Letiště Vídeň

Letiště Vídeň, největší a neznámější rakouské letiště nabízející vynikající služby. Je ideálním místem pro nadšené cestovatele. Je také domovským letištěm spousty významných leteckých společností. Domovskou společností je Austrian Airlines.

Ano, řeč je zajisté o mezinárodním letišti Schwechat. Pyšní se tím, že je jakýmsi pomyslným rozbočovačem pro lety do východní Evropy i na Blízký východ.

Letiště ve Vídni vyniká také tím, že je opravdu velmi přehledné, a to i díky tomu, že v posledních letech narostl počet informačních panelů a značek, které turistům velmi usnadňují orientaci v prostorách celého letiště.

letiště Vídeň

Údaje o letišti

Napříč odbavovacími terminály

Projít tu můžete celkem čtyřmi odbavovacími terminály (Terminál 1, 2, 3 a 1A), přičemž první tři jsou postaveny vedle sebe a terminál 1A se nachází naproti Terminálu 1. Nejrušněji je na letišti od března do konce září, v tuto dobu je celkově pro turisty výhodnější být na letišti už tři hodiny předem, můžete si tak užít letiště beze spěchu a včetně veškerého jeho vybavení. I v případě, kdy neletíte business nebo první třídou se můžete rozhodnout, využít jednoho ze čtyř letištních salónků, a to zakoupením denní vstupenky.

Jak můžete strávit čas na letišti?

Jídlo a pití: Letiště nabízí velké množství možností, kde se můžete najíst a napít, a to od neformálních jídelen ve stylu rychlého občerstvení až po formální luxusní restaurace. Bez ohledu na Váš rozpočet i chutě byste, zde měli najít přesně to, co bude vlastní Vašim chuťovým buňkám. Na výběr jsou rychlé svačiny či obědy a večeře ve formě sendvičů, polévek, wrapů, salátů či dalších lehkých pokrmů, ale i typické rakouské speciality. Seznam těchto stravovacích zařízení podle jednotlivých terminálů si můžete dopředu najít na webových stránkách letiště.

Nákupy: Najdete tu přes 70 obchodů. Od obchodů s oblečením, mezinárodních novinových stánků, obchodů se suvenýry a dárkovým zbožím až po obchody s lokálními potravinami. Nechybí ani obchody světových značek včetně Swarovski, Gucci, Michael Kors, Victoria´s Secret ad.

Wifi a nabíjecí stanice: Na celém letišti je zdarma dostupné Wi-Fi připojení. Brány B a C jsou také vybaveny elektrickými zásuvkami a nabíjecími stanicemi USB, ty najdete i dalších místech na letišti. U brány F a G můžete objevit i speciálně vyhrazené prostory uzpůsobené pro provizorní kancelář.  

Cesta na letiště Vídeň jednoduše

Velmi jednoduše se sem dostanete přímo z centra Vídně, jelikož sem míří městská veřejná doprava včetně vlaků. Vlaky City Airport mohou nabídnout spolehlivou dopravu z vídeňského letiště přímo na hlavní nádraží, a to už za 15 minut od brzkého rána až do pozdních večerních hodin. Informace o jízdních řádech městské veřejné dopravy a případném nákupu jízdenek se můžete dozvědět na webových stránkách Vienna Tourism.

Příjemně překvapeni budete i v případě, pokud zde potřebujete v průběhu Vašich cest parkovat své auto. Funguje tu jednoduchá služba Easy Parking, kdy jednoduše dojedete k výjezdu z Terminálu 3 a zaměstnanec parkoviště už Vaše auto obstará, Vy si jej pak jen při příletu vyzvednete. Stejně tak si můžete své parkovací místo zarezervovat dopředu prostřednictvím webu samotného letiště.

Zajímavost! Koncem letošního března otevřelo vídeňské letiště svůj nový tzv. Vienna Lounge – Vídeňský salónek, který mohou někteří cestující navštívit a užít si rozsáhlé možnosti příjemného posezení s jídlem i pitím včetně výhledu na přistávací plochu. Je k nalezení v Terminálu 2 mezi bezpečnostní a pasovou kontrolou.  

Video letiště Vídeň

Fotogalerie

Pokud Vás v dohledné době čeká let přímo z letiště Vídeň, pak i pobyt právě na něm můžete považovat za perfektní start Vaší dovolené a strávit plnohodnotný čas i na něm. Doporučujeme dorazit s dostatečným předstihem, aby Vaše dovolená mohla začít cestou bez zbytečného stresu.

Tip na závěr:

Z letiště létá přímý let na Maledivy. Let trvá 9 hodin.


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov