesně nevěděl, kde končí a kde začíná. V porovnání s Omadhoo, zde šnorchlování nebyl takový zážitek. Z bikiny pláže není žádný útes, ale jsou zde různě velké korálové ostrůvky, kde se vyskytuje také množství ryb, a je to zas pěkné jinak.

houpání na pláži

Sandbank na konci ostrova je ještě fotogeničtější a je to krása, tam prostě musíte! Pokud se vám k sandbanku nechce jít v tom horku pěšky, rádi vás tam po předchozí domluvě zavezou 😊 Restauraci jsme měli hned u ubytování. Čerpali jsme plnou penzi, po domluvě jsme ale toto zrušili, a vyzkoušeli i jiné restaurace v okolí. Výběr je všude podobný a je dostačující. Je potřeba počítat s tím, že zde nenajdete pokrmy z vepřového, které oni kvůli islámské víře nekonzumují. Jinak si zde pochutnáte. Na výběr jsou například těstoviny, rýže, nudle, pizza, hamburgery, hranolky a samozřejmě ryby na všechny způsoby. Jen pozor, restaurace podávají pokrmy pouze ve vybrané časy (obvykle kolem snídaně, oběda a večeře). Takže pokud si vzpomenete, že máte hlad třeba ve 4, 5 odpoledne, musíte si počkat 😊

Zde jsme se vydali na výlet na šnorchlování za mantami a žralokem velrybím. Tyto výlety nejsou vhodné pro děti. Šnorchluje se na otevřeném moři a musíte být hbití, pokud chcete něco vidět. Ale ten zážitek opravdu stojí za to.

šnorchlování Maledivy

Poslední noc jsme přespávali kvůli rannímu letu v hotelu nedaleko letiště, kam jsme se dopravili opět místní lodní dopravou. Hotel zde byl vybaven a působil slušně a čistě. Služby však nemůžeme posuzovat, nestačili jsme ani využít.

hotel u letiště

Závěr

Naše dovolená byla plná zážitků a dojmů. Kromě občasných zdravotních komplikací, které jsme díky dobré vybavenosti léků zvládli, proběhla v poklidu.

společná fotka na závěr

Za to velké díky Lucii a Markovi. Děkujeme za to, co děláte a jak to děláte, za nadšení a zkušenosti s touto krásnou destinací a za ochotu se o tuto krásu podělit. Pomáháte lidem plnit si své sny, a to je nejvíc!

Lucie, Pavel s dětmi Gábinkou a Jiříkem + babi Helena a děda Pavel

Další úžasné fotky k recenzi dovolené na Maledivách

Kam dál: