Ostrov Thinadhoo

Thinadhoo, ležící v atolu Vaavu na Maledivách, je nádherným ostrovem, který nabízí lehce dostupné šnorchlování z pláže na útesu. S délkou 800 metrů a šířkou 200 metrů je to ideální místo pro klidnou a relaxační dovolenou v mimosezoně.

V hlavní sezoně počítejte s větším množstvím turistů. Ostrov je jeden z prvních lokálních ostrovů, který začal nabízet hotelové ubytování pro turisty. Turismus zde přetlačil rybolov a v současné době na ostrově silně převažuje počet turistů nad místními.

ostrov Thinadhoo Maledivy

Informace o ostrově

Ostrov Thinadhoo obklopuje rozsáhlý korálový útes, kde můžou šnorchlovat i naprostí začátečníci. Můžete si zde vychutnat křišťálově čistou lagunu s bílými písečnými plážemi. Pláž je rozdělena na lokální a bikini, kde najdete spoustu lehátek a přírodní stín pod palmami. (po období dešťů zde ale hodně otravují komáři)

Vzdálenost ostrova od letiště Male je přibližně 75 km, cesta člunem trvá asi 1,5h.

Thinadhoo Maledivy

Pláž na ostrově

Ostrov nabízí překrásnou písečnou pláž. Velkou výhodou tohoto ostrova je šnorchlování na korálovém útesu přímo z pláže. Jsou zde připraveny písčité cestičky mezi korály téměř až ke zlomu korálového útesu.

Přečtěte si: hodnocení klientů kteří ostrov již navštívili

Fotogalerie pláže

Ostrov má krásnou písečnou pláž, rozdělenou na lokální a turistickou. Na bikini pláži je řada lehátek a přírodních slunečníků.

Kolik stojí doprava na ostrov?

Na ostrov Thinadhoo je nevýhodnější doprava rychločlunem – speedboatem. Loď jezdí z letiště Male. Jedna cesta vyjde na 65 USD za osobu. Děti do 12 let platí 40 USD.

Druhou možností je doprava hydroplánem. Cena je 195 USD za osobu a cestu.

  • Z letiště na Thinadhoo odjíždí lodě každý den 10 a 16 hod.
  • Na letiště odjíždí lodě v 7 a 13 hod.

V případě nepříznivého počasí může být čas odjezdu lodě upraven, případně může být odjezd i úplně zrušen. V tomto případě Vám zajistíme přenocování v hotelu u letiště.

člun pro přepravu z letiště

Nádherné okolí ostrova

Ostrov leží na přírodně bohatém Vaavu atolu. Nedaleko ostrova se nachází potopený vrak lodi obrostlý korály a shark point – kde můžete plavat a šnorchlovat v hejnu žraloků vouskatých.

U nedalekého ostrova je také možnost focení v hejnu velkých rejnoků. Nedaleko je i jeden z nejkrásnějších sandbanků.

Fotky z výletů

Ubytování na ostrově

Na ostrově Thinadhoo Vám nabízíme špičkový hotelový komplex se servisem a stravou na úrovni resortu ale za nižší ceny. Plavky se tu moc neřeší (i na lokal pláži se tolerují), ale alkohol na ostrově nenajdete. U ostrova ovšem obyčejně kotví alko loď :-).

hotel na ostrově Thinadhoo

Video ostrova

Podívejte se na překrásné video z ostrova Thinadhoo.

Mapa ostrova

Pobyt na ostrově

Ostrov Thinadhoo nabízí jednu z nejkrásnějších pláží na lokálním ostrově na Maledivách, ze které je jednoduchý přístup na šnorchlování. Pobyt na ostrově Vám zajistíme za nejlepší ceny, napište nám.

Kam dál?