Mapa Maledivy

Mapa Malediv ukazuje fascinující souostroví více než tisícovkou korálových ostrovů rozložených do 26 přirozených atolů ve vodách Indického oceánu, jihozápadně od Srí Lanky a Indie. Toto rozlehlé souostroví se táhne přibližně 820 kilometrů od severu k jihu a je známé svými dechberoucími bílými písečnými plážemi, křišťálově čistými tyrkysovými vodami a bohatým podmořským životem.

Na mapě jsou Maledivy zobrazeny jako řetězec malebných ostrovů a atolů, které se rozkládají jako perly na modrém plátně oceánu. Hlavní město Male, umístěné na jižním okraji Severní Male atolu, slouží jako pulzující srdce země, nabízející ostrý kontrast k mírumilovné a idylické atmosféře, která panuje na okolních resortních ostrovech.

Každý atol se skládá z několika malých ostrovů, z nichž mnohé jsou buď neobydlené, nebo byly přeměněné na luxusní resorty, jenž vítají turisty z celého světa. Mapa Malediv tak otevírá dveře do světa nekonečného objevování a relaxace v jednom z nejžádanějších turistických destinací na světě.

mapa světa s vyznačením polohy Malediv

Kde leží Maledivy

Mapa Maledivy: Maledivy jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 19 korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově se Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Země, která je nejplošším a nejníže položeným státem světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu), patří mezi vyhledávané turistické cíle. Vzdušná vzdálenost mezi Českou Republikou a Maledivami je přibližně 7500 km.

maledivy mapa

Geografická data Malediv:

  • celková rozloha Malediv je 90 000 km2
  • rozloha maledivské pevniny je 298 km2
  • délka souostroví Maledivy je 800 km
  • počet ostrovů na Maledivách je 1200 
  • Maledivy mají odhadovaný počet obyvatel 540 000
  • hlavním městem Malediv je: Male

Mapa Maledivy

Ostrovy na Maledivách

Nejnavštěvovanějším lokálním ostrovem na Maledivách je ostrov Maafushi. Je to ostrov s prvním hotelem na lokálních ostrovech Malediv. Nyní již na ostrově naleznete nepřeberné množství hotelů a penzionů a restaurací. Velmi oblíbené turistické ostrovy jsou: Ukulhas, OmadhooThoddoo, Fulidhoo a Mathiveri. Na těchto a dalších ostrovech Vám můžeme nabídnou ubytování v krásných hotelech a penzionech.

maledivy

Resorty na Maledivách

Resorty na Maledivách nabízejí jedinečnou kombinaci luxusu, soukromí a přírodní krásy, což z nich činí jedny z nejžádanějších destinací pro dovolenou na světě. Resorty jsou umístěny na soukromých ostrovech, což hostům zaručuje maximální soukromí a klid.

Podívejte se na naši nabídku resortů.

vodní vily v resortu na Maledivách

Mapa Maledivy – Google

Pro zobrazení celkové mapy Malediv můžete navštívit Google Maps, kde najdete podrobné zobrazení tohoto úchvatného souostroví, včetně jednotlivých atolů a ostrovů. Google Maps nabízí širokou škálu funkcí, jako jsou satelitní snímky, možnosti zoomování a podrobné informace o lokalitách, což usnadňuje plánování vaší cesty nebo prozkoumávání krás Malediv z pohodlí domova.

Mapa Maledivy

Na celkové mapě Malediv uvidíte rozsáhlé souostroví rozkládající se v Indickém oceánu, které se vyznačuje jedinečným uspořádáním 26 přírodních atolů. Tyto atoly tvoří více než tisíc korálových ostrovů a jsou rozptýleny na obrovské ploše, což dělá z Malediv jedno z nejrozlehlejších státních území světa z hlediska vodní plochy. Na mapě je možné rozlišit mezi obydlenými ostrovy, které hostí místní komunity, a ostrovy přeměněnými na luxusní resorty, poskytující nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky.

mapa Maledivy

Nabízíme ubytování na nejkrásnějších ostrovech na Maledivách. Podívejte se na naši aktualizovanou nabídku ubytování na lokálních ostrovech a resortech.