Vodní sporty

Nádherné Maledivy, tropický ráj v Indickém oceánu, jsou známé svou úchvatnou přírodou, bílými plážemi a tyrkysovými lagunami. Tato exotická destinace je však nejen rájem pro odpočinek a relaxaci, ale také pro nadšence vodních sportů. Maledivy nabízejí širokou škálu možností pro vodní aktivity, které uspokojí jak začátečníky, tak i zkušené dobrodruhy.

vodní sporty v resortu

V tomto článku se zaměříme na fascinující svět vodních sportů, nejen na Maledivách. Představíme Vám nejpopulárnější aktivity, které můžete provozovat v přímořských destinacích.

Potápění

Začneme se seznámením s potápěním, které je jedním z hlavních lákadel Malediv. Podmořský svět kolem ostrovů je úchvatný svou pestrou biodiverzitou a korálovými útesy. Ty jsou domovem množství druhů ryb, želv, rejnoků a dalších fascinujících mořských tvorů. Potápění na Maledivách je opravdu jedinečným zážitkem.

Potápěčům zajišťujeme:

Pokud je pro Vás potápění prioritou číslo jedna, doporučujeme ubytování na ostrovech Dhigurah, Rasdhoo, Hangnaameedhoo nebo Fodhdhoo.

potápění na maledivách

Šnorchlování

Dalším oblíbeným vodním sportem je šnorchlování. Jedná se o velmi nenáročnou aktivitu. Stačí si nasadit masku a šnorchl a ponořit se do azurového moře. Pod hladinou objevíte pestrou škálu korálových útesů a ryb. Budete mít možnost pozorovat je z bezprostřední blízkosti. Šnorchlování je vodní sport č. 1 na Maledivách.

šnorchlování

Kitesurfing

Milovníci adrenalinu si mohou vychutnat kitesurfing na Maledivách. Ostrovy nabízejí ideální podmínky s konstantním větrem a mírnými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Bez ohledu na vaše dovednosti si na Maledivách přijdou na své všichni nadšenci tohoto sportu.

Kite kurzy zajišťuje majitel penzionu na ostrově Rasdhoo.

Kitesurfing

Paddleboard

Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je tu paddleboarding. Můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na moře, kde si užijete klidnou plavbu kolem ostrovů a rozhlédnete se po okolní kráse.

Jízda na paddleboardu je nejen zábavná a posilující střed těla, ale také vám umožňují objevit úchvatné přírodní krásy této destinace z jiné perspektivy.

opalování na paddleboardu

Parasailing

Parasailing je vzrušující a adrenalinový zážitek, který vám umožní vystoupat vysoko nad vodní hladinu a obdivovat panoramatické výhledy. Tato atraktivní vodní aktivita je oblíbená mezi milovníky extrémních vodních sportů na Maledivách i ve světě.

Parasailing můžete vyzkoušet na ostrově Maafushi.

parasailing

Představte si, že jste připoutáni ke speciálnímu padáku, který je tažen motorovou lodí nebo člunem. Jak se plachta naplní vzduchem, začnete se pomalu zvedat nad vodní hladinu. Vzápětí se ocitnete ve výšce i 100 metrů. Když kolem Vás proudí vzduch, dává vám pocit že jste na vrcholu světa.

Z parasailu budete mít nádherný výhled na okolí. Pod vámi se rozprostírá azurově modré moře a křišťálově bílé pláže Malediv. Budete se cítit jako pták, který plachtí ve výškách. Zvuky a vůně oceánu, vítr v tváři a nepopsatelný pocit volnosti jsou jen některé z aspektů, které vás při této aktivitě naplní.

parasailing Maledivy

Parasailing je vhodný pro všechny věkové kategorie a nemusíte mít žádné předchozí zkušenosti ani dovednosti. Instruktoři Vás připraví a poskytnou vám potřebné pokyny a bezpečnostní instrukce. Vaše bezpečnost je vždy na prvním místě.

Tato adrenalinová aktivita je skvělá jak pro jednotlivce, tak pro skupiny přátel či rodin. Můžete se rozhodnout, zda chcete letět sami nebo ve dvou.

Wakeboard

Wakeboard je vodní sport, který kombinuje prvky surfování, snowboardingu a vodního lyžování. Při wakeboardingu jezdí jezdec na prkně, nazývaném wakeboard, které je podobné snowboardu.

Wakeboard se vyvinul z vodního lyžování v 80. letech 20. století. Původně se jezdilo na prknech podobných vodním lyžím, ale postupem času se vyvinuly speciální wakeboardy s vázáními, která umožňují jezdci provádět různé triky a skoky.

Jezdec na wakeboardu se drží za lano, které je připojeno k lodi nebo kabelové dráze. Tímto způsobem je tažen po vodní hladině a využívá vlny a pohybu lodi nebo rychlosti na kabelové dráze ke svým pohybům. Jezdec může provádět různé triky a skoky, jako jsou rotace vzduchem, skoky přes překážky a mnoho dalších.

Wakeboarding je vhodný pro lidi různých věkových skupin a úrovní dovedností, od začátečníků po profesionální jezdce.

Wakeboard na fotkách

Flyboard

Flyboard je adrenalinová vodní aktivita, která se stala populární atrakcí nejen Maledivách. Flyboard je zařízení, které umožňuje člověku vznést se nad vodu a pohybovat se ve vzduchu i ve vodě pomocí vodního tlaku.

flyboard

Tato aktivita spojuje technologii s dobrodružstvím a nabízí úžasný zážitek. Při flyboardingu se osoba připevní k plovákové desce, která je spojena hadicí s vodním skútrem. Skútr nasává vodu a stlačuje ji do hadice, která směřuje na spodní stranu plovákové desky. Tlak vody vytváří sílu, která člověka vynese nad hladinu.

Flyboard nabízí úžasnou možnost prozkoumat tyrkysové vody a zároveň si užít adrenalinový zážitek. Při této aktivitě se můžete pohybovat ve vzduchu, provádět akrobatické kousky a potápět se pod hladinu. Je to skvělý způsob, jak si vychutnat krásu mořských vod a zažít pocit svobody a lehkosti.

Flyboard se provozuje ve vybraných resortech, které nabízejí širokou škálu vodních aktivit. Instruktážní lekce jsou obvykle k dispozici pro začátečníky, kteří se s flyboardem teprve seznamují. Kvalifikovaní instruktoři vás provedou technikou a bezpečnostními pokyny, abyste mohli co nejlépe využít svůj čas na flyboardu.

Flyboard je nezapomenutelným zážitkem, který nabízí jedinečný pohled na pobřeží.

Ať už jste dobrodružný nadšenec, milovník vodních sportů nebo jen hledáte něco nového a vzrušujícího, flyboard Vám přinese nezapomenutelné dojmy a vzpomínky na celý život.

Flyboard na fotkách

Seabob

Seabob je moderní vodní dopravní prostředek, který vám umožní objevovat podmořský svět jako nikdy předtím. Je to elektrické zařízení ve tvaru torpéda, které vám umožňuje pohybovat se ve vodě s úžasnou rychlostí a agilitou.

Seabob je snadno ovladatelný a nabízí skvělý způsob, jak se ponořit pod hladinu a prozkoumat svět pod hladinou. Tato technologie vám umožní plavat jako ryba a pohybovat se plynule a elegantně pod vodou.

Se Seabobem se budete cítit jako pravý mořský dobrodruh. Poháněný silným elektromotorem vám Seabob poskytne dostatek síly a rychlosti, abyste se pohybovali s graciózností a lehkostí. Můžete si užít dynamické jízdy pod hladinou, když plachtíte mezi korálovými útesy a sledujete pestrost podmořského života.

Seabob je také skvělým nástrojem pro šnorchlování. Můžete se pohybovat rychleji a efektivněji mezi různými potápěčskými lokalitami a snadno dosáhnout i na místa, která by jinak byla obtížně přístupná. Můžete se tedy podívat na větší oblasti moře a objevit skryté poklady pod hladinou.

seabob na Maledivách

Tato vodní aktivita je vhodná pro lidi všech věkových kategorií a zkušeností. Zaškolení trvá jen několik minut. Se Seabobem se budete cítit jako skutečný badatel a budete mít možnost objevovat krásu a bohatství podmořského světa.

Seabob je zábavný a vzrušující způsob, jak se ponořit pod vodní hladinu. Připravte se na adrenalinovou jízdu, která vás provede skrytými kouty oceánu a přinese vám nezapomenutelné zážitky pod vodou.

Šlapací loď

Šlapací loď je typ vodního dopravního prostředku, který kombinuje koncept katamaránu s lidskou silou. Je to nevšední forma rekreačního plavidla, která nabízí zábavu, cvičení a možnost prozkoumávat okolní vodní prostředí.

Katamarán je loď s dvěma trupy spojenými příhradovým nosníkem, což mu poskytuje stabilitu a sníženou náchylnost ke klopení. Šlapací loď katamarán je vybavena speciálním mechanismem, který umožňuje posádce pohánět loď pomocí šlapání. Pohyb pedálů pohání lopatky pod vodou, což tlačí vodu a pohání loď vpřed.

šlapací loď

Šlapání je skvělým cvičením pro nohy a celé tělo, protože zapojuje svaly nohou, břicha a zad. Můžete si užít pohyb na čerstvém vzduchu a zároveň objevovat okolní krajinu, plavat po jezerech, řekách nebo oceánu.

Šlapací lodě katamarány jsou obvykle dostupné ve různých velikostech a konfiguracích. Existují jednoduché jednomístné katamarány pro individuální zážitek, stejně jako větší vícečlenné katamarány, které umožňují sdílet zážitek s přáteli nebo rodinou. Některé modely jsou vybaveny i stolky, slunečními stříškami nebo úložným prostorem pro přepravu věcí.

Šlapací lodě jsou snadno ovladatelné. Pokud nemáte předchozí zkušenosti s plavbou na katamaránu, můžete se zúčastnit krátké instruktážní lekce, která vás seznámí s technikou pádlování a základními pravidly bezpečnosti.

Celkově lze říci, že šlapací loď katamarán je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prožít aktivní dovolenou na vodě. Nabízí kombinaci relaxace a pohybu.

Šlapací loď na fotkách

Surfing

Surfování je jedním z nejvíce vyhledávaných vodních sportů.

Maledivy jsou známé svými úchvatnými plážemi, azurovou vodou a korálovými útesy. Ostrovy vytvářejí ideální podmínky pro surfování s vlnami, které dosahují různých výšek a vhodné jsou pro surfaře různých úrovní dovedností. Nejlepší období pro surfování na Maledivách je obvykle od května do října, kdy se oceán probouzí k životu a nabízí větší vlny.

Surfování na Maledivách je vhodné spíše pro pokročilé surfaře. Existuje mnoho surfspotů po celém souostroví, které nabízejí různé typy vln a podmínek. Některé ostrovy jsou přímo vybaveny surf centry, která poskytují pronájem vybavení, instruktáže a organizují surfování ve skupinách nebo soukromé lekce.

Maledivy jsou známé také pro své přírodní vlny známé jako „reef breaks“. Tyto vlny se tvoří na korálových útesech a nabízejí dlouhé a plynulé jízdy. Surfování na korálových útesech vyžaduje určitou dovednost a opatrnost, protože je důležité se vyhnout nebezpečným místům a chránit korály před poškozením.

Surfové kurzy na Maledivách mohou být zážitkem jak pro jednotlivce, tak i pro celou partu přátel. Mnoho resortů nabízí kompletní balíčky včetně ubytování, stravy a vodních aktivit, které vám umožní plně vychutnat svůj surfový pobyt.

Surfování na Maledivách je jedinečným zážitkem, který vám umožní prozkoumat nádherné pláže, zažít adrenalinové jízdy na vlnách a být součástí relaxační atmosféry tohoto tropického ráje.

Vodní sporty na fotkách

Vodní sporty Vás budou bavit. Nebojte se je vyzkoušet.

Kde nabízí vodní sporty?

Širokou nabídku vodních sportů naleznete:

Jsme cestovní agentura. Zajistíme Vám nejkrásnější dovolenou na Maledivách.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov