Ostrov Fulhadhoo

Objevte s námi překrásný ostrov plný zeleně s dokonalou pláží. Ostrov Fulhadhoo je jedním z nejkrásnějších ostrovů na Maledivách. Jedná se o velmi klidný ostrov s menším počtem turistů.

Fulhadhoo Maledivy

Informace o ostrově

Ostrov je dlouhý téměř 2 km. Je plný zeleně, celá západní část je pokrytá džunglí. Východní část ostrova je obydlená. Počet obyvatel ostrova je přibližně jen 250.

Na ostrově se nachází jen několik málo dalších hotelů. Ostrov je velmi klidný a na pláži se určitě nebudete mačkat s ostatními turisty. Nenajdete zde ale ani moc lehátek nebo slunečníků.

Na ostrově je škola, mešita, asi 3 malé obchody se smíšeným zbožím a 2 se suvenýry a také zdravotní středisko s anglicky mluvícím personálem a malou lékárnou.

Skrz džungli vede cesta až na písečný výběžek ostrova. Z cesty můžete uhnou bočními cestičkami na pláž.

Z cípu ostrova uvidíte krásný sandbank, nedoporučujeme na něj zkoušet přeplavat, mohlo by to být nebezpečné protože mezi ostrovem a písčinou jsou silné proudy.

bikini pláž

Mořský život a šnorchlování

Šnorchlování není moc dobře dostupné z pláže, je lepší využít nabízené výlety. Ty jsou tady velmi výhodné a to zejména pro rodiny s dětmi do 12 let, které jsou zdarma. Ostrov se nachází mimo vytížené lodní trasy. Mořský život okolo ostrova je proto mimořádně bohatý a zachovalý.

korálový útes

Základní informace o ostrově

  • kolem ostrova je velké množství přírodních sandbanků – písčin
  • na ostrově nejdete jednu z nejhezčích a nejdelších pláží na Maledivách
  • vzdálenost ostrova Fulhadhoo od letiště Male: 100 km
  • rozloha ostrova je 1800 x 260 m

Kde leží ostrov Fulhadhoo?

Ostrov je geograficky součástí atolu Baa. Leží ovšem jižněji od Baa tatolu na svém vlastním, malém přírodním atolu. V těsné blízkosti leží sousední ostrov Fehendhoo.

Vzdálenost ostrova od letiště Male je přibližně 100 km. Cesta zabere asi 2-2,5 hodiny lodí. V blízkosti ostrova se nachází několik nedotčených korálových útesů.

mapa Fulhadhoo Maledivy

Mapa ostrova Fulhadhoo

Podívejte se na následující mapě ostrova kde se nachází náš penzion a bikini pláž.

Fulhadhoo bikini

Fotky ostrova

Pláž na ostrově 

Bikini pláž má krásně bílý písek s příjemným pozvolným vstupem do vody. Její délka je přes 2 km a často bývá oceňována jako jedna z nejhezčích pláží světa.

Fotky pláže

Nechte se nalákat fotkami jedné z nejkrásnějších pláží které jsme na Maledivách viděli.

Ubytování

Jako jediná cestovní agentura v ČR Vám zajistíme ubytování v cenově dostupném a velmi oblíbeném penzionu. Více informací naleznete zde.

penzion Fuljhadhoo

Jak se dostat na ostrov?

Nejlépe se na ostrov dopravíte člunem – sdíleným speedboatem, který jede denně mimo pátek ve 13h z letiště a v 7h ráno zpět na letiště. Alternativou je využít leteckou dopravu na Dharavandhoo a potom se přesunout soukromým člunem mezi ostrovy. Let je jen 25min a cesta malým člunem potom asi 45min. Celkově je cesta kratší, ale při horším počasí je lepší využít velkou loď z letiště.

V červenci 2023 se začal pro dopravu na ostrov testovat hydroplán. Stále nemáme aktuální informace o nabídce této dopravy. Cena by se měla pohybovat kolem 200 USD za osobu a cestu.

hydroplán

Google mapa ostrova Fulhadhoo

Video z ostrova Fulhadhoo

Podívejte se na krásné video ostrova.

Proč navštívit ostrov Fulhadhoo?

Největší předností ostrova je překrásná pláž a malý počet turistů. Užijte si úžasný pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů na Maledivách.

pláž a oceán Fulhadhoo Maledivy

Další informace o ostrově Fulhadhoo: