Plavání se žraloky

Plavání se žraloky na Maledivách – zajistíme Vám tento nezapomenutelný adrenalinový zážitek.

Myslíte si že všichni žraloci co jsou krvelační zabijáci a v mořích kde se vyskytují se je nebezpečné se koupat? Přesvědčíme Vás o tom, že to není pravda. Na Maledivách žije velké množství různých druhů žraloků. Setkat se s nimi výjimečně můžete i při šnorchlování z pláže.

Plavat mezi nimi tak jako na fotce pod tímto textem je možné na výletě plavání se žraloky. Při dodržování bezpečnostních pravidel nehrozí žádné nebezpečí nehrozí.

výlet plavání se žraloky

Kolik stojí plavání se žraloky?

Cena výletu plavání se žraloky začíná na 30 USD za osobu. Ceny se liší ostrov od ostrova, dle vzdálenosti ve které se nachází.

Nejnižší cenu dostanete na Maafushi. Pojedete ale s velkou skupinou a na místě kde se žraloci vyskytují budou další lodě plné lidí, kteří si chtějí udělat fotku se žraloky. My s našimi partnery nabízíme méně masové výlety za lehce vyšší ceny.

plavání se žraloky

Kde se žraloci vyskytují?

Známe nejlepší lokality pro setkání se žraloky. Zajistíme Vám nejlepší zážitek ze setkání se žraloky. Většinou se jedná se o žraloky vouskaté (nurse shark). Největší jedinci tohoto druhu dorůstají do délky 3 metrů.

Chcete se dozvědět zajímavé informace o žralocích? Přečtěte si náš článek: Co možná nevíte o žralocích.

hejno žraloků pod hladinou

Žralok vouskatý – Nurse shark

Nurse shark, neboli žralok vouskatý, patří mezi fascinující tvory podmořského světa, které můžete objevit vidět na vlastní oči zejména na Vaavu atolu. Tento druh žraloka je známý svou klidnou povahou a obvykle se nachází ve svých úkrytech během dne, aby se poté v noci vydal na lov.

Nurse shark má charakteristický vzhled s krátkým, širokým tělem a plochou hlavou, což přispívá k jeho jedinečnému vzhledu. Během šnorchlování mezi nimi můžete pozorovat jejich pomalý a elegantní pohyb pod vodou.

Nejlepší výlet za žraloky Vám zajistí: hotely na Maafushi a Thinadhoo.

žralok vouskatý nurse shark

Fotogalerie

Takto vypadá plavání se žraloky na Maledivách.

Video z plavání se žraloky

Další výlety které stojí za to vyzkoušet:

Nejlepší aktivity: