René, Lucie, Bibi, Martin a Lenka

Ostrovy Ukulhas a Thoddoo

Maledivy jsme navštívili už podruhé (před dvěma lety ostrov Huraa). Tentokrát jsme strávili dovolenou na dvou místních ostrovech. S sebou jsme vzali naše kamarády, kteří takový typ dovolené, bez cestovní kanceláře, absolvovali poprvé. Snad s námi ještě někam pojedou.

Ukulhas

Po přímém letu Zurich – Male jsme nasedli do sdíleného speeadboatu a začala hodinová, dobrodružná a celkem svižná jízda na ostrov. V přístavu nás čekal manažer hotelu. Do penzionu je to pár minut pěšky na druhou stranu ostrova (zavazadla naložili na místní vozítko a zavezli do penzionu). Oproti minulé dovolené bych si troufal říct, že ubytování super. Pokoje denně uklízené, vše čisté a navoněné, denně pitná voda. Strava na naší minulé dovolené byla hlavně o rybách a rýži. Tentokrát jsme ocenili velký výběr jídla. Kuchař je mistrem v přípravě sladkostí. Neodolali jsme jeho bábovkám, pudinkům, koláčům atd. Co víc si přát, než když vyjdete z penzionu bosky, projdete přírodou a za 10 s jste na pláži. Krásné tyrkysové moře v kombinaci s bílým pískem je paráda. Je pravdou, že Maledivy začali hodně objevovat Italové a těch bylo na ostrově fakt dost. Ale rozhodně se nejedná o přeplněné pláže Středozemního moře. Praktická informace: na tomto ostrově jsou obchody zavřené denně min. od 18:30-19:00h. Nutné boty do vody, korály začínají hned kousek od pláže, za to je zde bohatý podmořský život. V marketech se dá koupit za docela slušnou cenu chlazená cola, sprite, fanta.

Thoddoo

Do přístavu pro nás přijelo autíčko, které se, tuším, u nás používá na golfu. Ostrov je větší a proto jsme byli rádi, když ho s námi projeli a ukázali, kde co je. Na ostrově jsou krásné plantáže s ovocem a zeleninou. Obdivovali jsme, jak se jim podařilo zúrodnit půdu pro pěstování plodin. Jsou zde dvě turistické pláže. Jsou sice od ubytování o něco dál (cca 15 min), stojí však za to, je plantážemi papáji, zeleniny a kokosovou alejí. Dají se zde pronajmout kola (o něco menší než je našinec zvyklý), ale na pláže můžete jezdit na nich. Taky je paráda celý ostrov na kole projet. Moc času to nezabere. Ubytování bylo čisté, plně postačující, denně balená voda. Rovněž denně uklizené. Penzion je přízemní, každý pokoj má svoje venkovní posezení. Stravovat jsme se chodili do místní restaurace – 5 minut od ubytování. Číšníci vždy ochotní, jídlo zaměřeno hlavně na ryby (perfektně připravené), u každého jídla fresh. Absolvovali jsme dva výlety, jednodenní výlet na sandbank s krmením ryb a večerní rybaření. Výlety s námi absolvoval Hassan. Výlet na sandbank je naprosto úchvatný. Kromě krmení ryb se šnorchlováním, jsme navštívili lokální ostrov Rasdhoo, kde je možné zakoupit suvenýry, výběr zboží je zde o dost větší než na Thoddoo. Hassan nás vzal také na útes, kde jsme viděli želvy, třímetrového žraloka a rejnoky. Ryby z nočního rybaření nám v restauraci další den připravili k večeřiJ. V místních marketech a taky ve stánku u pláže se dá koupit kromě ovoce chlazené nealko pivo (není to sice plzeň, ale dá se). Domů jsme si nakoupili stejně jako minule tyčinky bondi, kokosová tyčinka (cena 14 rupií, cca 1 USD).  Od majitelů penzionu jsme si kromě nádherných zážitků dovezli taky papáju. Personál penzionu naprosto senzační, přátelský, vstřícný, ochotný a neskutečně nápomocný. To jsme ocenili hlavně při našem odjezdu. Odlet z Male jsme měli v 9 hodin. Boarding time 8:25, cesta do Male trvá cca hodinu deset. Sdílený speedboat měl v den našeho odletu odjezd v 7 hodin. Domácí domluvili odjezd v 6:30 (lodí nás jelo cca 20 z různých penzionů), odjeli jsme přesně a let stihli. Vhodný udělat check-in předem.

Na závěr musím napsat, že nevím jak je to možné, ale i když jsme se v jídle naprosto neomezovali, tak u mne 3 kg dole J. 

Velký dík patří Lucii, se kterou jsme byli po celou dobu ve spojení. Závidíme všem, co to mají teprve před sebouJ, ale zároveň přejeme šťastnou cestu a nádherný pobyt. Stojí to za to.

Za celou skupinu René

Fotogalerie