Vojtkovi 2024

Maledivy již podruhé! To se mi ještě před dvěma lety ani nesnilo. Agentura Maledivy-levně.cz nám rozšířila obzory a neskutečně obohatila cestovatelský život. Díky za to!!

Recenze Maledivy 2024

Cesta do ráje

Cesta do ráje s přestupem přes Abu Dhabi s dětmi (5 a 2 roky), i babičkou, byla v pohodě. Unavení jsme byli, ale po doletu nás čekalo shodou šťastných okolností a díky paní Lucii, velké překvapení a můj další splněný sen – transport Hydroplánem z Male na ostrov Dharavandhoo. To byla naprostá pecka! Krásné, zážitkové a rychlé – prostě geniální. Doporučuji a moc děkuji!

Tentokrát jsme nakombinovali 3 ostrovy.

Pavel před hydroplánem

Ostrov Dharavandhoo

Pěkný ostrov, a pokud mohu srovnat, kultivovaný. Vnitrostátní letiště se rozkládá na polovině ostrova, ale neshledali jsme to nějak rušivě. Nicméně jeho infrastrukturu jsme krom drobných procházek až tak neobjevovali.

Vojtkovi u nápisu Dharavandhoo

Hotel s bazénem

Náš pobyt byl v hotelu s bazénem, a měli jsme tam k dispozici vše, co jsme si mohli jen představit. Ani suvenýry, ani kavárnami nežijeme. Personál hotelu byl milý, vstřícný a usměvavý. Jídlo – polopenze, skvělá, výběr velmi solidní. Pokoje moc pěkné!

Hotelová pláž disponuje lehátky s matracemi, dostatkem přirozeného stínu, houpačkami. Voda je klidná díky vlnolamům. Je ideální pro děti. Na šnorchlování to tu zajímavé ale není. Bazén pro děti velké lákadlo, a i když jsem si to nemyslela, využívali jsme jej každý den. Děti si jej užily! V nabídce jsou i pěkné výlety, ceny ale celkově vyšší. Jsem však ráda, že jsme si vyzkoušeli na Maledivách i hotel. Je to pohodlné a pěkné a je fajn to nakombinovat.

společná fotka v bazénu

Ostrov Maalhos

Poměrně malý ostrov Maalhos s příjemnou atmosférou, nicméně na náš vkus dost neudržovaný, což kazí dojem. Z našeho ubytováni v penzionu jsme nejčastěji volili cestu kolem pobřeží, jelikož byla nejhezčí a nejudržovanější. Je to příjemná procházka částečně pod palmami, vzdálenost ještě v mezích i s dětmi.

dítě na pláži

Pláž Maalhos

Bikiny pláž ale krásná teda! A hlavně jak stvořená pro šnorchlování. Dcera si to velmi užila a nemohli jsme ji dostat z vody. Neměli jsme štěstí na nějaké větší živočichy, delfíny jsme vyhlíželi marně. Ale těch druhů ryb! Krása! To byl popravdě hlavní důvod výběru tohoto ostrova. Bylo nám řečeno že v různém ročním období jsou jinak přístupné pláže, je fajn se optat.

modelka při západu slunce

Pláže na ostrově

My chodili na západní pláž, která je dělená na část pro turisty a část pro místní. Kromě plachty to lze na první pohled poznat i množstvím odpadu. Část pro místní hrubě neudržovaná. Kdo byl na Maledivách, ví jak to chodí, a my už taky něco trochu viděli, ale tady toto teda! Bolelo mě srdce, a při procházce po pobřeží u přístaviště jsem se moc nerozhlížela. Víc bych to nerozváděla.

Penzion byl skromný, ale pěkný a hlavně čistý! Každý den úklid a vonělo to tam 🙂 Jídlo – polopenze chutná, výběr skromný a stále opakující se. Pan kuchař byl však ochotný a vyptal se nás vždy ohledně preferencí a snažil se vyjít vstříc. A co uvařil, bylo fakt dobré. Velmi oceňuji péči personálu – každý den za námi někdo přišel až na pláž a chystal nám tam lehátka a slunečníky patřící k penzionu. S dětmi super, jelikož pod keři to skrz množství komárů fakt nešlo. Řekněte si o místní repelent! Poskytli nám a aspoň trochu pomohl.

podmořský svět

Ostrov Fulhadhoo

Můj vysněný ostrov! Tentokrát to vyšlo a moje intuice neselhala. Krásný ostrov, který má za mě vše, co bych si představovala, a ještě víc. Na tomto ostrově panuje příjemná atmosféra. Je tu řada ubytování různé kategorie, nějaký ten obchůdek, a určitě řada dalšího, co jsme neobjevili.

modelka na pláži

Penzion na ostrově Fulhadhoo

Naše ubytování nám však poskytlo opět vše potřebné, takže jsme neměli potřebu vyhledávat jiné služby. Například výběr a ceny výletů byly z tohoto penzionu bezkonkurenční. Byli jsme na šnorchlování se želvami, pozorování delfínů a na mantách. Nicméně na ty jsme neměli štěstí.

zeď s obrázky na penzionu

Majitel ubytování

Pan majitel je úžasně milý člověk, laskavý a srdečný. Jídlo – polopenze byla dobrá a také se dalo podle týdenní nabídky domluvit. Pokoje pěkné, vybavení standartní a dostačující. Vybavení hotelu dobré.

s majitelem ubytování

Krásný ostrov Fulhadhoo

Oceňuji odpočinkovou místnost i vybavení k půjčení i pro děti. Sandbank na konci ostrova je bezkonkurenční a opravdu nádherné místo! Samozřejmě pláž není soukromá a nejsou zde žádná lehátka.

Zde se dá ale využít zeleně. Cesta na sandbank je přímo tropická 🙂 Jediná nevýhoda je, že je daleko, s dětmi až moc. Naštěstí se dá domluvit na odvozu od ubytování. Místní nechodí pěšky, všichni disponují nějakým druhem přemisťovadla a občas nám i někdo odvoz sám nabídl.

Maledivané jsou laskaví lidé. Na výlety a pronájem kánoí se dá domluvit s různými majiteli po ostrově. My zkusili Glass kanoe, bylo to pěkné. V přístavu večerní krmení trnuch.

na kajaku

Přenocování u letiště

Na poslední den jsme využili hotel na denní využití, nedaleko letiště, ať netrávíme víc času na letišti, než bylo potřeba.

s dětmi na pláži

Recenze Maledivy 2024

Děkujeme Lucii a Markovi! Opět nám dokázali připravit skvělou dovolenou na míru. Trpělivě odpovídali a hledali ideální řešení pro všechny situace a přání. Doufám, že se na toto kouzelné místo opět v budoucnu vrátíme!

Lucie a Pavel s dětmi a babičkou

Další krásné fotky k hodnocení

Kam dál?