Ostrov Maalhos

Pokud se chystáte na Maledivy a chcete zažít opravdu autentickou atmosféru a krásné dostupné šnorchlování z pláže, rozhodně nevynechávejte návštěvu romantického ostrova Maalhos.

ostrov Maalhos Maledivy

Ostrov krásného Baa atolu

Ostrov Maalhos je jeden z mála ostrovů ležící v Baa atolu jenž se řadí do Biosferické rezervace UNESCO. Jedním z největších lákadel tohoto ostrova (a také to, proč sem jezdí lidé z celého světa) je zátoka Hanifaru, která se nachází v blízkosti ostrova Maalhos. Jedná se o chráněnou mořskou oblast, které je typická vysokou koncentrací mant a nebo velrybích žraloků

Velkou výhodou tohoto ostrova je možnost šnorchlování přímo z pláže a možnost často vidět vyskakující delfíny přímo z pláže.

Maalhos Maledivy

Informace o ostrově Maalhos

Jelikož se nejedná o velký ostrov (jeho rozměry se pohybují kolem 800 x 600m), tak můžete využít neobyčejné možnosti – obejít si celý ostrov kolem dokola. Kromě přístavu je ostrov po celém obvodu lemovaný nádhernými písčitými plážemi a palmami. Samozřejmostí je nejen místní flóra, ale také fauna.

Nachází se zde několik živočichů, které u nás nenajdete (především ptactvo).

Kolem ostrova je několik krásných neobydlených ostrovů a sandbanků kam můžete vyrazit na výlet.

manta

Základní parametry ostrova

 • rozměry ostrova jsou cca 800 x 600 metrů
 • počet obyvatel 500
 • vzdálenost od letiště Male je 115 km

Maalhos Baa atol mapa

Vybavení ostrova

Co se místní infrastruktury týče, najdete zde 4 menší obchody s potravinami, kde najdete zjm. jednoduše skladovatelné potraviny a kosmetiku. Taktéž jsou zde 2 obchody nabízející oblečení a suvenýry. Dále se zde nachází zdravotní středisko, škola, dvě mešity a přístav.

V těsné blízkosti přístavu najdete také jednu restauraci, kde mají lokální pokrmy a běžné nápoje. Je převážně využívána místními, jenž ji nejčastěji navštěvují v odpoledních hodinách na šálek černého čaje s přáteli. Tato místní restaurace určitě stojí za návštěvu. Můžete zde ochutnat výborné místní pochutiny.

Na ostrově Maalhos najdete taktéž kavárnu nebo další restaurace nabízející lokální pokrmy, ale i kuchyni s různými typy těstovin a rizot.

ulička na ostrově

Pláže na ostrově

Bikini pláže jsou na ostrově dvě. Jedna se nachází asi 7 minut chůze od námi nabízeného rodinného penzionu. Můžete si dokonce vybrat, zda se vydáte na cestu po pěšině rozsáhlou džunglí nebo využijete o něco delší trasu přes pláž ležící v blízkosti penzionu.

Pokud se vydáte na tuto bikini pláž musíte počítat s konstantní hloubkou vody až do větší vzdálenosti od břehu.

Druhá bikini pláž se nachází v těsné blízkosti (1 minuta chůze) námi nabízeného hotelu.

Na pláži se nachází lehátka, které je možné využít k odpočinku. Tato pláž na rozdíl od první nabízí pozvolný sestup do moře a za nás je i o mnoho lepší i na šnorchlování. Je zde mnoho útesů, kde se shromažďují ryby a jiní živočichové.

bikini pláž Maalhos

Fotky pláže

Ostrov Maalhos – mapa

Jak se dostat na ostrov?

Na ostrov můžete využít dva základní způsoby dopravy. Tím nejvíce využívaným je speedboat. Velmi pohodlná, ale dražší varianta je letecký přesun na ostrov Dharavandhoo a poté přesun soukromou lodí na ostrov.

vnitrostátní let na ostrov Maalhos

Speedboat

 • Cesta člunem z letiště Male trvá 2 hodiny a 15 min.
 • Cena dopravy je 60 USD za osobu a cestu.
 • Loď na ostrov jezdí v sobotu, pondělí, úterý a čtvrtek ve 13 hod.
 • Z ostrova Maalhos na letiště pak loď odjíždí ráno v 8, ve stejné dny

Letecky + speedboat

 • Aktuální celková cena je 125 USD za osobu a cestu.
 • Let trvá 25 minut, cesta lodí pak ještě asi 10 min.
 • Lety jsou vypravovány několikrát denně
 • Cenu letecké přepravy je potřeba vždy ověřit

Dětské hřiště

Na ostrově bylo nově vybudováno krásné dětské hřiště.

Ubytování

Na ostrově pro Vás máme dvě varianty ubytování:

Penzion: malý, velmi útulný penzion s kvalitními službami a úžasnou kuchyní.

Hotel na pláži:

Hotel s výhledem na moře a krásnými výlety.

Jednodenní návštěva resortu

Při ubytování na ostrově Maalhos Vám rádi zajistíme návštěvu v 5* resortu Kihaa. Aktuální ceny vstupu Vám sdělíme prostřednictvím emailu.

Kombinace s resortem

V případě zájmu o kombinaci pobytu s resortem vám můžeme zajistit ubytování v Reethi Beach Resort, který nabízí krásné prostředí za příznivou cenu. Mezi další možnosti patří resorty Royal Island a Dusit Thani.

Kombinace s lokálními ostrovy

Ostrov Maalhos je vhodné kombinovat s dalšími lokálními ostrovy jenž leží na Baa atolu: Dharavandhoo, Kamadhoo, Kudarikilu, Fulhadhoo. Dopravu mezi ostrovy Vám zajistíme.

Užijte si nejkrásnější dovolenou na ostrově Maalhos.

Kam dál