Knižní tipy na dovolenou aneb Jakých 7 knih určitě nenechejte doma

Chystáte se na svou vysněnou dovolenou na Maledivy? Pak si s sebou do kufru rozhodně nezapomeňte zabalit i nějakou zajímavou knížku! Volný čas, kterého se vám bude během dovolené naskýtat opravdu přehršel, totiž nenabízí pouze prostor k tomu užívat si překrásné maledivské přírody a průzračného moře. Zároveň je právě i ideální možností, jak se zabavit či dokonce se něčemu novému přiučit u dobré knihy. Krom zábavných a naučných knih se na cestu za exotikou hodí i knihy motivační nebo cestovatelské. Ty mají tu moc leckdy člověka inspirovat k dalším dobrodružným výpravám. 

Čtení na dovolenou

Čtení na dovolenou

Ale jakou konkrétní knihu si vybrat z až nekonečně působící nabídky knižních prodejců? Na tuto otázku vám na následujících řádcích podáme odpověď v podobě tipů na 7 knih, které se perfektně hodí (nejen) na zahraniční dovolenou. Přejeme tedy příjemné počtení, nejen našeho článku, ale případně i jedné z těchto knih. 

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět 

První z námi doporučovaných knih je dílem z pera švédského spisovatele Jonase Jonassona, jež si vás získá svým humorným příběhem. Ten pojednává o staříkovi Alanovi Karlssonovi, který utekl z domova důchodců ve Švédsku až na tropický ostrov Bali. Při oslavě svých stoprvních narozenin však ztroskotá po havárii horkovzdušného balónu v moři. Přežije jen díky záchraně od posádky severokorejské lodi pašující uran. Následně procestuje půlku světa a setká se s předními představiteli světové politiky a napomůže k vyřešení světové krize. To zní jako vskutku dobrodružný příběh hodný přečtení, nemyslíte? 

Nejlepší víkend 

Kniha Nejlepší víkend, jejíž autorem je jeden z nejrespektovanějších českých spisovatelů současnosti Patrik Hartl, je druhou knihou, jež se dokáže skvěle postarat o vaši zábavu na Maledivách. Rovněž však čtenáře dokáže inspirovat a namotivovat do další práce. Vtipnou formou vypráví o osudech 6 lidí, kteří se rozhodli dát si novoroční předsevzetí, že od základu překopou svůj nudný a stereotypní život – mají na to ale jen 52 týdnů, respektive 52 víkendů, z nichž může být každý ten vůbec nejlepší. Prožijete u této knihy svůj nejlepší víkend i vy? 

Můj příběh – Michelle Obamová 

Další z knižních titulů, jež si pořídit před cestou za prosluněnými plážemi, je tentokráte životopis bývalé první dámy Spojených států Michelle Obamové. Ten na rozdíl od předcházejících 2 knih nehraje převážně na humornou notu, ale jeho cílem je především čtenáře inspirovat. Zdrojem inspirace je v tomto případě životní příběh této milióny lidí obdivované šarmantní dámy, která vyrůstala ve skromném prostředí černošské komunity, a jež v životě musela překonat celou řadu zdánlivě nepřekonatelných překážek. Stala se z ní však jedna z nejvlivnějších žen současnosti, která navíc svůj vliv využívá chvályhodným způsobem. Inspiruje tento životní osud i vás? 

Freddie Mercury – Bohémská rapsodie jednoho života 

Pokud jste byli stejně jako my nadšeni z kinematografického snímku Bohemian Rhapsody, jednoho z nejlepších a nejdojemnějších filmů poslední dekády, zakupte si před cestou tuto knihu, litovat rozhodně nebudete. Ta taktéž zblízka pojednává o fascinujícím a zároveň rozporuplném životě zpěváka skupiny Queen Freddieho Mercuryho. Ten byl extravagantní a sebestředný navenek, citlivý a něžný uvnitř. Nahlédněte tedy ještě více hlouběji do života tohoto geniálního zpěváka, a při tom si užívejte přenádherné panenské přírody na Maledivách. 

Moje Pacifická hřebenovka 

Jak již bylo zmiňováno, k počtení na maledivských plážích se perfektně hodí i cestopisy. Jedním z námi doporučovaných je ten s názvem Moje Pacifická hřebenovka od cestovatelky a úspěšné pokořitelky této jedné z nejtěžších trekingových tras napříč Amerikou Moniky Benešové. Její příběh je navíc specifický tím, že jí byla několik měsíců před odletem do Ameriky diagnostikována silná alergie na mléko, lepek a sóju, která jí značně komplikovala nejen každodenní život, ale i samotnou cestu. Tato kniha vám tak nejen poodhalí krásy a úskalí tohoto legendárního treku, jehož cíle úspěšně dosáhne jen čtvrtina odvážlivců, ale taktéž vám dá jasně najevo, že nic není nemožné. 

Volba – Klíčový okamžik 

Zajímavým tipem pak může být tato kniha od Jakuba Trpiše, jež dá vaší vyrelaxované a sluncem zalité duši možnost hluboce se zamyslet nad nejdůležitějšími existenčními otázkami. Volba přináší čtenářovi ničím nezastíněný pohled na aktuální situaci naší společnosti, včetně možných scénářů, jaké by mohly nastat, pokud se lidstvo nezmění.  Vše je zde popisováno srozumitelnou formou na příběhu obyčejného mladého muže nově nastupující generace. Žánrově je tato kniha vskutku netradičním mixem duchovní literatury, detektivky, sci-fi, milostného románu, a literatury zaměřené na osobní rozvoj. 

Stranger Things – Temný experiment 

V případě, že se řadíte mezi fanoušky sci-fi a fantasy, a bez svého oblíbeného žánru si nedovedete svou vysněnou dovolenou představit, máme i pro vás připraven jeden tip. Je jím kniha Stranger Things od autorky Gwandy Bond. Tento sci-fi román pojednávající o odvážné Terry, která touží odkrýt pozadí tajného vládního experimentu, ve vás dozajista vyvolá silné emoce a napětí, a skvěle okoření Vaši dovolenou na Maledivách

kniha na dovolenou

Tip na závěr: na dovolené může být velmi inspirující erotické čtení.

Ať už si nějakou z těchto knížek vezmete s sebou do tohoto exotického ráje, či nikoliv, přejeme vám příjemně strávený čas a chvilky ničím nerušené pohody. 


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov