Peníze a daně na Maledivách

Peníze a daně na Maledivy: Maledivy si určitě každý z nás představí jako tropický dovolenkový ráj pro bohaté. Maledivy jsou právem označované jako daňový ráj. Státy, které jsou označované jako daňový ráj si získávají velkou pozornost zejména u movitých lidí. Ti se snaží v daňových rájích ušetřit na výběru daní. V tomto článku se podíváme na vše co potřebujete vědět o daních na Maledivách a nebo o jejích měně.

Peníze a daně na Maledivy

Peníze a daně na Maledivy

Na Maledivách se platí Maledivskou Rupii, hodnota jedné rupie v roce 2023 je přibližně 1,5 Kč. Dá se tedy říct že tyto dvě měny mají podobnou hodnotu, což může působit dobře pro rychlé srovnání cen. Cenová hladina Malediv je podobná té středoevropské. 

Maledivská rupie

Maledivská rupie se dělí na 100 lárí. V oběhu kolují bankovky v hodnotách 2, 5, 10, 20, 50, 100 a 500 rufií a mince v hodnotě 1 a 2 Rf a 10, 25 a 50 lárí. 

Původním maledivským platidlem byly mušle rodu Cypraea moneta aneb Zavinutec penízkový. Mušličkami se platilo až do 13. století. Jeden zlatý dinár měl cenu 400 000 mušliček. Ročně se jich z Malediv vyvezlo až 40 plně naložených lodí. Maledivám se říkalo „mušličková banka“.

Daně na Maledivách

Pokud jste turista, mířicí za odpočinkem, určitě vás bude zajímat následující.

  • Tourism Goods & Service tax, neboli daň z turismu, je nyní 16%.
  • Service Charge 10%
  • Green tax 3 USD za noc platí pro hotely a penziony, které mají kapacitu menší než 25 pokojů
  • Green tax 6 USD na noc platí za noc v resortech, které mají více než 25 pokojů. Tato daň se vztahuje i na děti a kojence.

Kurz maledivské rupie MVR

Pevný kurz maledivské rupie k americkému dolaru je : 1 USD = 15,42 MVR. 

Naše ceny ubytování jsou vždy uváděné včetně povinných poplatků a daní.

Maledivy byly oceněny za nejméně náročný daňový systém na světě. Rovněž a co je zásadní, Maledivy jsou číslem 1 co se týče daňových rájů. 

Kalkulačka na převod mezi MVR a USD

Použijte naši kalkulačku na převod mezi USD a MVR:

Jak to tedy je v praxi?

Peníze a daně na Maledivy: daňoví rezidenti Malediv jsou zdaněni ze svých celosvětových příjmů, zatímco nerezidenti jsou zdaňováni příjmy pocházejícími z Malediv. Což je velmi výhodné pro přistěhovalce

Co se týče ostatních daní tak se dá říct že se neplatí žádné jiné daně kromě daně z majetku. 

Bankovky na Maledivách

V roce 2015 Maledivy představily nové bankovky, jednalo se o třetí sérii bankovek tohoto ostrovního státu. Série bankovek byla vytvořena k oslavení 50. výročí dne nezávislosti republiky „50 Years of Independence“.

Zajímavé je, že Maledivské bankovky se tisknou ve Velké Britanii, bankovky jsou rovněž vytištěny na polymeru a jsou voděodolné.

Maledivské bankovky mají velmi specifický styl a jsou vzhledově netradiční. Bankovky hýří barvami a jsou považovány za jedny z nejkrásnějších bankovek světa.  Na nový design bankovek byla maledivskou bankou Bank of Maldives vyhlášena soutěž, které se mohl zúčastnit úplně každý. Ve finále byl vybrán design od maledivského designéra Abdulla Nashaath alias Abo.

Čím platit na Maledivách?

Na Maledivách najdete celou řadu směnáren kde můžete vyměnit americké dolary (USD) v některých směnárnách se můžete setkat také s akceptací jiných světových měn, převážně eura. Směnárny se nachází především v hlavním městě Male. Můžete si Maledivské Rupie směnit rovnou na letišti za přijatelný kurz, nebo také v letoviscích či městech. Peníze a daně na Maledivy přehledně.

Americký dolar se dá rovněž využít na většině míst k placení.

Bankomaty na Maledivách

Na Maledivách je bankomatů pro výběr hotovosti mezinárodními kartami velmi málo a není dobré se na ně spoléhat. Nachází se pouze na letišti, v Male a některých větších turistických ostrovech jako Ukulhas nebo Thoddoo. Po celém souostroví jsou však běžně akceptovány platební karty American Express, MasterCard, VISA, EuroCard a Diners. 

bankomat na Maledivách

Před odletem do ČR si nezapomeňte rupie zase směnit zpátky. Vývoz i dovoz maledivské rupie je nelegální.

Pokud se rozhodnete vycestovat na Maledivy, vezměte si s sebou hotovost USD. To je očekávaná hotovost od turistů. Všichni obchodníci na Maledivách jsou připraveni na platby v amerických dolarech. Mimo to se vám bude hodit platební karta, kterou můžete vybrat peníze z bankomatu v případě nouze. Pak už vám jen stačí si užít pohádkovou dovolenou.

Bankovky a mince – peníze a daně na Maledivy


Nabízíme ubytování a služby na Maledivách:

Ubytování na lokálních ostrovech Resorty Svatební obřad na pláži Potápění Rybolov