René s rodinou

Naše třetí dovolená s Luckou. V minulosti Huraa, Ukulhas, Thoddoo, tentokrát týden na ostrovech Fulhadhoo a týden na Fehendhoo.

Rozhodně nekončíme. Lucku už bereme jako kamarádku a hlavně dobrého přítele na telefonu. Lucko, ještě jednou díky za vše.

recenze maledivy 2023

Recenze Maledivy 2023

Oba posledně navštívené ostrovy jsou krásné, tyrkysová voda, bílý písek. Jsou kousek od sebe. Příroda na Fehendhoo je téměř nedotčená. Každý večer jdou v přístavu vidět malí žraloci. Kolem ostrova je plno sandbanků. Jedna negace – v oceánu je kolem ostrova mořská tráva. Téměř na konci ostrova jsme si našli místečko, kde tráva nebyla a navíc jsme tam byli celý týden úplně sami.

pláž a moře Maledivy

Překrásný ostrov Fulhadhoo

Fulhadhoo byla pecka. Doma si vždycky říkáme, že už na stejný ostrov nepojedeme. U Fulhadhoo rozhodně uděláme výjimku. Čistý ostrov s minimem turistů. Při příjezdu na ostrov nás tam bylo cca 70 (na ostrově je několik penzionů).

písečná pláž

Ubytování

Služby penzionu (Three hearts) jsou naprosto perfektní. Paní Elvíra přátelská, profesionální, nápomocná, čestná. Každý den při návratu z pláže jsme se do penzionu vraceli jak domů, s tím rozdílem, že jsme tam nemuseli nic dělat. Denně uklizený pokoj, tematické večeře, milý personál. V pokoji odpuzovač komárů (na dovču jsme měli přibalený Predator, který jsme ocenili hlavně večer při pohybu mimo pokoj).

V penzionu si můžete bezplatně půjčit věci na šnorchlování. Paní Elvíra s manželem k dispozici pro dotazy, pomoc celý den. Dobrá lokace penzionu, je na okraji obydlené části ostrova. Kolem celého ostrova jsou nádherné, čisté pláže, tyrkysová voda, sandbanky.

Nekonečná pláž

Procházka džunglí až na konec ostrova po upravené písčité cestě. Uprostřed džungle zahrádky místních, na kterých pěstují zeleninu, ovoce. Bikini beach má skoro dva kilometry, takže si člověk nemusí lámat hlavu nad tím, že mu vedle z lehátka bude někdo přes rameno koukat do knihy a nebo ho jakkoliv jinak rušit.

Absolvovali jsme večerní výlet na světelkující plankton. Nádherný zážitek, který stojí za to vidět. Člověk se musí oprostit od jedné věci a to, že ve tmě skočíte do oceánu. Plankton začne světélkovat při Vašem pohybu. Na pláži jde taky občas vidět, ale plavat s ním je naprostá nádhera.

Cesta na letiště

Zpět jsme letěli před půl jedenáctou dopoledne. I když jsme měli hotový check in, nechtěli jsme riskovat jet na letiště z ostrova ranním speedboatem. Jeli jsme den předem a zůstali v Noomoo hotelu na Hulhumale (cena za transfer z letiště, kde jsme speedboatem přijeli, i na letiště další den ráno, byla v ceně ubytování).

oběd v hotelu

Návštěva hlavního města

Poprvé jsme navštívili Male. Od hotelu to je do přístavu na Hulhumale cca 1 km. Ferry do Male jede každou celou, zpět každou půl. Rybí, ovocný a zeleninový trh je cca 200 metrů od přístavu. V polovině cesty je Velká páteční mešita, park. Pokud potřebujete koupit nějaké suvenýry, plno obchůdků je v Male i na Hulhumale.

ovocný trh v Male

Na letišti jsou suvenýry o dost dražší. V obchůdcích na ostrovech je určitě lepší platit jejich rupiemi. Na Fulhadhoo v obchodě počítali za 1 USD = 10 rupií (aby se jim to asi dobře počítalo). Dobré vyměnit nějaké dolary hned na letišti. V době našeho pobytu 1 USD = 15,4 rupie.

Už se zase díváme na letenky.

René s rodinou

Fotky k hodnocení

Kam dál: