ostrov Maafushi

Navštivte s námi nejznámější ostrov na Maledivách. Ostrov Maafushi je opravdovým centrem turismu na Maledivách. Právě zde byl v roce 2010 otevřený první hotel na lokálním ostrově Malediv.

ostrov Maafushi Maledivy

Nemůžeme říci, že by tento ostrov patřil mezi naše oblíbené. Víme ovšem, komu z Vás ho doporučit.

Vyberte si ostrov Maafushi pokud:

 • jedete na Maledivy jen na pár dní a jste hodně akční – chcete každý den na výlet – nabídka je cenově široká a ceny nízké, protože se jezdí ve velkých skupinách
 • chcete ubytování za nízkou cenu
 • potřebujete mít na dovolené alkohol – u ostrova kotví lodní bary, kam Vás dovezou zdarma (pozor nabídka je omezená na pivo, víno a „koktejly“ typu vodku s kolou)
 • Vám nevadí ruch a šum kolem
 • chcete mít vždy po ruce více druhů kaváren a restaurací
 • není pro Vás prioritou krásná pláž – na ostrově najdete jen malou bikini pláž s hromadou lehátek a slunečníků za poplatek
 • vodní sporty jsou pro Vás prioritou – nabídka vodních aktivit je zde velice široká a kolem ostrova stále létají paraglidy, jezdí skútry apod.
 • chcete se vyhnout delší cestě lodí nebo letadlem po přistání na mezinárodním letišti Male – lodě sem jezdí 5x denně a cesta trvá jen asi půl hodinky

Pokud Vám nevadí větší koncentrace turistů, chcete zažít akční dovolenou s krásnými výlety za nízké ceny, Maafushi je ostrov přesně pro Vás.

Bikini pláž Maafushi

Informace o ostrově Maafushi, Maledivy

 • vzdálenost ostrova Maafushi od hlavního města Male je 25 km
 • leží na jižním Male atolu (Kaafu atol)
 • velikost ostrova je 1300 x 270 metrů
 • na ostrově žije přibližně 3000 stálých obyvatel
 • jako na každém lokálním ostrově je zde zakázán alkohol – možnost navštívit alko loď

Turismus na Maafushi

Maafushi je jeden z největších ostrovů Kaafu atolu, cesta člunem z Male zabere asi 25 min. Severní část ostrova patří turistům. Naleznete tu mnoho hotelů, bikini pláž, obchody a restaurace. Ve středu ostrova stojí škola, mešita, správní centrum ostrov a fotbalové hřiště. Na jižním cípu ostrova je vězení. Na ostrově je bikini pláž určená turistům.

Protože je na ostrově mnoho hotelů, bývá pláž často přeplněná, zejména pak v hlavní sezóně od listopadu do března. Maafushi se dost vymyká ostatním ostrovům na Maledivách, tolik hotelů na jednom ostrově na žádném jiném ostrově nenajdete. Klid a soukromí, které najdete na jiných ostrovech Malediv na Maafushi nenajdete. 

Na ostrově je k dispozici bankomat.

bankomat na Maafushi

Ubytování na Maafushi

Na Maafushi doporučujeme nový hotel z rodiny Triton Hotels – Hotel s výhledem na moře nedaleko dětského hřiště. Hotel má bazén v 6.patře. Nabízí od dvojlůžkových pokojů až po rodinné apartmány a novomanželské suite. Většina pokojů má balkony s krásným výhledem na moře

Druhým oblíbeným je hotel u bikini pláže. Více informací zde.

Pokud máte omezený rozpočet a chce poznat přátelské místní, máme pro Vás malý rodinný penzion. Vhodný pro dlouhé pobyty (jezdí sem surfaři, potápěči, ti co si chtějí dlouho odpočinout na Maledivách, ale potřebují klasický noční život apod.

Informace o dopravě na ostrov

Ostrov Maafushi leží přibližně 25 km do hlavního města Malediv Male. K dopravě můžete využít rychlý motorový člun nebo pomalý a levný trajekt. Zajistit můžeme i soukromý speedboat na letiště.

loď na Maafushi

Kombinace ostrovů

Do kombinace vřele doporučujeme nedaleký ostrov Gulhi. Tam oproti Maafushi najdete krásnou pláž vhodnou i pro rodiny s dětmi. na ostrově máme pro Vás krásný nový hotel se SPA a výbornou indickou restaurací.

výlet z ostrova Maafushi

Nabídka výletů

Nejoblíbenějším výletem, na který můžete vyrazit téměř denně je celodenní výlet delfíni-rejnoci-žraloci-oběd na sandbanku – 9:30  -15h jen za 50 USd na osobu – je to jeden z hlavních důvodů návštěvy většiny turistů, protože si z něj za danou cenu odnesete i úžasné fotky a videa.

Alternativou jsou půldenní výlety za krásným šnorchlováním v okolí, návštěva nedalekých ostrovů a hlavně resortů – pokud se Vám nechce dávat za pobyt v resortu 400 USD na noc což bývá nejnižší cena za all inclusive, můžete se ubytovat na Maafushi a obden se do okolních resortů nechat odvézt. Ceny se pohybují kolem 120 USD na osobu a zahrnují dopravu na resort i zpět a all inclusive obědový bufet, bazén, plážový bar apod.

výlety Maafushi

Video z Maafushi

Vyberte si z naší nabídky ubytování na dalších ostrovech

…nebo se podívejte co dalšího pro Vás máme na webu: