Dovolená na Maledivách

Opravdu se mě to nezdá? Manžel mi právě předal dárek k výročí svatby. Nebylo to nic obyčejného, obálka a na ni napsáno dovolená Maledivy. Takto nám líčila klienta její překvapení, že poletí na Maledivy. Dovolená na Maledivách už totiž nemusí stát celé jmění. Zažít ji můžete za cenu o něco málo vyšší než kolik stojí běžné dovolené např. ve Španělsku nebo Řecku.

Místní obyvatelé Malediv žijí na lokálních ostrovech, kam byl před rokem 2010 turistům povolený vstup pouze zcela výjimečně. Všichni turisté museli být ubytovaní v resortech. Ty maledivské jsou jedny z nejluxusnějších na světe. Proto je mezi lidmi stále zažitá představa, že dovolenou na Maledivách mohou zažít pouze velmi bohatí lidé.

Základní informace o Maledivách

Maledivy leží na rovníku, přibližně 800 km jihozápadně od Srí Lanky a jižně od Indie. Jsou nejplošší a nejníže položený ostrovní stát na světě. Většinu (99%) maledivského území tvoří vody indického oceánu. Jen velmi malé území Malediv tvoří malé korálové ostrovy. Těch je na Maledivách přibližně 1200. Obydleno jich je pouze kolem 200. Maledivy jsou unikátní zejména svým korálovým původem. O přesném vzniku Malediv se dodnes vedou velmi odborné debaty.

Dovolená na Maledivách, vzpomínky na celý život

Maledivy jsou velmi zajímavou destinací na strávení jak klidné, tak dobrodružnější dovolené. Většina možných aktivit na Maledivách se týká vody. Každý kdo navštíví Maledivy by měl určitě vyzkoušet šnorchlování. Většina hotelů na Maledivách pořádá šnorchlovací výlety. Potopit do průzračných vod Indického oceánu se vyplatí. Kromě hejn barevných korálových rybek se tam můžete setkat s mořskými želvami, mantami či obrovským (až 8 metrů dlouhým) žralokem velrybím. Podmořský život na Maledivách se považuje za jeden z nejbohatších na celé planetě. Další oblíbené aktivity jsou pozorování delfínů, návštěva opuštěných ostrůvků nebo písčin, chytání ryb ze člunu anebo třeba surfování či přístrojové potápění.

Ubytování na Maledivách

Jak již bylo zmíněno výše, dovolenou na Maledivách můžete strávit buď v uzavřeném resortu, nebo na lokálním ostrově mezi místními obyvateli. Velmi oblíbené vodní vily patří mezi nejdražší možnosti ubytování na Maledivách. Ne všechny resorty na Maledivách stojí tisíce dolarů za noc. Lze se ubytovat i ve starších ***resortech, kde ovšem luxus nenajdete. Opravdovým zážitkem musí být návštěva resortu Velaa Private Island, který patří Čechovi Jiřímu Šmejcovi. Za týdenní pobyt zaplatíte cca 4 mil. Kč. 

Svatba na Maledivách

Opravdové zpestření vaší dovolené na Maledivách může být romantický svatební obřad. Ten se odehrává nejčastěji na pláži při západu slunce. O hudbu se postarají umělci s tradiční hudbou a tancem Bodu Beru. Cena za svatební obřad se pohybuje kolem 12 tis. Kč a zahrnuje i výborné občerstvení.

Dovolená na Maledivách s dětmi

Pro rodiče, kteří se nebojí cestovat s dětmi do tropických oblastí jsou Maledivy ideálním cílem. Korálové ostrůvky jsou ohraničeny atolem, takže na pláži nejsou vlny. Děti se tedy bezpečně mohou čvachtat na kraji moře, v některých částech se mohou daleko procházet protože voda dosahuje max. po pas dospělého člověka. Kromě toho je na každém lokálním ostrově krásné barevné hřiště pro děti. Místní totiž děti milují.

Hlavní město Male

Při své dovolené na Maledivách byste určitě neměli vynechat hlavní město Male. Tolik lidí, aut a motorek na malém prostoru jinde neuvidíte. V hlavním městě stojí za návštěvu rybí a ovocný trh, Velká páteční mešita a Sultan park.

Očkování na Maledivy

Maledivy jsou považovány za bezpečnou destinaci. Na Maledivy není povinné žádné očkování (mimo osob cestujících ze země s výskytem žluté zimnice). Doporučuje se ovšem podstoupit očkování proti hepatitidě A a břišnímu tyfu.

Naše nabídka

Jsme rodinná cestovní agentura. Zajištění dovolené na Maledivách se zabýváme již od roku 2014. Zajistíme Vám bezproblémovou dovolenou na Maledivách za ty nejlepší ceny.

Přečtěte si co o nás napsali klienti, kteří s námi na Maledivy cestovali před Vámi: recenze pobytů.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na nejkrásnějších ostrovech Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov