Ostrov Fulhadhoo

Ostrov Fulhadhoo je geograficky součástí atolu Baa. Leží v blízkosti ostrova Fehendhoo. Umístěný je v laguně na samostatném atolu.

Vzdálenost ostrova od letiště Male je přibližně 100 km. V blízkosti ostrova se nachází několik nedotčených korálových útesů. Ve východní části ostrova leží obydlená část ostrova. Ostrov je velmi zelený. Celá západní část je pokrytá džunglí.

Jedná se o řídce obydlený a klidný ostrov. Počet obyvatel ostrova je přibližně jen 250. Na ostrově se nachází jen několik málo dalších hotelů.

Ostrov je velmi klidný a na pláži se určitě nebudete mačkat s ostatními turisty.

Ostrov se nachází mimo vytížené lodní trasy. Mořský život okolo ostrova je proto mimořádně bohatý a zachovalý. Na ostrově je škola, mešita, dva malé obchody a také zdravotní středisko. Celá západní část ostrova je pokrytá palmovou džunglí. Skrz džungli vede cesta až na písečný výběžek ostrova. Z cesty můžete uhnou bočními cestičkami na pláž.

  • kolem ostrova je velké množství přírodních sandbanků – písčin
  • na ostrově nejdete jednu z nejhezčích a nejdelších pláží na Maledivách
  • vzdálenost ostrova Fulhadhoo od letiště Male: 100 km
  • rozloha ostrova je 1800 x 260 m

Fotky ostrova

Pláž na ostrově 

Bikini pláž má krásně bílý písek s příjemným pozvolným vstupem do vody. Její délka je přes 2 km a často bývá oceňována jako jedna z nejhezčích pláží světa.

Fotky pláže ostrova Fulhadhoo

Mapa ostrova Fulhadhoo

Video ostrova Fulhadhoo

 
 

Další informace o ostrově Fulhadhoo: