Lukáš, Lea a Elenka

Zdravíme všechny cestovatele a děkujeme za skvělou organizaci Lucii z Malediv levně!

V roce 2020 jsme poprvé navštívili Maledivy, ostrovy Mathiveri, Feridhoo a Fulhadhoo. Když jsme se tento rok rozhodovali, kde jet na dovolenou, Maledivy zvítězili a proč? Chtěli jsme se opět ponořit do průzračné vody a pozorovat nádherný podmořský svět a věděli jsme, že tam bude jen minimum turistů.

Opět na Maledivy

Opět na Maledivy

Měli jsme obavy, protože tentokrát jsme letěli v červnu v období dešťů, ale pršelo jen občas a v noci. Je to období planktonu, což znamená, že není taková viditelnost jako v sezóně, ale my jeli, protože jsme chtěli vidět žraloka obrovského a v tomto období by měla být větší šance:-).

Fulhadhoo podruhé

První jsme navštívili již podruhé ostrov Fulhadhoo, chtěli jsme vidět jiné ostrovy, ale tam je tak nádherná pláž, že jsme se vrátili, a to se nikdy nevracíme na stejná místa, tam je opravdu top dlouhá a krásná pláž. Ubytování jsme byli jako minule a opět vše super, pokoj čistý každý den a jídlo vynikající. Majitelé Simba a Elvíra moc milí lidé, kteří se starají, aby se všem pobyt u nich líbil a určitě všem líbí.

Maalhos

Druhým ostrovem byl Maalhos, kde jsme byli poprvé. Příjezd byl se zvláštními pocity. V noci tam asi hodně pršelo a my přijeli a přišlo nám všechno takové špinavé, hodně lidí oproti Fulhadhoo, myslím místních, ne turistů.

Ubytování na Maalhos

Opravdu zvláštní pocity, když jsme přišli do ubytování, kde nás přivítal Affan majitel penzionu Manta resort, tak šok odezníval. Krásný nový, čistý pokoj a majitel se o nás tak staral, moc se snažil ať se nám líbí.

Odpoledne jsme se šli podívat na pláž a co jsme viděli nás úplně dostalo, tak blízko bylo několik delfínů, plavali cca 3 m od pláže a skákali no nádherná podívaná, chodili jsme tam každý den koukat na tu krásu, viděli jsme jich stovky za 7 dní.

Bikini pláž

Bikiny pláž je malá, ale nám to stačilo, když jsme skoro vždy byli sami. Po celé délce pláže je útes, který je opravdu blízko, a proto se hned z pláže se může šnorchlovat a je to pravdu nádhera a bonus na pláži je dive centrum, tak jsme to spojili s ponorem kolem útesu a super. Pokud se nám nechtělo být na ostrově, nechali jsme se zavést na protější ostrov, kde jsme byli celý den úplně sami.

Šnorchlování s želvami, které bylo zdarma u ubytování, nádherný zážitek, viděli jsme jich 6 a mnoho různých rybiček i velkých ryb, murény, žraloka….

Hanifaru Bay

Navštívili jsme i přírodní rezervaci Hanifaru, ale bylo tam tolik planktonu, že viditelnost byla malá a manty plavaly v hloubce, ale i tak jsme je viděli, ale sen se nám nesplnil, žralok obrovský se neukázal celý týden

Ostrov Maalhos by jsme zhodnotili tak, že je tam opravdu krásné šnorchlování hned z pláže, ostrov je více obydlen, ale po prvním šoku, obyvatelé uklízeli a opravdu jen na určitých místech byl nepořádek, ale jako všude jinde, bikiny pláž malá a místní se starali jen o svou pláž, ale na bikiny byly jen úlomky korálů, jinak v pohodě, ubytování krásné, jídlo velmi dobré.

Každý den jsme si mohli říct co bychom chtěli na snídani i večeři, pan majitel se opravdu snaží a kuchař vařil výborně, jo a chodila tam za námi kočička, dávali jsme jí papat, byla krásná a milá, kdybyste někdo jeli a máte rádi kočičky, tak malá bude za každé sousto ráda, my jí kupovali tuňáka v konzervě. Malá rezavá kočička.

kočka

Plasty na Maledivách

Ještě jednu věc bych opravdu chtěla penzionu na Maalhod hodně pochválit a to je, že jsme dostávali vodu naplněnou ve skleněných lahvích, a ne v plastech, což u mě velice stoupli, protože plasty to je pro Maledivy a podmořský život prostě katastrofa, kdyby to dělali všichni, tak nemusí to vypadat s odpadem, jak to vypadá, taky jsme sbírali odpad z pláží, ale to děláme vždy, trošku pocit pomoci nádhernému podmořskému životu v ráji.

Snad se do ráje ještě jednou podíváme!

Lukáš, Lea a Elenka

Další fotky k recenzi

Kam dál: