Plavání se žralokem obrovským

Setkání se žralokem obrovským patří mezi TOP zážitky, které můžete na Maledivách zažít. Víme, kdy a kde je největší šance ho vidět takto zblízka.

plavání se žralokem obrovským

Průběh výletu pozorování žraloka obrovského

Najít žraloka obrovského není snadný úkol. Tato fascinující stvoření brázdí vody v lokalitách svého výskytu a pro jejich objevení je potřeba trpělivost a zkušenosti. Výlet za žralokem obrovským trvá přibližně 4 hodiny, během nichž se plavíte pomalou lodí po těch nejlepších lokalitách. Na přídi lodi stojí zkušený pozorovatel, který neustále vyhlíží tohoto obrovského tvora. Délka výletu závisí na tom, jak rychle se podaří žraloka objevit.

Více informací o fascinujícím žraloku obrovském najdete na stránce: žralok obrovský.

plavání se žralokem obrovským

Kde se žralok obrovský vyskytuje?

Celoročně se žralok obrovský (whale shark) vyskytuje na Ari atolu. V měsících červen až říjen je možné ho spatřit také na Baa atolu, zejména v zátoce Hanifaru Bay.

Ubytování na ostrovech v lokalitě žraloka obrovského

Pokud jedete na Maledivy kvůli žraloku obrovskému, doporučujeme navštívit tyto lokální ostrovy nebo resorty na jižním Ari atolu.

hotel žralok obrovský

Mapa výskytu žraloka obrovského na Maledivách

Podívejte se na naši mapu výskytu žraloka obrovského na Maledivách.

žralok obrovský mapa Maledivy

Cena výletu plavání se žralokem obrovským

Cena výletu se pohybuje kolem 80-100 USD za osobu. Přesnou cenu Vám sdělíme emailem dle aktuální nabídky nebo se můžete podívat na ceníky u jednotlivých ostrovů.

Další výlety které stojí za to vyzkoušet:

Rádi Vám zajistíme i další výlety a aktivity.

Nejlepší aktivity: