Paddleboard – SUP

Paddleboarding je vodní sport, při kterém jezdec na prkně podobném surfovému longboardu používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Rovněž je někdy zkráceně nazýván SUP (Stand Up Paddle = pádlování ve stoje).

paddleboard Maledivy

Cena půjčení paddleboardu na Maledivách

  • Cena za půjčení paddleboardu se liší dle ostrova.
  • Ceny se pohybují od 15 USD za půl hodiny.

Paddleboard SUP – Maledivy

Paddleboarding je sportem, při kterém člověk rovnoměrně zapojuje celé tělo. Zlepší smysl pro rovnováhu a fyzickou kondici. Podle lékařských studií při pádlování dochází k zapojení velké skupiny svalů od lýtkových na nohou, přes zádové a šikmé břišní, až po všechny svaly na rukou. Navíc se jedná o aerobní sport.

Nabízíme dva různé paddleboardy, různé velikosti a stability – čím větší, tím stabilnější. Pokud Vás tedy přestane bavit jen odpočívat a budete si chtít tento nový sport vyzkoušet, jsou Vám k dispozici. Doporučujeme vyzkoušet si prvně ovládat paddleboard v sedě a postupně si zkoušet stoupnout.

Fotky paddleboardu

Podívejte se na jak se jezdí na paddleboardu na Maledivách.

Historie paddleboardingu

Paddleboarding, známé také jako stand-up paddleboarding (SUP), má kořeny v mnoha kulturách po celém světě. V moderní době se vyvinulo z Havaje, kde instruktoři surfování používali pádla a stáli na větších surfových prknech, aby mohli lépe sledovat a fotografovat své studenty. Tento sport se rychle rozšířil a stal se populární pro svoji jednoduchost a přístupnost. Paddleboarding dnes představuje univerzální vodní aktivitu, která kombinuje prvky surfování a kanoistiky, a je oblíbená pro svoji relaxační povahu a fitness benefity.

Paddleboard na Maledivách

Podívejte se jak se jezdí na paddleboardu na Maledivách.

Další výlety které stojí za to vyzkoušet:

Nejlepší aktivity: