Svatební cesta na Maledivy, Lenka a David

Naše svatební cesta na Maledivy

Při výběru svatební cesty, kterou jsme plánovali na listopad, jsme byli jasně rozhodnuti, že chceme navštívit tropický ráj v Indickém oceánu – Maledivy.

Myšlenka, že tyto ostrovy jednou pohltí moře naši touhu umocnila a cenově dostupné lety z Vídně pro nás byly jasné znamení, že tato volba bude ta správná. Jenže Maledivy mají téměř 1200 ostrovů, z toho 200 obydlených. Máme docela bohaté zkušenosti s cestováním, jen namátkou – letos navštívili na týden Jordánsko, které jsme projeli od severu na jih a zase zpátky na sever. Ale Maledivy jsou jiné, ostrovy jsou moc malé a vytěžit z toho co nejvíce může být, hlavně zde, poněkud oříšek.

svatební cesta na Maledivy

Svatební cesta na Maledivy

Pátrali jsme proto na internetu, abychom se z různých cestopisů něco dozvěděli a pokusili se tak něčím inspirovat. Naštěstí jsme prakticky hned narazili na stránku maledivy-levne.cz a rozhodli, že si necháme ušít svatební cestu na míru. Kontaktovali jsme tedy paní Lucii, která byla shodou náhod na Maledivách na inspekční cestě. Do odletu nám chybělo už jen něco málo přes 2 týdny, ale stejně se všechno stihlo s přehledem zajistit, takže už jen pomalu začít balit a těšit se.

Jelikož jsme měli přílet na hlavní letiště Malediv – Velana až v 18:00, požádali jsme paní Lucii o zajištění první noci někde poblíž letiště, od kterého jsme měli vyrážet druhý den v 10:30 speedboatem na ostrov Felidhoo.

Po příletu nás po vyzvednutí zavazadel čekal pán s cedulkou Noomoo, což byl název našeho hotelu. Pán nás svezl k hotelu, ubytoval nás a dokonce nám nabídl velmi výhodný kurz a prodal nám místní rupie za americké dolary. Lepší kurz neměli ani směnárny! Jinak na Maledivách si bohatě vystačíte s dolary, úspora při směně na místní měnu není tak razantní.

Hotel byl v Hulhumale. Po ubytování jsme se prošli po městě a mezi spletí motorek se pokoušeli přejít cestu. Marně. Člověk musí od místních odkoukat, jakým stylem vstoupit do cesty, je to tam podobné, jako v Neapoli :D.

Další den ráno po snídani nás pán z hotelu odvezl zpět na letiště, odkud měl náš „rychločlun“ – speedboat vyjíždět v 10:30 místního času na náš první ostrůvek Felidhoo. Loď měla kvůli dešti asi půl hodiny zpoždění a samotná jízda byla díky rozbouřenému moři opravdu zážitek.

Svatební cesta na Maledivy: první zastávka ostrov Felidhoo

Po hodině a půl a pár zastávkách na jiných ostrovech, jsme se konečně dostali na ten náš. Čekal nás tam majitel penzionu se zaměstnancem Susilem. Po milém přivítání nám vzali batohy a dovedli nás k penzionu, kde jsme se seznámili s ostatními zaměstnanci.

Dostali jsme welcome drink a šli se ubytovat. Pokoj byl krásný, prostorný s klimatizací, ale nejvíc se nám líbila otevřená koupelna. Po výborném obědu nás Susil provedl po ostrově, ukázal nám jediné dvě bikini pláže nacházející se na ostrově a také místa k šnorchlování.

Tento ostrov je opravdu klidným místem pro odpočinek. Na obou plážích jsme byli často sami jen ve společnosti krabů, užívali si slunce a zejména šnorchlování. Penzion nabízí výlety za šnorchlováním či potápěním, ale kvůli menšímu počtu turistů jsou výlety dražší. Za nás ale zaručuji, že na tomto ostrově si bohatě vystačíte jen s vlastní šnorchlovací maskou, nachází se zde totiž velké množství korálů a ryb a to už v těsné blízkosti pláže. 

Lenka a David pozorují korály

Pobyt na Felidhoo

Personál penzionu byl velmi příjemný, usměvavý, cítili jsme se jako na návštěvě u přátel. Jídlo bylo vždy výborně dochucené a bylo z čeho vybírat, ochutnali jsme místní ovoce, mini banány nám rostly přímo před pokojem. Po večeři se nás další zaměstnanec penzionu – Sanjok zeptal, jestli se nechceme podívat, jak krmí žraloky, kteří nocují každou noc u břehu mola. Byl to opravdu skvělý zážitek. Poté jsme se se Sanjokem prošli po ostrově, ukázal nám obchůdky, kde se dají koupit suvenýry, potraviny a pro nás především boty do vody, které jsme jaksi doma zapomněli pořídit.

pozorujeme žraloky v přístavu

Překvapení

Všichni obyvatelé ostrova působili moc mile a přátelsky, trvale jich zde žije asi 500. Když jsme se zmínili před naším novým kamarádem Sanjokem, že jsme na líbánkách, tak nás při návratu do pokoje čekalo moc milé překvapení v podobě nápisu z květin a lístků na posteli.

Poslední večer na Felidhoo jsme si užili romantickou večeři na pláži a ochutnali humra. Vše bylo připravené do posledního detailu. Aby jsme se dostali na náš další ostrov, museli jsme odjet ráno v 7 hodin speedboatem zpět do Male. V penzionu nám všichni vyšli vstříc a připravili nám snídani dříve, než bylo plánováno a doprovodili nás na člun.

romantická večeře

Paní Lucie, která s námi byla neustále v kontaktu hlavně při přejezdech mezi ostrovy, ale i mimojiné, nám napsala, aby jsme vystoupili v přístavišti v Male a přestoupili na ferry na Maafushi. Měli jsme asi hodinku čas a tak jsme si prošli město, viděli sultánův palác, rybí a ovocný trh a jiné. V přístavu jsme si koupili lístek na ferry, který je značně levnější než na speedboat, ale také o dost pomalejší a vyrazili na Maafushi.

Druhá zastávka, ostrov Maafushi

Ostrov Maafushi je diametrálně odlišný, než ostrov Felidhoo. Již samotný příjezd na ostrov nás o tom přesvědčil. Bylo zde větší přístaviště, vysoké hotely a hlavně spousta turistů. Trvale zde žije 3000 obyvatel, ale spolu s turisty se může toto číslo vyšplhat až na asi 5000.

Ostrov maafushi je asi 2,5x větší, než Felidhoo, ale celou 1/3 zabírá vězení. Byl to pro nás tedy opravdu velký rozdíl, ale určitě ne zklamání! Ubytovali jsme se v našem hotelu, kde jsme měli polopenzi, protože jsme věděli, že budeme chtít na nějaké výlety, které již mají oběd v ceně.

Navíc jsme měli už z ČR vyhlídnutou jednu super restauraci kousek za naším hotelem, kde jsme byli 3x na oběd a vždy jsme odcházeli moc spokojeni! Personál hotelu byl také velmi přátelský a milý, ostatně jako všichni Maledivané.

Snídaně i večeře na hotelu byly bohaté, hlavně večeře venku před hotelem byly super. Díky velkému množství hotelů a vyšší konkurenci jsou výlety zde za velmi přijatelné ceny, a tak jsme vyrazili na dva.

hotel na ostrově Maafushi Maledivy

Výlety na Maafushi

První výlet byl půldenní s dvěmi zastávkami na šnorchlování. První zastávka byla u korálového útesu, kde jsme měli dostatek času na prozkoumání podmořského světa. Další místo je přirozeným prostředím mořských želv a opravdu jsme jich několik viděli. Poté jsme zakotvili u písčiny zvané „sandbank“ a dali si výborný oběd. Skvěle stráveným dnem nás provázela zábavná hudba a příjemně naladění instruktoři. V ceně výletů byly i videa z GoPro, takže máme spoustu videí a fotek jako skvělou vzpomínku.

Další den jsme vyrazili na celodenní kombinovaný výlet, který zahrnoval pozorování delfínů, výlet na ostrov Fulidhoo, kde se nachází velké množství rejnoků. Máme s nimi krásné fotografie a videa. Dále program pokračoval asi největším zážitkem a to bylo šnorchlování mezi žraloky. Díky zkušeným instruktorům jsme vůbec neměli strach a náležitě si to užili. Následoval oběd na sandbanku a s ním asi hodinové volno s možností prozkoumat sandbank anebo se jen koupat v průzračné vodě. Byla to naprostá bomba, nezapomenutelný zážitek. I tento výlet zahrnoval v ceně fotky a videa z GoPro.

mezi rejnoky

Poslední den

Další den byl náš poslední s odletem v 19:00. Bohužel poslední ferry odjížděla již v 10:30, tak jsme se rozhodli připlatit a opouštěli ostrov až v 16:00 speedboatem. Ačkoliv jsme měli check-out ve 12:00, hotel nám ochotně nabídl nechat si zavazadla na recepci, takže jsme si ještě odpoledne užili poslední koupačku v moři. Na letiště jsme se dostali lehce po půl páté a vše krásně stihli.

Jak se nám líbila svatební cesta na Maledivách?

Dovolená nám vyšla na 1* a hlavně jsme celou dobu měli jistotu, že kdyby něco nešlo podle plánu, máme se na koho obrátit a vše po telefonu jednoduše vyřešit. Tímto by jsme paní Lucii moc rádi poděkovali a tomu, kdo stále váha, rozhodně její služby doporučili! 🙂

Lenka a David

Další fotky od Lenky a Davida

Kam dál: