Lenka a Laďa

Kombinace ostrovů – Ukulhas, Thoddoo a Huraa 

Dovolená byla naprosto úžasná. Na Maledivách jsme byly v období od 7.11. do 22.11 2018 a už teď víme, že nebyla poslední. Jednání s Luckou od samého začátku bez jediného problému, vždy odepisovala, pomohla, zařídila, poradila …. prostě jednání na =1= !!!!!!!

Poznali jsme tři ostrovy – Ukulhas, Thoddoo, Huraa a jednodenní vstup do resortu „Club Med„, hned v blízkosti ostrova Huraa.

Vstup do resortu jsme měli den před návratem do Čech, což bylo opravdu příjemné zakončení dovolené a určitě jednodenní vstup doporučuji. Ale trávit v resortu celý pobyt – to nee!!

Pokud se na tuhle dálku vydáte, není na to poznat život místních lidí na ostrově. Na všech ostrovech, tak nějak zápasí s „odpadem“, ale pokud se vám podaří tenhle nedostatek přehlížet, tak si už jen budete užívat RÁJE …… průzračného teplého moře, krásných pláží s bílým pískem, nádherných palem a jiné zeleně a co bylo pro nás naprosto úžasný ….podmořského života.

Místní lidé jsou velmi milý, přátelští a usměvavý k turistům. A co se týče ubytování a služeb, nemáme co vytknout. Denní úklidy opravdu hezkých pokojů i s výměnou ručníků. Personál se opravdu snažil , aby jsme byli na maximum spokojený, denně se ptal , jestli je vše v pořádku a co bylo velmi milé ….. oslovovali nás křestním jménem / já jsem teda paměť na jejich jména bohužel neměla.

Jídlo bylo odlišné od našeho , ale vynikající a pestré. Na Ukulhasu a Huraa je podávané formou bufetu a na Thoddoo vám jídlo servírují přímo na stůl. Nejdřív jsme se obávali, že asi ne vždy se najíme, když si sami nemůžeme vybrat, ale nevzpomínám si, že by jsme někdy nedojedli. Denně čerstvé ovoce , ryby a koktejly z čerstvého ovoce. Já jsem se každý den těšila na snídani na pokrm “ mašuni “ …. jedná se o tuňáka ve vlastní šťávě smíchaného s nastrouhaným kokosem, s nasekanou cibulkou, solí a chilli paprikou – je to něco vynikajícího.

Na hotelu jsou možnosti různých výletů . Nedají se sice zvládnou všechny, ale určitě nabídku nepřehlížejte a na pár výletů se vydejte. Pro mě největší zážitek byly tři ponory potápění na ostrově Thoddoo.

Pokud neočekáváte od dovolené přeplněné pláže, hlasitou hudbu na každém rohu a rušný noční život s alkoholem / alkohol je na Maledivách mimo resortů přísně zakázán/ , ALE …..romantiku, klid, prázdné pláže a dokážete se večer dívat na oblohu plnou hvězd, tak neváhejte už ani minutu a vydejte se do ráje na Maledivách !!

Lenka a Laďa

Fotogalerie z pobytu: