Dalibor, Ája, Jana, Laďa a Jarmila

Tak se pokusím o recenzi na dovolenou na Maledivách, kterou jsme si domlouvali přes Maledivy levně. Jednání s Lucií bylo naprosto perfektní, všechno bylo tak jak domluvila a spoustu věcí jsme řešili telefonicky i přímo z místa, když jsme si nevěděli úplně rady.

Letenky se nám podařilo koupit rok předem za akční cenu 10 tis. na hlavu s Fly Dubai. Cesta Brno-Praha- Dubai-Male…celkem z domova až na pokoj cca 28 hodin s osmi hodinovým čekáním v Dubai (no je to přece jenom z ruky) . V letadle taková ta klasika..jídlo, trocha vody…nemá cenu se o tom rozepisovat. Mezi přistání v Dubai a poté let do Male.

Je to už pět měsíců co jme zpět a stále na to vzpomínám se slzou v oku. V Male na nás už čekal VELMI přátelský Mustafa Adam, který si nás vzal doslova pod křídla a staral se o nás jak o vlastní po celou dobu pobytu na prvním ostrově HURAA. Co se týče ubytování, je to takové skromnější ale úplně v pohodě, stejně se tam jde člověk jen na pár hodin vyspat a pak zase šup do kolotoče výletů a jedinečných zážitků, které jsme zažili.

Co se týče jídla- tak musím říct že jsem nikdy nejedl něco tak skvělého co na tam…od tuňákové pomazánky s kokosem, přes nejrůznější kari s hovězím, rybou nebo vegetariánské. Sladkosti, čerstvé ovoce a zelenina. Bylo toho opravdu hodně a moc dobré.

Dále byly výlety…tak to je asi to o co tam vlastně jde, protože na samotném ostrově by se člověk asi třetí den ukousal nudou…. želvy, žraloci, delfíni, manty, pustý ostrov, grilování na pustém ostrově s nádhernou velkou pláží, šnorchlování , lovení ryb na zmačkanou PET flašku atd.

Druhý ostrov GAAFARU s malinkou ale o to úžasnější plážičkou, která byla každý den upravená. Hlavně: na ostrově je zatím jediný hotel o šesti pokojích a tak se stalo, že jsme dva dny byli na ostrově jediní turisté a všichni se vlastně věnovali jen nám. V hotelu všechno od snídaně až po večeři bylo na naše přání…pecka….no uteklo to jak voda těch 14 dnů.

My už jen vzpomínáme a doufáme že se tam zase někdy podíváme…….jak říkal jeden kamarád, vy jste blbí, na Maledivy se jezdí až nakonec, pak už jenom tam. No tak my to vzali opačně a jsme rádi, aspoň si ty zážitky poneseme delší dobu.

Moc díky za perfektní dovolenou na Maledivách!!!

Dalibor, Ája, Jana, Laďa a Jarmila

Fotky od Dalibora