Eliška a Jirka poprvé: 2017

Eliška s Jirkou patří mezi naše věrné klienty. Na Maledivy s námi vyrazili již 3x. Poprvé navštívili náš první nabízený ostrov Huraa (recenze pobytu na této stránce). Druhou návštěvu v roce 2018 si rozdělili mezi ostrovy Gaafaru a Thoddoo. Třetí a velmi speciální byl ovšem rok 2019, kdy se rozhodli pro ostrovy Omadhoo a Mathiveri. Na Maledivy nejeli jen relaxovat a poznat nové ostrovy, na ostrově Omadhoo jsme pro ně zajistili svatební obřad, kde si řekli své ANO!

Jejich dojmy jsou rozděleny do třech samostatných recenzí. Hodnocení první cesty na Maledivy si můžete přečíst na této stránce. Hodnocení dalších návštěv naleznete zde: druhá dovolená 2018, třetí dovolená 2019.

Recenze první dovolené na Maledivách, rok 2019:

Už od doby, kdy mi bylo náct jsem zírala na plakát v mém dětském pokoji a snila jsem… Jaké to asi musí být dotknout se toho bílého písku? Procházet se pod palmami a vidět rybičky „face to face“… Myslela jsem si, že to nikdy na vlastní oči neuvidím (odvaha, jazyková bariéra a hlavně vysoká cena organizovaných zájezdů), snila jsem dál a nechávala si vozit písek z celého světa od známých a kamarádů. A tak to bylo několik let…

Nakonec jsem sebrala odvahu, přítele, našetřené peníze a začala plánovat Srí Lanku ve skupině (bez cestovky přes českého prostředníka, v té době jsem ještě nevěděla, že je možné tímto způsobem cestovat i na Maledivy). Při plánování itineráře jsem prolézala internet a hledala informace. Narazila jsem na recenzi s doporučením udělat si ,,malý“ výlet na Maledivy (prý je to kousek). A tak začalo šílenství… Musíme tam!

Našla jsem si stránky www.maledivy-levne.cz a začala jednat . Komunikace s paní Lucií byla od počátku perfektní. Zajistila ubytování a dopravu z letiště/na letiště, poradila se všemi dotazy (i s těmi ne úplně běžnými).

Ostrov Hurra – 3 dny v ráji

Hurrááááá jsem tu… MY DREAM WAS SO REAL! Po příletu, který trval ze Srí Lanky něco přes hodinu, na nás čekal majitel ubytování Mustafa, mile nás přivítal a odvezl speedboatem na ostrov Hurra. Všichni byli extrémně milí a ochotní, ubytování čisté a útulné. Po ubytování nám vysvětlili, kde, co a jak… Pláž byla kousek a každý den čistá (hned naproti pláži je korálový útes s rybičkami všech barev).

Nabídli nám spoustu výletů, od potápění se vším možným co plave v moři, až po romantickou večeři na pláži. Ale jediné co nás zajímalo bylo: VIDĚT MANTY (pak vše ostatní). Přestože nám Mustafa řekl, že na ně není sezóna (konec února / začátek března), tak slíbil, že navečer vyrazí a zkusí je najít.

Druhý den jsme nemohli ani dospat. Našel je! Bereme brýle, šnorchl, ploutve a jde se na to . Byl to NEPOPSATELNÝ zážitek! Sledovali jsme pět obrovských mant, které kroužily všude kolem nás (až tak, že by se jich člověk mohl dotknout). Mustafa s námi byl ve vodě (dával pozor, navigoval, fotil) a nechal nás užívat si ty obry jak dlouho chceme (žádný šup šup jako u výletů s cestovkou). Když jsme se dostatečně nabažili, zamířili jsme na Sandbank… NÁDHERA! Tam nám s kolegou rozbalili piknik (tousty s tuňákovou pomazánkou, sušený tuňák s kokosem, meloun, colča). Nacpali jsme se (jídlo moc dobré a hromada), vykoupali, pokochali a nafotili si fotky, které jsou neuvěřitelné…

Ten písek, ta voda !! Celkově skvěle organizovaný výlet s milými lidmi a úžasnými zážitky.

Jídlo v ubytování nám chutnalo, jen se za tři dny moc nezměnilo. Déle by nám to už asi nevyhovovalo, ale ta krása všude kolem to jídlo rozhodně přebije .

Před odjezdem nás upozornili na časy, abychom nic nezmeškali. Odnesli nám kufry do lodě i z lodě a počkali s námi na odbavení.

Díky stránkám maledivy-levne.cz a Lucii se mi splnil můj dětský sen. Moc děkujeme.

Všem doporučujeme, Eliška a Jirka (únor 2017)

Fotogalerie k recenzi – ostrov Huraa

Přečtěte si i další recenze pobytů na Maledivách.